Lost Ark: jak znaleźć każdą piosenkę

Lost Ark: jak znaleźć każdą piosenkę

Piosenki Lost Ark często oferują niesamowite korzyści, ale ich zlokalizowanie może być trudne. Oto podsumowanie tego, co robi każda piosenka w grze i gdzie je znaleźć.

Zdjęcie: Amazon Game Studios

Lost Ark zawiera wypróbowaną i prawdziwą mechanikę ARPG, taką jak umiejętności klasowe i łupy, ale bawi się formułą gatunku, wykorzystując kreatywne koncepcje w stylu MMO, takie jak kolekcja piosenek, które pozwalają wykonywać różnorodne unikalne zaklęcia i działania.

W Lost Ark gracze mogą zebrać bibliotekę melodii, które zasadniczo działają jak dodatkowe umiejętności. Niektóre teleportują postacie, aby ustawić lokalizacje, podczas gdy inne mogą otwierać ukryte przejścia. Jest to muzyczna mechanika podobna do tej widzianej w The Legend of Zelda: Ocarina of Time (a dokładniej Maska Majory, ponieważ każda klasa ma swój własny instrument).

Wiele piosenek zdobywa się w naturalny sposób, rozwijając fabułę gry, ale inne wymagają nieco więcej pracy. Więc jeśli wydaje ci się, że brakuje ci tej jednej wyjątkowej melodii, tutaj możesz znaleźć każdą piosenkę z Lost Ark, o której do tej pory wiemy.

Lost Ark: Gdzie znaleźć Pieśń Ucieczki

Song of Escape jest prawdopodobnie najbardziej użyteczną piosenką w Lost Ark, ponieważ, jak sama nazwa wskazuje, pozwala graczom uciec z dowolnego obszaru instancji, kiedy tylko chcą. Jest to niezwykle przydatne dla graczy, którzy chcą szybko opuścić loch po jego ukończeniu lub muszą uciec po dowiedzeniu się, że nie są odpowiednio przygotowani do wyzwania.

Ta piosenka jest jednym z pierwszych graczy, których nauczy się w grze. Wszystko, co muszą zrobić, to przejść przez główne zadanie fabularne i ukończyć „Legendy i bajki”.

Lost Ark: Gdzie znaleźć Pieśń Trixion

Pieśń Trixion ma tylko jeden cel: teleportację graczy do Trixion. Ponieważ lokalizacja i jej jedyny NPC, Beatrice, są integralną częścią historii, gracze muszą prędzej czy później odwiedzić Trixion. Biorąc pod uwagę jej znaczenie, sensowne jest, aby piosenka została zdobyta poprzez misję głównego wątku fabularnego.

Po ukończeniu zadania „Bezskrzydli” gracze otrzymają wieloetapową misję „Na krańce świata”. To zadanie kończy się zleceniem graczom nauczenia się Pieśni Trixion, po czym mogą użyć jej do teleportacji do Trixion, kiedy tylko zechcą.

Czytaj także  Dlaczego przegapimy The Journey w grze FIFA 20

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć Pieśń Powrotu

Większość gier MMO oferuje bezbolesny system teleportacji, który pomaga graczom poruszać się po świecie. Najbardziej znanym przykładem jest Hearthstone z World of Warcraft, który pozwala graczom powiązać się z karczmą i teleportować się z powrotem, kiedy tylko zechcą. Pieśń Powrotu Lost Ark zasadniczo spełnia tę samą rolę. Zamiast teleportować się do karczm, Pieśń Powrotu pozwala graczom przenieść się do dowolnej Statuy Portalu w dowolnej stolicy (o ile najpierw ustawią ją jako punkt powrotu).

Podczas głównego zadania fabularnego „Pieśń powrotu” gracze muszą porozmawiać z bardem Shannonem i ustawić pobliski posąg portalu jako wyznaczone miejsce powrotu. Następnie Shannon w nagrodę uczy ich Pieśni Powrotu

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć Pieśń Ogniska i Domu

Twierdze są opłacalną inwestycją w Lost Ark, ponieważ pozwalają graczom dostosowywać własne domostwo i wytwarzać naprawdę potężne przedmioty. Gracze nie muszą ich używać, ale każdy, kto to zrobi, otrzymuje również darmową piosenkę, która pozwala teleportować się do domu w dogodnym dla nich czasie.

Aby zdobyć tę piosenkę, znaną jako Pieśń Ogniska i Domu, musisz wykonać kilka małych zadań. Najpierw musisz otrzymać (i ukończyć) zadanie „Zaproszenie urzędnika Theo”, które otrzymasz po odzyskaniu zamku Luterra podczas głównego łańcucha zadań. Porozmawiaj z Królewskim Recepcjonistą na zewnątrz zamku, a włączy się przerywnik filmowy. Następnie ponownie porozmawiaj z królewską recepcjonistką, a ona rozda zadanie „Pieśń o ognisku i domu”. Ta misja automatycznie nagradza cię tą cenną piosenką.

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć Pieśń Odwagi

Podczas gdy niektóre piosenki w Lost Ark pozwalają graczom teleportować się do miejsc, większość jest używana do relacji (zasadniczo systemu reputacji gry). Gdy gracze wejdą w interakcję z niektórymi ważnymi NPC i wręczą im prezenty, w końcu otrzymają różne przedmioty. Wiele piosenek Lost Ark jest używanych do nawiązywania relacji z NPC, a Song of Valor jest pierwszą taką piosenką, której nauczą się gracze.

Podczas głównego łańcucha zadań gracze otrzymają misję „Song of Valor”. Zadanie jest dość proste, ponieważ gracze muszą po prostu porozmawiać z kapitanem Makiem (który kieruje ich do Mallera). Gdy gracze odzyskają trochę Liści Srebrnego Krzaka i ponownie porozmawiają z Mallerem, uruchomi się przerywnik filmowy. Kiedy gracze po raz ostatni rozmawiają z Mallerem, przekazuje on przedmiot, który uczy ich Pieśni Męstwa.

Czytaj także  Zwiastun God of War Ragnarok: Kim jest ten gigantyczny wilk?

Lost Ark: Gdzie znaleźć melodię serca

Odtąd praktycznie piosenki są używane do zwiększania relacji z niektórymi NPC. Obejmuje to piosenkę Heart’s Melody.

Melodia Serca jest nagrodą za zadanie „Czas na leczenie”, które rozpoczyna się od prostego zadania pobierania ziół leczniczych. Jednak pod koniec misji gracze badają tajemnicze tablice i magicznie uczą ich melodii serca.

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć Pieśń Kuszenia

Song of Temptation to kolejna melodia, która zwiększa relacje z niektórymi NPC.

W przeciwieństwie do poprzednich piosenek, które były nagrodami za misje, gracze muszą grindować za tę Pieśń Kuszenia. Aby uzyskać tę melodię, gracze muszą wypełnić 50% Księgi Poszukiwacza Przygód na kontynencie Yudia. Czynności, które przyczyniają się do ukończenia, obejmują badanie widoków, odblokowywanie punktów szybkiej podróży oraz zaliczanie lochów. Gdy gracz osiągnie 50%, wystarczy odwiedzić sekcję Yudia w tomie i kliknąć nagrodę, która automatycznie nauczy go piosenki.

Lost Ark: Gdzie znaleźć Pieśń Starlight

Song of Starlight służy tylko do zwiększenia relacji z niektórymi NPC.

Większość piosenek w Lost Ark to nagrody za zadania lub automatycznie podarowane graczom za osiągnięcie określonych kamieni milowych. Jednak Song of Starlight jest sprzedawany przez NPC Favreau na Starlight Isle. Gracze muszą przekazać 3300 monet Gienah (które są zdobywane głównie poprzez misje kooperacyjne).

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć Serenadę Miłości

Serenada miłości służy tylko do zwiększenia relacji z niektórymi NPC.

Ta piosenka jest nagrodą za zadanie „Guru relacji”, które rozpoczyna się na wyspie Liebeheim. Ta misja polega na rozmowie z jakimś NPC i wysyłaniu listów miłosnych. Po tym prostym zadaniu gracze otrzymują Serenadę Miłości.

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć niebiańską harmonię

Heavenly Harmony służy tylko do zwiększenia relacji z niektórymi NPC.

Zazwyczaj piosenki są gwarantowanymi nagrodami, ale nie w przypadku Heavenly Harmony. Ta konkretna melodia jest losowo upuszczana z misji kooperacyjnej na Wyspie Harmonii, więc każdy, kto nie dostanie jej w swojej pierwszej skrzyni, powinien spróbować ponownie. Jakby tego było mało, okazuje się, że Serenada Miłości jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w tej misji.

Lost Ark: Gdzie znaleźć Elegy of Serenity

Elegy of Serenity służy tylko do zwiększenia relacji z niektórymi NPC.

Czytaj także  EVE Online: 15 najlepszych statków do eksploracji i podboju Nowego Edenu

Ta piosenka nie jest nagrodą za główną misję, ale nagrodą za ukończenie długiego łańcucha zadań, który zaczyna się od „Iceberg Inquiry”. Po ukończeniu przedostatniego zadania „Sprawiedliwość osiągnięta” gracze otrzymają misję „Elegia spokoju”, która polega na stworzeniu uroczystego recitalu. Po ukończeniu zadania gracze są nagradzani piosenką Elegy of Serenity (wraz z kilkoma innymi nagrodami).

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć Pieśń Rezonansu

Song of Resonance zapewnia dwie podstawowe funkcje: może zwiększać relacje z niektórymi NPC i otwierać ukryte przejścia oznaczone specjalnymi posągami.

Podobnie jak Pieśń Gwiezdnego Światła, ścieżka do Pieśni Rezonansu jest długa i żmudna. Aby uzyskać tę melodię, gracze muszą zapłacić Poszukiwacz Skarbów Igranowi, który mieszka na Peyto, aż 16 500 pirackich monet. Te cyfrowe dublony są zdobywane poprzez specjalne Island Quests rozsiane po całym świecie, więc gracze, którzy chcą piosenkę, powinni zaplanować dla nich grindowanie.

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć Menueta Lasu

Forest’s Menuet to druga piosenka Lost Ark, która odgrywa podwójną rolę jako wzmocnienie relacji i ujawnienie sekretów. Jednak zamiast poruszać posągami, ta piosenka oczyszcza przejścia zablokowane przez cierniste pnącza.

Aby zdobyć menuet lasu, gracze muszą odwiedzić wyspę Lullaby i zaakceptować zadanie „Las, w którym śpiewają wróżki” od Traveler Eclipse. To rozpoczyna łańcuch zadań i prowadzi ich do Ukrywania Wróżki, z którą gracze będą musieli kilkakrotnie wejść w interakcję i wybrać prawidłowe odpowiedzi. Właściwe interakcje są następujące:

  1. Lasy, w których wróżki śpiewają: (Gwizd.), (Czek.), (Znowu gwizdnij.).
  2. Słyszę Cię: (Odłóż lśniący kamyk.), „Pamiętasz mnie?”, „To prezent”, (Cicho poczekaj.).
  3. W porządku, panno Fairy: (Tylko patrz.), (Słuchaj plecami do niej.), „Słucham.”, „Poszukam jednego”, „Jasne”, „Bez zmartwień. Jestem poszukiwaczem przygód.

Po wykonaniu tych kroków gracze muszą trzykrotnie wykonać misję kooperacyjną „Magiczna melodia”. Powinno to zapewnić graczom wystarczająco dużo Głosu Lasów, aby ukończyć zadanie „W porządku, panno wróżko”, które zapewnia wiele nagród, w tym menuet lasu.

Na marginesie, gracze potrzebują Pieśni Rezonansu, zanim będą mogli zdobyć Menueta Lasu

Zaginiona Arka: Gdzie znaleźć Pieśń Wieczności

Song of Eternity służy tylko do zwiększenia relacji z niektórymi NPC.

Jak Niebiańska…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *