Mapa drogowa Marvel’s Avengers pokazuje, jak zła jest naprawdę wyłączność Spider-Mana na PlayStation

Wiadomość Mapa drogowa Marvel’s Avengers pokazuje, jak bardzo zła jest wyłączność Spider-Mana na PlayStation

Nadchodząca mapa drogowa zawartości Marvel’s Avengers jest wyraźnie zależna od kontrowersyjnego dodatku Spider-Man dostępnego wyłącznie na PlayStation.

Zdjęcie: Marvel

Zespół Marvel’s Avengers ujawnił nadchodzącą mapę drogową zawartości gry, a stosunkowo napięty harmonogram wydań naprawdę pokazuje, jak bardzo najbliższa przyszłość gry jest zależna od kontrowersyjnego dodatku Spider-Man dostępnego wyłącznie na PlayStation.

Wielkie gwiazdy nadchodzącego harmonogramu wydań zawartości Marvel’s Avengers (który można znaleźć poniżej) to pierwszy rajd w grze i długo oczekiwany dodatek Spider-Mana do listy grywalnych bohaterów Marvela w sieciowej grze akcji. W przeciwnym razie wydaje się, że największymi rzeczami, na które fani Marvel’s Avengers muszą czekać do 2022 roku, są niektóre wydarzenia z recyklingu, zwiększenie limitu poziomu mocy, „kosmetyki do zdobycia” i coś, co nazywa się „Hawkeye Nameplate Challenge”, które już inspiruje memy przez przez to, jak smutno to brzmi.

Mapa drogowa zawartości Marvel's Avengers

Chociaż ten nowy rajd jest z pewnością mile widzianym dodatkiem do gry (i może być świetną zabawą), największym problemem z nim i prawie każdym innym elementem DLC w tej mapie drogowej jest to, że nikt tak naprawdę nie wie, kiedy będzie wydany, ile faktycznie będzie oferować treści i jak będzie wchodzić w interakcje z niejasnymi obietnicami zmian i ulepszeń, o których ta mapa drogowa (i odpowiadający jej blog) wskazuje, ale nie rozwija się w znaczący sposób.

Ale co ze Spider-Manem? Cóż, na pewno fajnie, że do gry dołącza jedna z największych gwiazd Marvela, ale jak dowiedzieliśmy się w zeszłym roku, Spider-Man będzie dostępny tylko dla posiadaczy PlayStation. Szef Crystal Dynamics, Scot Amos, powiedział wcześniej, że ekskluzywność platformy postaci jest wynikiem „relacji Sony i PlayStation z Marvelem”, co większość ludzi natychmiast uznała za „Sony uniemożliwiło Spider-Manowi pojawienie się na innych platformach”.

Czytaj także  Ranking bossów Bloodborne

Wyłączność Spider-Mana na PlayStation zawsze była punktem spornym wśród tych, którym nawet nie zaoferowano możliwości płacenia za granie nim, podczas gdy właściciele PlayStation otrzymają tę postać za darmo. Nie tylko oznacza to, że gracze na Xbox i PC nie mogą grać jako jeden z najbardziej ukochanych superbohaterów na świecie, ale rodzi to poważne pytania, czy gracze na dwóch z trzech platform obsługujących tę grę kiedykolwiek otrzymają coś blisko pełnego doświadczenia. Z pewnością nie pomaga to, że Square Enix i Crystal Dynamics nawet nie wspomniały o żadnych planach udostępnienia Spider-Mana graczom Xbox i PC w dowolnym momencie w najbliższej przyszłości.

Ta mapa drogowa DLC naprawdę podkreśla, jak trudna jest ta ekskluzywność dla każdego, kto nie może z niej skorzystać. Nawet w przypadku DLC Spider-Mana ta nadchodząca mapa drogowa wygląda trochę cienko i obecnie zależy od dat premiery i szczegółów, które nie zostały jeszcze ujawnione. Bez tego… cóż, można śmiało powiedzieć, że fani Marvel’s Avengers mają trudności ze znalezieniem wystarczającej ilości, na którą mogliby czekać.

Ten ostatni tweet jest z pewnością największym tematem rozmów w tej chwili. Mimo ostatnich sukcesów (takich jak ogólnie dobrze przyjęte DLC Czarna Pantera) Marvel’s Avengers wciąż próbuje wydostać się z dymiącego krateru spowodowanego rozczarowującą premierą. Chociaż wszyscy wiedzieli, że dotarcie tam zajmie trochę czasu (i że pandemia Covid-19 prawie na pewno wpłynęła na idealny harmonogram wydań zespołu w 2021 r.), Ci, którzy utknęli w tej grze do tego momentu, teraz muszą stawić czoła pełnemu wpływowi decyzji aby zamknąć jedną z niewielu znaczących nadchodzących zawartości gry za platformą.

Ta decyzja zawsze będzie rozczarowująca dla tych, którzy nie mogli pobrać Spider-Mana (przynajmniej od razu), ale kiedy ta ekskluzywna wersja jest teraz traktowana jako jeden z głównych punktów sprzedaży gry do przyszłego roku… jest powód, dla którego w przeszłości porównywaliśmy Avengers do Anthem.

Czytaj także  Tiny Tina's Wonderlands: każda klasa w rankingu od najgorszej do najlepszej

Oczywiście warto powtórzyć, że nie ma gwarancji, że nawet właściciele PlayStation będą mogli bezpiecznie oczekiwać gry w DLC Spider-Mana w 2021 roku, ponieważ żadna z nadchodzących treści nie ma daty premiery poza niejasnymi sezonowymi oknami. Przynajmniej wiemy już, że Marvel’s Avengers nie pojawi się podczas nadchodzącej prezentacji PlayStation.

Był czas, kiedy pomysł Spider-Mana jako ekskluzywnego DLC na PlayStation był irytujący w tym, co wielu ludzi miało nadzieję, że będzie obiecującą przyszłością gry Marvela z dużym potencjałem. Teraz jednak sytuacja Spider-Mana jest bolesnym przypomnieniem, że droga Marvel’s Avengers do wyzdrowienia jest długa i wydłuża się tylko z każdą nieprzyjazną dla konsumenta decyzją podjętą po drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *