Mass Effect Legendary Edition: Każda klasa w rankingu od najgorszego do najlepszego

Zawiera Mass Effect Legendary Edition: każda klasa w rankingu od najgorszego do najlepszego

Każda klasa Mass Effect jest świetna na swój sposób, ale która klasa jest absolutnie najlepsza w całej trylogii i w trybie Insanity?

Zdjęcie: EA

Podczas gdy wybór klasy nie jest najbardziej zniechęcającą decyzją, jaką podejmiesz w Legendarnej Edycji trylogii Mass Effect, nowi i powracający gracze mogą początkowo mieć trudności z wyborem klasy postaci dla swojego niestandardowego Sheparda ze strachu, że jakoś przegapią w pewnym kluczowym aspekcie gry lub utrudnić sobie sprawę, wybierając złą klasę.

Cóż, istnieje wiele sposobów, w jakie wybór klasy ostatecznie wpłynie na przebieg gry, ale dobrą wiadomością jest to, że w Mass Effect nie ma tak naprawdę żadnych „złych” klas. Najlepsza klasa to nadal ta, którą chcesz grać najbardziej, a ponieważ masz możliwość zmiany klasy na początku każdej gry, niekoniecznie jesteś zaangażowany w robienie tego, co możesz ostatecznie uznać za „złe” decyzja.

Jeśli jednak szukasz nieco bardziej kompleksowego przeglądu sześciu klas postaci Mass Effect i ich wyników w każdej grze, oto jest:

Żołnierz to nieco nudna (ale potężna i niezawodna) klasa w całej trylogii Mass Effect

Klasa Żołnierza w Mass Effect była czasami określana jako standardowa opcja strzelanki z perspektywy trzeciej osoby i jest w tym trochę prawdy. Granie żołnierzem w Mass Effect oznacza spędzanie dużej ilości czasu za osłoną i poleganie na arsenale broni palnej tej serii, a nie na zdolnościach biotycznych i technicznych, którymi cieszą się inne klasy.

Jednak z pewnością jest coś do powiedzenia na temat spójności klasy Żołnierza. Żołnierze są wytrzymali, potężni, a kiedy już zaakceptujesz, że będziesz polegać w dużej mierze na broni, zaskakująco wszechstronni, jeśli chodzi o ich zdolność do znalezienia wyjścia z nawet niektórych najtrudniejszych scenariuszy walki. Rzeczywiście, same zdolności regeneracji zdrowia Żołnierza często wystarczą, aby pomóc ci przetrwać niektóre z najtrudniejszych walk w Mass Effect.

Kuszące jest patrzenie z góry na żołnierzy za to, że są trochę bardziej „ogólni”, ale gra w nich może być zaskakująco zabawna, ponieważ gdy zaczniesz ich trochę budować, i z pewnością są jedną z najzdolniejszych klas w całej serii .

Czytaj także  Elden Ring: 5 niesamowitych rzeczy, których nie wiedzieliście o grze

Adept to odpowiednik magów Mass Effect (z kilkoma interesującymi zwrotami akcji)

Adept jest prawie przeciwieństwem klasy Żołnierza, ponieważ jest tylko trochę lepszy niż bezużyteczny, jeśli chodzi o strzelaninę, ale może korzystać z szerokiego zakresu umiejętności biotycznych (które są w zasadzie odpowiednikiem zaklęć Mass Effect).

Chociaż zdarzają się sytuacje, w których twój Adept będzie zasadniczo rzucał kulami ognia science-fiction, aby wyeliminować wrogów, Adepci w Mass Effect często polegają na serii skomplikowanych pułapek i umiejętności wysysania, aby miotać wrogami lub po prostu ich osłabiać.

Oczywiście, jeśli zdecydujesz się grać jako Adept, będziesz musiał polegać na swoich towarzyszach z drużyny, aby zadać określone rodzaje obrażeń fizycznych, ale większość klas w Mass Effect jest w pewnym stopniu zależna od swoich towarzyszy, a wysoki pułap Adeptów znacznie ułatwia to zadanie. znosić ich sporadyczne słabości.

Inżynierowie są wersją klasy zwierzaka/wspierającego w Mass Effect

Inżynierowie są nieco dziwną klasą w porównaniu z innymi opcjami specjalizacji w Mass Effect. Jeśli chcesz porównać je z bardziej „tradycyjnymi” klasami RPG, powiedziałbym, że Inżynierowie łączą elementy postaci wsparcia i łowców zwierząt domowych.

W walce Inżynierowie polegają zasadniczo na swoich umiejętnościach hakerskich, aby zakłócać niektórych wrogów (i zwracać ich przeciwko sobie), a także różnych asystentów dronów, którzy zasadniczo służą jako dodatkowi towarzysze z drużyny. Są również najlepszą klasą „uzdrawiaczy” w grze (chociaż niektóre z ich umiejętności oferują dodatkowe opcje obronne i szybkie czasy odnowienia).

Chociaż inżynierowie nie są tak wszechstronni w pierwszym Mass Effect, jak w sequelach, oferują przyjemny styl gry, który naprawdę pozwala docenić, jak potężne mogą być nawet klasy „wspierające” w tej grze.

Strażnicy Mass Effect łączą umiejętności inżynieryjne i adepta, tworząc fascynujący hybrydowy styl

Strażnicy to jedna z najdziwniejszych (i najciekawszych) „hybrydowych” opcji klasowych w Mass Effect. Zasadniczo połączenie klas Adepta i Inżyniera, oferuje szereg umiejętności biotycznych i technicznych, ale nie czerpie korzyści z niektórych wyższych umiejętności, które otrzymujesz z tymi klasami.

Możesz pomyśleć, że to zauważalny minus, ale to, co jest wspaniałe w Sentinels, to to, że ich potężna kombinacja umiejętności technicznych i biotycznych oznacza, że ​​są przygotowani do radzenia sobie w każdej sytuacji, która na nich zostanie rzucona. Strażnicy są wytrzymali, wszechstronni i zaskakująco sprawni z pistoletem.

Czytaj także  Apex Legends: najlepsze meta legendy sezonu 10

To kolejna z tych klas, które tak naprawdę nie pojawiają się aż do sequeli, ale Sentinels mogą absolutnie to zrobić.

Awangardy Mass Effect łączą „magię” i broń do chaosu na bliskim dystansie

Łatwo rzucić okiem na klasę Vanguard i założyć, że musi to być najlepsza klasa bojowa w grze, ponieważ łączy w sobie magię i strzelaninę. Prawdę mówiąc, ta ocena nie jest całkowicie niedokładna.

Chociaż Vanguardy łączą elementy tych dwóch różnych stylów gry, to, co naprawdę wyróżnia tę klasę, to ich poleganie na walce w zwarciu. Rzeczywiście, żadna inna klasa nie wymaga, abyś rzucił się do walki tak, jak robią to Vanguardy. Jeśli wolisz używać strzelby w tego typu grach, to jest to klasa dla Ciebie.

Tak więc, podczas gdy ten styl gry jest naturalnie bardzo ryzykowny i być może najlepiej go stosują gracze, którzy są nieco zaznajomieni z podstawową mechaniką walki Mass Effect, niewiele klas może pochwalić się czystymi obrażeniami, które ostatecznie zadają doświadczeni gracze Vanguard.

Infiltratorzy używają karabinów snajperskich i technologii, aby trzymać się na dystans

Zasadniczo pod wieloma względami przeciwieństwo klasy Vanguard, klasa Infiltrator Mass Effect opiera się na karabinach snajperskich i umiejętnościach technicznych inżyniera, aby utrzymać dystans w walce i przeszkadzać niektórym wrogom.

Możesz pomyśleć, że poleganie Infiltratora na utrzymywaniu dystansu czyni ich nieco ograniczonymi, ale ich różne umiejętności techniczne naprawdę pomagają im uciec przed szczególnie trudnymi scenariuszami i przetrwać walki, w których wielu wrogów grozi zamknięciem luki.

Co jest warte, granie jako Infiltrator jest również niesamowicie zabawne, ponieważ oferują specyficzny styl walki, z którym żadna inna klasa w serii Mass Effect nie może się równać.

Mass Effect Legendary Edition – Jaka jest najlepsza klasa dla Mass Effect?

Jeszcze raz podkreślę, że najlepszą klasą do wyboru w Mass Effect jest ta, w którą grasz najbardziej, ale oto przybliżony ranking najlepszych i najgorszych klas w Edycji Legendarnej pierwszej gry w franczyza w oparciu o ich poziom mocy i niezawodność:

6. Inżynier

5. Straż przednia

Czytaj także  Shenmue 3: data premiery, zwiastun i aktualności

4. Strażnik

3. Infiltrator

2. Adept

1. Żołnierz

Engineer, Sentinel i Vanguard znajdują się tylko w dolnej części tego rankingu, ponieważ są to trzy klasy, które naprawdę wybuchają i znajdują swoją tożsamość w późniejszych grach. Strażnicy są zdecydowanie lepsi w wersji Legendary Edition w Mass Effect niż w podstawowej wersji gry, ale i tak będziesz musiał trochę poczekać, zanim zobaczysz, co naprawdę potrafią.

Infiltrator jest również nieco lepszy w sequelach, ale prawdopodobnie nadal jest najlepszą ogólną opcją w Mass Effect, jeśli chcesz wybrać klasę, która może wykorzystać niektóre z lepszych umiejętności technicznych gry.

Ostatecznie, bardziej „proste” projekty Żołnierza i Adepta sprawiają, że są jednymi z najbardziej niezawodnych typów do Legendarnej Edycji pierwszej gry. Ponownie, większość klas radzi sobie dobrze na większości poziomów trudności, ale polecam wybrać jedną z tych dwóch, jeśli szukasz spójności.

Mass Effect Legendary Edition – Jaka jest najlepsza klasa w Mass Effect 2?

Mass Effect 2 wprowadza sporo nowych pomysłów, mechanik i umiejętności, które nieco zmieniają ogólne rankingi klas.

6. Adept

5. Inżynier

4. Straż przednia

3. Żołnierz

2. Strażnik

1. Infiltrator

Prawdę mówiąc niewiele dzieli „dolne” trzy miejsca w tym rankingu. Adepci mają trochę trudności, aby nadążyć za niektórymi zaletami, którymi cieszą się inne klasy w tej kontynuacji, ale wciąż są niesamowicie potężni (i dużo zabawy). Tymczasem inżynierowie czerpią ogromne korzyści z możliwości przywołania drona bojowego, a kultowa umiejętność Szarża Biotyczna Vanguard jest po prostu jednym z najlepszych narzędzi ofensywnych w grze.

Kusiło mnie, aby przenieść Żołnierzy o co najmniej jedno miejsce w tym rankingu ze względu na ich wytrzymałość, moc amunicji i wszechstronność, ale Strażnik i Infiltrator byli ostatecznie zbyt dobrzy, by je zignorować.

Strażnicy czerpią duże korzyści z nowych zdolności obronnych, które zasadniczo zamieniają ich w czołgi, podczas gdy zdolność taktycznego kamuflażu Infiltratora naprawdę pozwala w pełni wykorzystać ich ukrywającą się naturę w sposób, który po prostu nie był możliwy w pierwszej grze.

Mass Effect Legendary Edition – Jaka jest najlepsza klasa w Mass Effect 3?

Zmiany w walce i nowe umiejętności w Mass Effect 3 naprawdę zmieniają istniejącą dynamikę klas w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *