Najbardziej wpływowe karty magii: Przygody zbieractwa w Zapomnianych Krainach

Sponsorowane najbardziej wpływowe karty magii: The Gathering Adventures in the Forgotten Realms

Światy zderzają się, gdy Dungeon & Dragons łączy się z Magic: The Gathering, aby stworzyć zupełnie nowy zestaw kart z historią i zaklęciem obu wszechświatów. Przygody Zapomnianych Krain nadeszły!

Ten artykuł jest zasilany przez: Ebay Logo

Magic: The Gathering Adventures in the Forgotten Realms wreszcie jest tutaj, a długo oczekiwany crossover Magic z Dungeons & Dragons przyniósł ze sobą nowe stworzenia, nową mechanikę i jeśli standardowa kolejka 2022 na MTG Arena jest sędzią, wybuch nowych emocji w najnowszych zestawach. Ta partia nowych kart całkowicie zmieniła przyszłość standardowego formatu i powinna wprowadzić kilka znaczących zmian również w kilku nieobrotowych. Teraz, gdy mamy trochę czasu na zabawę nowymi kartami, przyjrzymy się niektórym najbardziej wpływowym kartom z Magic: the Gathering Adventures in the Forgotten Realms!

Lojalny ogar

Lojalny ogar

Lojalny ogar ma wiele wspólnego z Rycerzem Białej Orchidei – to solidny napastnik z przypiętą rampą nadrabiającą zaległości. To sprawia, że ​​jest przydatny w prawie każdej białej talii, co zostało jak dotąd potwierdzone w nowym standardzie, gdzie wierny szczeniak jest umieszczany w taliach kontrujących +1/+1, taliach waniliowych aggro, a nawet w kilku wielokolorowych. To, co wyróżnia Loyal Warhound, to jego plemię: jako bardzo dobry chłopiec. Każdy, kto prowadzi talię plemienia psów w Commander, prawdopodobnie jest skłonny zapłacić najwyższą cenę za jakąś rampę, szczególnie tam, gdzie ta umiejętność jest najbardziej prawdopodobna. Pies kosztuje teraz od 2 do 4 USD, a jego smak powinien pomóc w utrzymaniu tej ceny.

Kup tutaj Lojalnego Warhounda.

Iymrith, Pustynna Zagłada

Iymrith

Iymrith to bestia: lotniak 5/5 jest niezwykle silny, ale po dodaniu karty i ochrony masz nieskazitelne zagrożenie na najwyższym poziomie. Dlatego właśnie ukończyła dwie talie najwyższego poziomu w Standardzie 2022 – czerwono-niebieskie smoki i niebiesko-czarną kontrolę. Iymrith jest najlepszym z wielu smoków wprowadzonych w AFR, przynajmniej w Standardzie. Oznacza to, że powinna utrzymać swoją wartość przynajmniej do następnego cyklu rotacji, we wrześniu 2022 roku. A dzięki swoim umiejętnościom prawdopodobnie stanie się podstawą niektórych talii dowódców w kolorze mono-niebieskim i smoka, pomagając jej wzrosnąć z dzisiejszej ceny 15 USD .

Czytaj także  Resident Evil: każda historia w rankingu od najgorszej do najlepszej

Kup kopię Iymrith, Desert Doom tutaj.

Zabójstwo słowa mocy

Zabójstwo słowa mocy

Power Word Kill był jedną z pierwszych zapowiedzi zestawu i zajęło ludziom chwilę, zanim zorientowali się, co może zrobić. Istnieje wiele wyjątków od jego bardzo wydajnej zdolności usuwania. To powiedziawszy, istnieje również wiele wyjątków od bardzo skutecznej zdolności usuwania Eliminacji, a ta karta była podstawą każdej talii, która dotknęła czerni od momentu trafienia. Największą słabością Power Word Kill jest to, że w Standardzie 2022 jest on bezużyteczny w porównaniu z najlepszą talią w tym formacie (czerwono-niebieskie smoki). Ale to oznacza, że ​​w wiecznych formatach, gdzie najlepszymi stworzeniami są feniksy, artefakty i ludzie trzymający gigantyczne młoty, jest świetnie. Możesz teraz kupić pełny zestaw Power Word Kill za mniej niż 5 USD, ale jestem skłonny założyć, że z czasem będzie to rosło.

Kup Power Word Kill tutaj.

Hobgobliński Lord Bandytów

Hobgobliński Lord Bandytów

Hobgoblin Bandit Lord ożywił zupełnie nowy archetyp w Standardzie: Gobliny. Od dawna będące podstawą starszych formatów, mono-czerwone gobliny nie miały wystarczającej ilości energii, aby konkurować, ponieważ karty takie jak Muxus, Goblin Grandee lub Krenko, Mob Boss zostały wycofane. Ale ponieważ Hobgoblin Bandit Lord pompuje całą planszę i ma aktywowaną zdolność, która może wygrać grę w jednej dobrej turze, standardowe gobliny są teraz problemem. Hobgoblin Bandit Lord waha się teraz wokół 4 USD za kartę, ale im więcej osób będzie się nią bawić (i im bardziej zdadzą sobie sprawę, że może to pomóc w ustaleniu alternatywnego warunku wygranej w taliach dowódców goblinów), tym więcej powinni być w stanie pobrać za to.

Kup Hobgoblin Bandit Lord tutaj.

Klasa Łowcy

Klasa Łowcy

Mono Green aggro to niezwykle efektowna talia. Tak bardzo, że zaczyna dobrze radzić sobie w turniejach, które nie są ograniczone do 2022 kart rotacji – pokonuje też stare tryby Throne of Eldraine. I choć wiele zasług należy się przywódcy stada wilkołaków, to, co naprawdę przebija tę talię, to nowy rzadki zielony zaklęcie klasy, klasa Ranger. Ta karta buduje stan planszy, wypełnia krzywą, pompuje stwory, a następnie pomaga w losowaniu kart, a wszystko to za bardzo rozsądne ceny. A jako zaklęcie o wiele trudniej się z nim uporać niż ze stworzeniem. W tej chwili waha się między 3 a 5 USD, ale myślę, że w tej chwili jest mocno niedowartościowana i jest dobrą kartą, aby wejść na niskie.

Czytaj także  V Rising: jak uprawiać szkło

Kup kopie klasy Ranger tutaj.

Skarbiec

Skarbiec

Żadna bezbarwna karta nie wywarła jeszcze większego wpływu na standard, ale Skarbiec Skarbów jest potworem w Commander i Modern. Wyobraź sobie, że ta spokojna kraina artefaktów w talii Rekonstruktora Osgira jest poświęcana dla kilku skarbów. Następnie w tej samej turze wraca na pole bitwy przez Darettiego lub Goblin Engineer. Następnie ponownie poświęcił się w następnej turze i został sprowadzony z powrotem przez Tytana Słońca. Następnie ponownie poświęcono, tylko po to, by Osgir zwrócił cztery kopie uzbrojone w Karwasze Maga Bitewnego. Ten rodzaj rampy jest nieprzyzwoity w czerwono-białej talii i w najlepszy sposób rozwścieczy twoją grupę. Dlatego kopie kosztują teraz ponad 10 dolarów i prawdopodobnie nie spadną w najbliższym czasie. Złap jeden teraz.

Kup Skarbiec tutaj.

Kalain, samotny malarz

Kalain

Jest to trudna kategoria do zawężenia do jednej, ale Kalain jest tutaj najlepszym wyborem ze względu na nowy archetyp, który pomogła zasilić: czerwono-czarny skarb. Ta talia ze średniej półki waha się między talią poświęcenia a kombinacją, ale nie istniałaby, gdyby nie był tam Kalain, który pompowałby pełne skarbów stwory. I jak dotąd ma bardzo przyzwoity współczynnik wygranych. Kalain jest także kamieniem węgielnym nowej czerwono-czarnej talii dowódcy, która zostanie wypuszczona wraz z AFR, więc chociaż na rynku pojawi się wiele kopii, przyda się w wielu taliach. Więc jest kradzieżą za mniej niż 1

Kup Kalaina, samotnego malarza tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *