Najlepsze anime 2017 roku

Zawiera najlepsze anime 2017 roku

Szukasz czegoś nowego do obejrzenia? Oto 15 najlepszych anime z 2017 roku, z których każde może równie dobrze stać się twoją nową obsesją

Czy nie po prostu nienawidzisz tego, kiedy jesteś na imprezie i wszyscy dyskutują o Kill la Kill, a ty nie możesz wskoczyć? A co, gdy siedzisz w windzie w pracy i ludzie dyskutują o najnowszym wydaniu Attack on Titan? Albo kiedy kierowca Ubera chce porozmawiać i w naturalny sposób sięga po nisko wiszący owoc Neon Genesis Evangelion, a Ty po prostu musisz spokojnie spojrzeć na swoje buty?

Okay, więc obecność anime może jeszcze nie być na tym poziomie, ale jego popularność wciąż rośnie. Ponieważ co roku pojawia się coraz więcej imponujących serii, czasami może być męczące nie tylko śledzenie tego, co tam jest, ale także to, co naprawdę jest warte wysiłku. Zamiast utonąć w całej tej nowej zawartości, gdy rok 2017 dobiega końca, nadszedł czas, aby chwycić za koło ratunkowe. Oto 15 najlepszych seriali anime z 2017 roku, które wymagają Twojej uwagi, zarówno dla obsesyjnych fanów anime, jak i tych zupełnie nowych w tej formie.

Najlepsze anime 2017 r. — Hand Shakers

15. Potrząsacze ręczne

Jakie to jest? Battle Royale spotyka się z The Amazing Race i trzymaniem się za ręce

Jak długie to jest? 12 odcinków

Gdzie mogę to obejrzeć? Crunchyroll.com (tylko subskrypcja), Funimation.com (subskrypcja i dub)

Jeśli wyrażenie „ekstremalne drżenie rąk” podnieca twoją adrenalinę i podnosi poziom ekscytacji prosto do księżyca, to chłopcze, mam dla ciebie program! Okay, jest dużo do rozpakowania z tym. Chłopiec o imieniu Tazuna spotyka dziewczynę o imieniu Koyori, która mocno śpi. W scenariuszu przypominającym Śpiącą Królewnę – ale z rękami – ręka Tazuny zostaje przyciągnięta do jej i wtedy wszystko zaczyna się układać. Tazuna i Koyori zostają nagle przeniesieni do świata znanego jako Ziggurat i dowiadują się, że należą do specjalnej grupy ludzi znanych jako Hand Shakers.

Co robią Hand Shakery? Ich celem jest walka z innymi Potrząsaczami Rąk, a ostateczną nagrodą jest prawo do konfrontacji z Bogiem i spełnienia życzenia. Jakby tego było mało, specjalne moce, które budzą się w każdym Hand Shakerze, nazywają się Nimrod. Dodatkowo, jeśli Tazuna i Koyori kiedykolwiek nie trzymają się za ręce zbyt długo, zaczynają odczuwać fizyczny ból. Więc tak, ten program to świetna zabawa.

Czytaj także  Wyjaśnienie teledysku science-fiction My Universe: BTS i Coldplay

Trzeba przyznać, że Hand Shakers może nie zawsze trzymać się lądowania z opowiadaniem historii, ale jest to program, w który warto wskoczyć ze względu na absolutnie wspaniałą animację i styl graficzny, który jest tutaj w grze. To cudo do oglądania, z animacją i muzyką, które podkreślają wszystkie walki. Jeśli w tym roku oglądasz tylko jedno anime o ekstremalnym uścisku dłoni, zrób to.

Najlepsze anime 2017 roku – Onihei

14. Onihei

Jakie to jest? Kung Fu spotyka rodzicielstwo

Jak długie to jest? 12 odcinków

Gdzie mogę to obejrzeć? Anime Strike Amazon Prime (tylko subskrybenci)

Onihei może technicznie być historycznym anime, którego akcja toczy się w 1783 roku w okresie Edo w Japonii, ale koncepcja sprawiedliwości, której dotyczy seria, jest wiecznie aktualna. Onihei podąża za Heizou Hasegawą, tak zwanym „Demonem” sztuk walki. Zadaniem Hasegawy jest wymierzanie sprawiedliwości złodziejom, podpalaczom i przestępcom, którzy szaleją w okolicy. W Onihei jest dojrzałość i elegancja, które pomagają podnieść jego materiał, prawie sprawiając, że czuje się jak anime z lat 80. lub 90. Jest też oszałamiająca jazzowa ścieżka dźwiękowa, która wyjątkowo dobrze łączy się z szermierką. Spektakl skutecznie buduje ten świat, który jest spajany kodem i honorem, a także konsekwencjami, gdy te rzeczy zaczynają się rozpadać.

Próba opisania tej serii nieuchronnie nie oddaje jej precyzyjnego głosu. Wszystko, co musisz zrobić, aby wziąć udział w tym programie, to wziąć udział w jednej z szalonych walk na miecze samurajskie z jego rozległymi partyturami jazzowymi. To może nie być najbardziej błyskotliwe anime sezonu, ale to może naprawdę cię zaskoczyć. Jeśli byłeś fanem Rurouniego Kenshina, będziesz fanem Onihei.

Najlepsze anime 2017 roku – Gabriel Dropout

13. Odpad Gabriela

Jakie to jest? Amerykańscy bogowie spotykają Degrassi

Jak długie to jest? 12 odcinków i dwa odcinki specjalne

Gdzie mogę to obejrzeć? Crunchyroll.com (tylko subskrypcja)

Gabriel DropOut to najlepszy rodzaj głupoty i lepiej będzie, jeśli zaakceptujesz jego absurdalny punkt widzenia w swoim życiu. Podczas gdy „anielskie anime” może być dla niektórych wyzwalaczem, ta seria rozbiera tę koncepcję aż do najdelikatniejszej aureoli i skrzydeł i naprawdę po prostu bawi się kwestiami moralności związanymi z niebem i piekłem. Seria rozwija ideę, że gdy aniołowie ukończą szkołę w niebie, lądują na Ziemi, aby lepiej zrozumieć działanie planety. Gabriel Tenma była nagrodzoną uczennicą niebios, ale kiedy schodzi na ziemię, ma obsesję na punkcie gier wideo i zaczyna żyć w całkowitym lenistwie.

Czytaj także  Shatner w kosmosie: czego William Shatner nauczył się podczas swojej podróży do ostatecznej granicy

Nowy Gabriel podchodzi do życia bardziej zaniepokojony mikrotransakcjami i wydarzeniami w grach na czas niż losem dobra i zła. Wchodzą Raphi, Vigne i Satania, kolejny anioł i dwa demony, które współpracują z Gabrielem, próbując zejść na dno ludzkości. Wiele radości daje ciągłe podważanie typowych stereotypów anioła / demona, a te cztery postacie wpadają sobie nawzajem w sprawy i próbują zmusić się do popełnienia dobrych lub złych uczynków. Gabriel DropOut rzuca żartami z chaotyczną furią, jednocześnie oferując zabawne, nowe spojrzenie na pomysł tak stary, że dosłownie biblijny.

Najlepsze anime 2017 roku – EIDLIVE

12. ElDLIVE

Jakie to jest? Brooklyn Nine-Nine spotyka się ze Star Trekiem

Jak długie to jest? 12 odcinków

Gdzie mogę to obejrzeć? Crunchyroll.com (tylko subskrypcja), Funimation.com (subskrypcja i dub)

Anime dotyczące kosmosu to zawsze gratka, a elementy takie jak projekty obcych i planet pozwalają pokazom naprawdę podkreślić ich kreatywność. ElDLIVE przygląda się typowej nastolatce, Chūcie Kokonose, której życie nagle staje się dużo mniej typowe. Kokonose słyszy głos w głowie odkąd był małym dzieckiem, ale po spotkaniu z kosmitą o imieniu Chips i zostaniu zwerbowanym do zespołu ElDLIVE, dowiaduje się, że ten głos jest w rzeczywistości Montalienem w nim, imieniem Dolugh. ElDLIVE to kosmiczna policja, której zadaniem jest uczynienie wszechświata bezpieczniejszym miejscem poprzez wykorzenienie obcych przestępców ukrywających się na Ziemi. Obcy i członkowie ElDLIVE działają ze specjalną mocą znaną jako SPH (Space Pheromone), która pozwala Kokonose na stały kontakt z kosmitą w nim. Podejście Kokonose do tego wszystkiego jest zgrabne w zestawieniu z inną nastolatką i członkinią ElDLIVE, Misuzu Sonokatą, która jest znacznie bardziej doświadczona w swojej pracy.

W każdym odcinku pojawia się jakaś nowa absurdalna rasa kosmitów z dopracowaną grafiką, która sprawia, że ​​zabawny koncept jest jeszcze łatwiejszy do pokonania. Chociaż ElDLIVE bardziej skłania się ku komediowej stronie rzeczy, nadal nie ma nic przeciwko robieniu się mrocznym i wystawianiu postaci na wyczerpujące próby, co zapewnia również niezłą równowagę. Poza tym, każda seria, która ma postać, która jest antropomorficznym księżycem o imieniu Méliès, wyraźnie ma poczucie humoru we właściwym miejscu.

Najlepsze anime 2017 roku — Little Witch Academia

11. Mała akademia czarownic

Jakie to jest? Harry Potter spotyka Magiczny Autobus Szkolny

Jak długie to jest? 12 odcinków

Gdzie mogę to obejrzeć? Netflix (sub i dubbing)

Czytaj także  13 przerażających podcastów, które przerażą Cię w to Halloween

Trigger to jedno z tych studiów animacji, które za każdym razem, gdy podejmują nowy projekt, jest czymś, co chcesz umieścić na swoim radarze, niezależnie od jego tematu, ponieważ skończy się to jednym z najpiękniejszych anime roku. Little Witch Academia rozpoczęła się jako film (i kontynuacja), ale posiadłość zyskała taką popularność, że serial telewizyjny eksplorujący świat Luna Nova stał się priorytetem.

Little Witch Academia opowiada o Akko Kagari, superfance czarownic, która nie może się doczekać zapisania się do cenionej Akademii Magii Luna Nova. Nie tylko to, ale Akko pochodzi z niemagicznego środowiska, co czyni jej zapis do Luna Nova trochę obosiecznym mieczem.

Wiele z tego serialu dotyczy celebrowania piękna (i odpowiedzialności) magii, ale jest też wiele uroku w tym, że Akko nie jest dobra w magii. Śledzisz postać, która stara się nawet prawidłowo jeździć na miotle, a nie jakiegoś profesjonalistę. Akko ma również dobrą grupę różnorodnych przyjaciół czarownic, od których można się odbić, a ich przekomarzanie się jest również zabawnym aspektem serii. Little Witch Academia ma tendencję do unikania serializacji i większych wątków fabularnych, co daje serialowi niezły zastrzyk wolności, w którym każdy odcinek jest czymś zupełnie innym. Jeden tydzień może dotyczyć smoka. Kolejny o szkielecie renegacie szukającym utraconej miłości. W tym programie jest znacznie mniej pilności, ale jest to przyjemne, pięknie wyglądające anime, które podkradnie się do ciebie na inne sposoby.

Najlepsze anime 2017 roku – Oblubienica starożytnego maga

10. Oblubienica starożytnego maga (Mahoutsukai no Yome)

Jakie to jest? Gnijąca panna młoda spotyka Opowieści z Narnii spotyka Jane Austen

Jak długie to jest? 12 odcinków

Gdzie mogę to obejrzeć? Crunchyroll (tylko sub), Funimation (sub i dub)

To anime jest naprawdę dziwne, ale pod swoją gotycką naturą kryje naprawdę elegancką, romantyczną historię. Oblubienica starożytnego maga jest bardziej ekstremalną wersją Pięknej i Bestii, ale zamiast tego Bestia jest przerażającym szkieletem antylopy, a Belle jest jego niewolnicą. Oto w skrócie ten serial, w którym młoda dziewczyna z ukrytymi zdolnościami magicznymi zostaje sprzedana złowrogiemu szkieletowemu magowi.

Ta przesłanka wydaje się być czystym paliwem koszmaru i pod wieloma względami tak jest, ale seria tworzy bardzo wspierającą relację nauczyciel-uczeń między nimi. Dziewczyna zostaje wprowadzona do serii oszałamiających światów (z których jeden to wyspa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *