Najlepsze momenty z superbohaterami we Flashu

Zawiera najlepsze momenty z superbohaterami we Flashu

Flashowi nie brakuje superbohaterów. Ale to są chwile, które naprawdę sprawiły, że poczuliśmy, że możemy podbić świat.

Flash to serial telewizyjny o superbohaterach dla wszystkich grup wiekowych, pełen autentycznie nie z tego świata momentów heroizmu i akcji dla Barry’ego Allena i jego przyjaciół. Podczas gdy Arrow zyskał reputację superbohatera dzięki spektakularnym scenom walki i wyczynom kaskaderskim, The Flash zrobił to dzięki zakręconym koncepcjom science-fiction i doskonałym efektom specjalnym. Ale bycie superbohaterem to coś więcej niż moce, a Barry Allen i przyjaciele uczą się na każdym kroku.

To są chwile, które czynią Barry’ego superbohaterem i są to chwile, które odkrywają jego drogę do stania się legendą.

Dogoń The Flash na Amazon

Brudne pranie

https://www.youtube.com/watch?v=uFIV4hvHUXg

Flash sezon 1 odcinek 1 „Miasto bohaterów”

Po zobaczeniu, jak świat wokół niego zwalnia, jego ręka wibruje i budzi się z siedmiomiesięcznej śpiączki, Barry robi jedyną rozsądną rzecz i próbuje biec szybciej niż Superman. Chociaż moment jest zabawny, jest to również narodziny superbohatera.

Mógł go uderzyć piorun, ale to było pasywne. On tego nie wybrał. Decyduje się zbadać swoje umiejętności, co prowadzi go do pierwszej bitwy… ale najpierw na tył ciężarówki z pralnią.

Zrzuciłeś na mnie bombę

Flash Sezon 1 Odcinek 5 „Plastique”

Barry wierzy w ludzi w to, co najlepsze. Jest optymistą i miły. Utrata przyjaciela, nawet nowego, bardzo go obciąża.

Kiedy Plastique zostaje postrzelony przez generała Eilinga, Barry jest zrozpaczony. Nie ma jednak czasu na żałobę. Plastique jest wybuchowa. Jej śmierć wywołuje natychmiastową reakcję, której nic nie może powstrzymać.

Barry zabiera ją na morze i po raz kolejny sprawdzając granice swojej prędkości, udaje mu się chodzić po wodzie. Co więcej, udaje mu się uratować miasto pomimo smutku i szoku po stracie przyjaciela. Robi to, co konieczne i dokonuje cudu, gdy jest przy tym.

Ojciec do Syna

Flash Sezon 1 Odcinek 23 „Wystarczająco szybko”

Relacje Barry’ego z jego biologicznym ojcem są skomplikowane, co z tą więzienną sprawą iw ogóle, ale Henry’ego Allena i Barry’ego łączy miłość, która nie podlega dyskusji. Pod koniec pierwszego sezonu Barry udaje się do swojego ojca, szukając odpowiedzi na pytanie, czy powinien cofnąć się w czasie, czy nie. Henry opowiada mu o swojej matce.

To, co czyni ten moment superbohaterskim, to surowe emocje i człowieczeństwo, które należy do Barry’ego w tej scenie. Nie jest robotem ani po prostu postacią większą niż życie. To człowiek z przeszłością, który płacze i czuje.

Czytaj także  11 różnych opowieści o wampirach do przeczytania zamiast Midnight Sun

…I Sprawiedliwość dla wszystkich

Flash sezon 1 odcinek 1 „Miasto bohaterów”

To krótka chwila, której serial nie pozwala trwać zbyt długo, ponieważ są ludzie do uratowania i złoczyńcy do powstrzymania, ale jest to ważna chwila. Kiedy Barry decyduje, że zrobi, co w jego mocy, że będzie nosił czerwony garnitur i będzie bohaterem, którego potrzebuje miasto, tworzy Błysk.

To wybór – taki, którego mógł dokonać inaczej. Wybory mają znaczenie i to jest ten, nad którym Barry nie musi się długo zastanawiać. On chce pomóc. Jest zdeterminowany, by być dobrym i nie stać bezczynnie, gdy ludziom dzieje się krzywda. Zależy mu na tym i jest zdeterminowany, by coś zmienić. Ten wybór nadaje ton bohaterowi, którym się stanie.

Lepiej dawać niż otrzymywać

https://www.youtube.com/watch?v=jemGwIr67yk

Flash sezon 2, odcinek 9 „Biegając, by stanąć w miejscu”

Setka dzieci ma pod drzewami bomby. Kiedy Trickster i Mark Mardon decydują się na wyeliminowanie Flasha, postanawiają to zrobić, grożąc rodzinom w całym mieście. Wybór Barry’ego jest prosty: niech Czarodziej Pogody go zabije (publicznie, nie mniej!), Albo zabiją dzieci.

Barry wie, co musi zrobić. Poddaje się i pozwala na bicie. Nie wie, czy jego zespół znajdzie bomby, ale wie, że nie może ryzykować życia niewinnych ludzi.

Również pogoń za Mardonem to całkiem fajna scena, która obejmuje skaczącą żabę z helikopterem.

Ups

Flash sezon 1 odcinek 22 „Rogue Air”

Barry spędził większą część pierwszego sezonu walcząc ze złymi metaludźmi, na których miał wpływ akcelerator cząstek. Były to wymagające walki, które wystawiały na próbę jego wytrzymałość, pomysłowość i siłę, ale nie pozwala, by złość lub ból, przez które przeszedł, decydowały o losie ludzi, których odprawił.

Kiedy Harrison Wells ponownie włącza akcelerator cząstek, metaludzie w więzieniu są narażeni na niebezpieczeństwo. Barry postanawia je przenieść, aby nie umarły. Po zdradzie zawsze niezawodnego kapitana Colda metaludzie zostają uwolnieni, a cała praca Barry’ego zostaje zniweczona.

Ten moment może być postrzegany jako idiotyzm Barry’ego, ale prawda jest taka, że ​​troszczy się o ludzkie życie. Nie jest obojętny. To czyni go bohaterem. Moce Barry’ego nie są nawet w przybliżeniu tak ważne, jak jego oddanie ludzkości.

Czytaj także  Marvel Cinematic Universe: 79 Geeky Spots i Easter Eggs

kłamliwe oczy

Flash Sezon 1 Odcinek 18 „Zespoły gwiazd”

Sunny Barry musi uwiecznić kłamstwo dla bezpieczeństwa swojego zespołu i siebie. To kłamstwo nie jest małe. Kiedy Barry dowiaduje się, że Harrison Wells jest tym złym, którego obawiał się od miesięcy, ogarnia go uzasadniona złość i natychmiastowa chęć konfrontacji z nim. Joe West przestrzega przed cierpliwością, a Barry jest zmuszony okłamać Wellsa, aby znaleźć sposób na przechytrzenie go.

To moment bohatera, ponieważ nie tylko pokazuje rozczarowanie Barry’ego kimś, kogo Barry uważał za bohatera i mentora, ale także pokazuje, że bycie bohaterem nie zawsze polega na walce. Czasem trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czasami trzeba spojrzeć wrogowi w twarz i się uśmiechnąć. Dla beztroskiego Barry’ego jest to trudna lekcja.

Szalony pociąg

Flash Sezon 1 Odcinek 4 „Going Rogue”

Barry ratujący około dwudziestu osób z pociągu po sabotażu Kapitana Colda wydaje się drobnym momentem w serii, ale po raz pierwszy ma za zadanie uratować tak wiele istnień ludzkich. Jego prędkość jest jedyną rzeczą, która może powstrzymać wrak pociągu przed zabiciem każdej osoby na pokładzie. Ceną nic nie robienia będzie kolejne życie stracone przez Kapitana Colda. Jego oczy błyszczą Speed ​​​​Force, a potem znika. Ratuje każdego pasażera, gdy pociąg dramatycznie rozbija się wokół niego.

Barry Allen był bohaterem przed tą chwilą, ale to był pierwszy raz, kiedy instynktownie i dosłownie uratował tak wielu ludzi naraz.

Zakręć mną

https://www.youtube.com/watch?v=dbWIiRAE1Cs

Flash sezon 1 odcinek 1 „Miasto bohaterów”

W premierowym odcinku Barry ma za zadanie rozwiązać śmieszną, szaloną i nadprzyrodzoną sytuację. Niepewny swojego przeznaczenia, wiedząc jedynie, że posiada tę paranormalną zdolność, Barry robi wszystko, co w jego mocy, by stawić czoła dziwactwu człowieka, który potrafi kontrolować pogodę. Nie wie jeszcze, co robi w swojej misji, ale z pomocą swoich nowych przyjaciół udaje mu się znaleźć rozwiązanie.

W chwili prosto z komiksu Barry biegnie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i udaje mu się powstrzymać tornado przed zniszczeniem Central City, ratując przy tym Joe, Eddiego i całą masę ludzi. To jego pierwszy wielki moment, w którym dowiaduje się, że jest w stanie być bohaterem, jakim chce być – że może walczyć.

Piorun uderza ponownie

Flash Sezon 1 Odcinek 7 „Przerwa w dostawie prądu”

Ważną lekcją dla Barry’ego jest to, jakim jest bohaterem bez swoich umiejętności. Kiedy traci swoją moc i zgadza się na nic poza porażeniem prądem, aby ją odzyskać – jest to kolejny dowód na to, że jego cechy superbohatera wynikają z jego osobowości, a nie mocy.

Czytaj także  Jak trylogia Gwiezdne wojny: Podsumowanie wypełnia lukę w stosunku do Przebudzenia mocy

Kiedy Blackout przybywa, by zemścić się na mentorze Barry’ego, Harrisonie Wellsie, udaje mu się odebrać mu moce Barry’ego. Barry musi zmierzyć się z byciem zwykłym człowiekiem po tym, jak zobaczył, że jest super. Nawet pomimo niepowodzeń i kosztów, które do tej pory widział, wie, że bycie superbohaterem nie leży w jego mocy. Jest w tym, kim jest.

Kiedy decyduje się zostać ponownie porażonym piorunem, robi to z pełnym zrozumieniem wyboru, którego dokonuje. Przejęcie władzy nie jest już biernym wyborem, to wybór, który podejmuje z pewnością i determinacją. To nic innego jak odrodzenie bohatera.

Nic Nas Teraz Nie Zatrzyma

Flash Sezon 2 Odcinek 7 „Gorilla Warfare”

Testy fizyczne są często postrzegane jako najtrudniejsze. Superbohaterowie muszą być na szczycie swojej gry. Bez tej siły są otwarci na utratę każdego złoczyńcy, z którym się zmierzą. To efekty psychologiczne są najtrwalsze i ważniejsze niż abs ze stali czy ramiona wielkości arbuza. Kiedy bohater traci wiarę w swoje umiejętności, traci prawdziwy hart ducha, który służy mu w walce.

Kiedy Zoom łamie plecy Barry’ego, nie tylko uszkadza kręgosłup, ale także wbija wątpliwości w umysł Barry’ego. Daje Barry’emu szansę zobaczenia, że ​​​​być może jest zbyt słaby, by stawić czoła Zoomowi. Nie do końca jest bohaterem, za jakiego się uważał. Ale jako bohater, którym jest, i po rozmowie z jego biologicznym ojcem, Barry zdaje sobie sprawę, że nadal jest bohaterem. Pokonuje swoje wątpliwości i niepowodzenie w ponownym włożeniu skafandra i odzyskaniu pewności siebie. Zmierzenie się z samym sobą może być jedną z najtrudniejszych walk, jakie kiedykolwiek musiał znieść.

Jesteś zimny jak lód

Flash Sezon 1 Odcinek 4 „Going Rogue”

Kiedy Barry próbuje uciec przed lodowym pistoletem Kapitana Colda, poznaje cenę bycia bohaterem. Dowiaduje się, że nie każdego człowieka da się uratować. Niektóre rzeczy są szybsze. Jakaś nikczemność, której nie może prześcignąć. Jak dotąd Barry uratował każdą niewinną osobę, którą zamierzał ocalić. W jego bohaterstwie jest lekkość i humor. Nie jest jak Oliver Queen (na dobre i na złe). Żartuje, żartuje i biega w świetle dnia.

Ale kiedy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *