Marvel’s Spider-Man Remastered: Dlaczego nowy projekt Petera Parkera jest kontrowersyjny

Wiadomości Marvel’s Spider-Man Remastered: dlaczego nowy projekt Petera Parkera budzi kontrowersje

Ben Jordan zastąpił Johna Bubniaka jako twarz Petera Parkera w Marvel’s Spider-Man Remastered na PS5, a internet to traci.

Zdjęcie: PlayStation Studios

Deweloper Insomniac Games przekształcił model twarzy Petera Parkera w Marvel’s Spider-Man Remastered, próbując lepiej wykorzystać ulepszenia wizualne oferowane przez PS5 i przygotować serię na przyszłość na konsolach nowej generacji. Gdy Peter Parker pojawi się na PS5, będzie to twarz Bena Jordana, a nie Johna Bubniaka.

Jak można się spodziewać, reakcja fanów na tę zmianę była jak dotąd… interesująca. W rzeczywistości pierwszą rzeczą, na którą większość ludzi zwróciła uwagę, jest to, że nowy aktor grany przez Petera Parkera jest bardziej niż tylko przelotnie podobny do obecnego wielkoekranowego aktora Spider-Mana, Toma Hollanda.

Zmienili Petera Parkera w Spider-Man Remastered. Teraz bardziej przypomina Toma Hollanda. pic.twitter.com/QuK1yY68Hb

— Jeremy Conrad (@ManaByte) 30 września 2020 r

Chociaż porównanie z „Tomem Hollandem” nie jest uniwersalne, wielu uważa, że ​​przeprojektowanie postaci zbliża się do prawdziwego wyglądu Toma Hollanda. Niektórzy fani nawet nieźle się bawią, wskazując, że nowy model to tak naprawdę budżetowa wersja popularnego aktora:

Tom Holland Hom Tolland pic.twitter.com/AVNuyoojSe

— Inteligentny Alec (@_TheSmartAlec) 30 września 2020 r

Podczas gdy większość fanów Toma Hollanda porównuje do siebie, niektórzy gracze idą nieco dalej, sugerując, że ta zmiana była potencjalnie celowym posunięciem ze strony Insomniac, aby powiązać grę z MCU (pomimo faktu, że gra toczy się w odrębny wszechświat). Inni dokonują porównań z kontrowersyjnymi modelami postaci w grze Marvel’s Avengers firmy Square Enix, które zdaniem niektórych fanów podejrzanie przypominały znanych aktorów MCU:

Cóż, w końcu ogłosili gry Avengers, o rany, to ogłoszenie było czymś innym, haha#SquareEnixE3 #Avengers pic.twitter.com/JdCw44Bidw

Czytaj także  Lenovo Legion Slim 7 to solidny zamiennik tradycyjnego laptopa do gier

— Ben (@BenSadfleck) 11 czerwca 2019 r

Jednak najciekawsze reakcje na tę zamianę twarzy pochodzą od tych, którzy uważają, że ten nowy model postaci niekoniecznie pasuje do historii gry lub osi czasu nadchodzącej gry Milesa Moralesa.

Coś, czego jestem mniej fanką? Zmienili model Petera na Spider-Mana PS5. Teraz wygląda dużo młodziej? I o dziwo, jak Tom Holland? Co trochę kłóci się z ustalonym przez nich przedziałem czasowym „Byłem Spidey przez jakiś czas”. Czuje się tak samo młody jak Miles. pic.twitter.com/j5h57nb4PV

— Matt „Wiem o remake’u PoP” McMuscles (@MattMcMuscles) 30 września 2020 r.

Mam uwierzyć, że Peter Parker wyglądający na Toma Hollanda jest teraz starszy od Milesa Moralesa? Tak, jasne #BringBackBumniak pic.twitter.com/ttIwZ4YOIf

— Hilton Goode (@HiltonGoode) 30 września 2020 r

Z pewnością warto porozmawiać o tym argumencie. Chociaż jest całkiem możliwe, że „młodszy” model jest po prostu reprezentatywny dla osoby, która wygląda na młodszą niż jest w rzeczywistości, Miles Morales wygląda teraz na znacznie starszego niż Peter, mimo że wciąż ma być młodszym protegowanym Parkera.

Co więcej, oryginalny model Petera Parkera w grze zyskał uznanie niektórych fanów nie tylko dlatego, że nie był wyraźną kopią istniejącego projektu Petera Parkera (mimo że wysyłał lekkie wibracje Andrew Garfielda), ale także dlatego, że projekt był inspirowany przez fabuła gry. W końcu Peter Parker z Marvel’s Spider-Man był już Spider-Manem od dłuższego czasu na początku gry. To logiczne, że wyglądałby na nieco starszego, a może nawet trochę zmęczonego ciężarem swoich obowiązków.

W odpowiedzi na niektóre z tych obaw, dyrektor kreatywny Insomniac, Bryan Intihar, udał się na Twittera, aby rozwinąć decyzję zespołu o przebudowie Petera Parkera na potrzeby tego remasteru:

Kilka słów ode mnie na temat dzisiejszych wiadomości… pic.twitter.com/PpdWVuw4Mm

Czytaj także  Lista potworów Monster Hunter Rise: każdy potwór w grze

— Bryan Intihar (@bryanintihar) 30 września 2020 r

Chociaż oświadczenie Intihara niekoniecznie odnosi się do obaw związanych z tym, dlaczego Insomniac zdecydował się na ten konkretny projekt postaci podczas przekształcania aktora twarzy Petera Parkera, interesujące jest to, że zauważa on, że ten nowy projekt najlepiej pasuje do „naszych nadchodzących celów dla tej ukochanej postaci Marvela”. To prawdopodobnie kolejny sposób na stwierdzenie, że to przeprojektowanie eliminuje pewne problemy techniczne, ale pozostawia również otwarte drzwi na możliwość, że ta zamiana była częściowo oparta na kreatywnych decyzjach.

Należy również wspomnieć, że większość reakcji na tę wiadomość jest co najmniej dość wyrozumiała. Chociaż pozostaje kilka pytań bez odpowiedzi dotyczących decyzji Insomniac, aby pójść tą konkretną drogą z przeprojektowaniem, podekscytowanie nadal wydaje się być ogólnie wysokie zarówno w przypadku imponującego wizualnie Spider-Mana Remastered, jak i równie obiecującego Spider-Mana: Miles Morales.

Obie gry będą dostępne na PS5 12 listopada.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *