My Hero Academia: Kim jest Dabi?

Zawiera My Hero Academia: Kim jest Dabi?

Ostatni sezon My Hero Academia właśnie się zakończył, ale oto elementarz pewnego złoczyńcy, który jest przygotowany do odegrania ogromnej roli w sezonie 5.

Zdjęcie: Hulu

Poniżej znajdują się spoilery dotyczące finału sezonu My Hero Academia oraz mangi.

My Hero Academia nie ma problemu ze złoczyńcą. Anime koncentruje się absolutnie na bohaterach swojego wszechświata, ale w miarę jak ci początkujący dobroczyńcy stają się silniejsi i dowiadują się więcej o sobie, seria stopniowo wprowadza kilka organizacji potężnych złoczyńców, które z łatwością rywalizują z najbardziej płodnymi bohaterami.

Od samego początku w My Hero Academia pojawiali się silni złoczyńcy, ale antagoniści, tacy jak All For One i nowszy wróg z tego sezonu, Overhaul, onieśmielali na nowe, przerażające sposoby. W miarę jak postacie w serialu rosną i dojrzewają, złoczyńcy przeprowadzają ataki, które stają się coraz bardziej osobiste i nie okazują skruchy. Trudno będzie przebić pokręcone metody Overhaul, ale koniec sezonu 4 My Hero Academia zawiera pewne wskazówki dotyczące tego, kto będzie głównym zagrożeniem w następnym sezonie.

Przedostatni odcinek tego sezonu pokazuje, że Dabi jest tym, który wysyła bioinżynieryjnego Nomu, który toczy wojnę z Endeavour, ale nawet wcześniej jest także częścią drużyny złoczyńców Shigarakiego, która porywa Chisaki i skutecznie eliminuje go z bycia zagrożeniem ponownie w przyszłości. Są to ważne wydarzenia, które pozostają nierozwiązane, ponieważ czwarty sezon My Hero Academia dobiega końca, a przed tym momentem minęło trochę czasu, odkąd Dabi pojawił się na poważnie. Ponieważ jest jasne, że Dabi odegra dużą rolę w następnym sezonie My Hero Academia, nigdy nie było bardziej odpowiedniego czasu, aby ponownie zastanowić się, kim jest ten enigmatyczny złoczyńca.

Kim jest Dabi?

Pierwszy występ Dabiego ma miejsce pod koniec sezonu 2 My Hero Academia jako jeden z potencjalnych rekrutów do League of Villains, zainspirowany czynami Hero Killer „Stain”. Jednak dopiero w trzecim odcinku sezonu „My Hero” Dabi naprawdę wchodzi do gry. Licealiści UA przechodzą przez obóz szkoleniowy w lesie, kiedy Dabi atakuje wraz z Oddziałem Awansowym Straży Przedniej Ligi Złoczyńców. Dabi imponująco walczy z Aizawą i odgrywa kluczową rolę w porwaniu Bakugo.

Czytaj także  Wyjaśnienie teledysku science-fiction My Universe: BTS i Coldplay

Dabi ujawnia podczas swojego pierwszego spotkania z Shigarakim, że „Dabi” nie jest jego prawdziwym imieniem, ale tym, pod jakim obecnie działa. Jest bardziej stoicką osobą, ale głęboko w środku kipi wściekłością. Ciało Dabiego jest również pokryte serią blizn, co prawdopodobnie jest spowodowane ekstremalną temperaturą jego dziwactwa. Zarówno Endeavour, jak i Shoto okazali ból podczas prób osiągnięcia wyższych poziomów mocy w ognistych dziwactwach, więc wygląda na to, że ciało Dabiego zapłaciło cenę za tę moc.

Czym jest dziwactwo Dabiego?

Dabi to postać, która włada darem związanym z ogniem, często nazywanym „kremacją”, czyli szczególnie intensywnym wybuchem płomieni. Dabi nie jest jedyną postacią, która używa daru ognia, ale Dabi wytwarza niebieskie płomienie, co wskazuje na znacznie wyższy poziom mocy i temperatury. Dabi może spalić wszystko, czego dotknie, ale często używa tej umiejętności do przytłoczenia całego obszaru. W swoim pierwszym poważnym występie dotyka jednego drzewa i jest w stanie zamienić cały las w piekło. Wyciągnął tę samą sztuczkę z innymi złoczyńcami. Dabi jest niezwykle skuteczny w walce na duże odległości, ale ze względu na intensywność swojego żaru musi skracać swoje walki.

Co planuje Dabi?

Konsekwentnie pokazuje się, że Dabi ma aspiracje do League of Villains i tego, co organizacja może osiągnąć. Dabi, wraz z Himiko Togą, są oryginalnymi rekrutami do Vanguard Action Squad i wraz z Mr. Compress i Twice są z pewnością najsilniejsi. Po upadku All For One Dabi podejmował próby odbudowy silniejszej wersji League of Villains, jednak nikt nie był w stanie sprostać jego wysokim oczekiwaniom. Podobnie jak w przypadku Staina, Dabi wydaje się być zadowolony z tego, że po prostu sieje chaos i niszczy obraz pokoju bohaterów, nad którym ciężko pracowali. Dotyczy to jego ostatniego aktu, w którym celuje w Endeavour podczas bardzo publicznego pokazu w finale sezonu serialu. Wyczyn Dabiego jest porażką, więc jest prawdopodobne, że w nadchodzącym odcinku będzie jeszcze mocniej uderzał w Endeavour.

Czytaj także  Najlepsze tła Zoom Star Wars do wirtualnych spotkań

W jaki sposób Dabi jest powiązany z Endeavour?

Istnieje popularna teoria, że ​​Dabi jest tak naprawdę wyobcowanym starszym rodzeństwem rodziny Todoroki, Toyą, co czyni go nie tylko synem Endeavoura, ale także bratem Shoto. To naprawdę stanowi fantastyczny materiał do zbadania, ponieważ żaden bohater nie był wcześniej spokrewniony ze złoczyńcą w tym charakterze. Byłby to również dobry sposób na zjednoczenie Endeavour i Shoto. Seria była jasna, że ​​Endeavour zaniedbywał swoją rodzinę i nietrudno sobie wyobrazić, jak Dabi bierze sprawy szczególnie ciężko i zostaje wciągnięty przez przekonującą Ligę Złoczyńców. Jednak największą informacją jest to, że Dar Dabiego jest związany z ogniem, podobnie jak Endeavour i niektórzy członkowie rodziny Todoroki. Dabi również dzierży niebieskie płomienie, co wydaje się być czymś zarezerwowanym dla Endeavour.

Dodatkowo ważnym momentem, na który czytelnicy mangi My Hero Academia czekali w finale ostatniego sezonu, jest konfrontacja między Dabim a Endeavourem po jego pokonaniu Nomu. Krótki konflikt tylko jeszcze bardziej rozpala animozje między Dabim i Endeavourem i sugeruje, że ci dwaj jeszcze ze sobą nie skończyli. Dabi może nadal reagować na Shigarakiego na pewnym poziomie, ale chociaż cele Shigarakiego są z natury znacznie szersze, wygląda na to, że Dabi ma na celu osobistą zemstę przeciwko nowemu światowemu bohaterowi numer jeden. To z pewnością miałoby sens, gdyby istniało jakieś powiązanie krwi między Dabim a Endeavourem.

Pełny zakres planu Dabiego i to, jak wybitny będzie w piątym sezonie anime, pozostaje w sferze spekulacji, ale powinien być przekonującym złoczyńcą, gdy w końcu znajdzie się w centrum uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *