New World: Czy MMO firmy Amazon trafi na konsole?

Wiadomości New World: Czy MMO od Amazona trafi na konsole?

New World to jedna z największych gier na PC w 2021 roku, ale nie należy się spodziewać, że w najbliższym czasie zagramy w nią na PlayStation, Xboksie lub Nintendo Switch.

Zdjęcie: Amazon Game Studios

New World szybko staje się największą (i najbardziej dzielącą) grą na PC 2021 roku, ale kiedy przebojowa gra MMO Amazona trafi na konsole i urządzenia mobilne?

Cóż, według twórców New World, szanse na konsolowy/mobilny port New World są w tej chwili prawie nieistniejące. W rzeczywistości wygląda na to, że zespół New World naprawdę nawet nie zaczął poważnie rozważać możliwości takich portów.

“[Consoles are] nie jest to coś, co jeszcze sprecyzowaliśmy lub rozważaliśmy” – powiedział reżyser New World Scot Lane w wywiadzie dla Eurogamer. „Uwielbiam tworzenie konsol, zrobiłem wiele gier na konsole, [but] w tym przypadku popychamy grafikę tak daleko, jak to możliwe. To jedna z wielkich rzeczy, które chcemy wnieść do tego gatunku: stworzyć MMO wyglądające inaczej, niż widzieliście. Myślę, że nasza walka na dużą skalę: jest wiele rzeczy, które możemy popchnąć, ponieważ komputery stają się potężniejsze, co pozwala nam z czasem dodawać do nich coraz więcej”.

Chociaż prawdą jest, że cytat pochodzi z wywiadu z 2019 r. i że od tego czasu wiele mogło się zmienić, zespół New World nie zboczył z tego przesłania przez ostatnie dwa lata. Jeśli już, język, którego używali, aby odrzucić perspektywę portu w Nowym Świecie, stał się silniejszy od 2019 roku.

Pomimo tych bardzo jasnych komunikatów, fani nadal mają nadzieję, że New World w końcu trafi na konsole, choćby nie z innego powodu niż fakt, że nigdy nie można powiedzieć „nigdy”, jeśli chodzi o głównych wydawców, takich jak Amazon, którzy znajdą sposób na udostępnienie swoich gier jak największej liczbie osób. jak to możliwe. W końcu niewielu wydawców gier na komputery PC jest odpornych na potencjał zysków gier konsolowych i mobilnych.

Czytaj także  Nowy świat: najlepsze konstrukcje klas i broni

Jednak w tym przypadku wydaje się bardzo mało prawdopodobne, że New World pojawi się na konsolach lub urządzeniach mobilnych w ciągu najbliższych kilku lat.

Podczas gdy konsole nowej generacji prawdopodobnie mogłyby obsługiwać New World, obecnie większym problemem jest to, że gra jest tak wyraźnie zaprojektowana z myślą o komputerach PC, że skuteczne przeniesienie jej na inne urządzenia wymagałoby ogromnego wysiłku. Wersja gry na PC nadal wymaga wiele pracy, a logistyka związana z umożliwieniem gry w New World na kontrolerze przy jednoczesnym płynnym działaniu nawet na konsolach nowej generacji jest po prostu zniechęcająca. Nawet niektóre wysokiej klasy komputery do gier mają problemy z uruchomieniem gry, oferując jednocześnie dość płynne wrażenia online, których takie tytuły zasadniczo wymagają.

W tej chwili większym problemem jest jednak sama natura gry. Mówiąc najprościej, w tej chwili nie jest jasne, w jaki sposób gracze konsolowi i mobilni byliby w stanie wskoczyć na istniejące serwery New World bez naruszania i tak już delikatnego balansu PvP w grze. Prawdopodobnie będziesz musiał oddzielić serwery PC i konsole, co znowu jest logistycznym koszmarem dla programisty, który wciąż pracuje, aby zbliżyć podstawową grę do miejsca, w którym ostatecznie chce.

Najbardziej prawdopodobnym sposobem, w jaki będziesz mógł grać w New World poza komputerem w ciągu najbliższych kilku lat, będzie usługa gier w chmurze Amazon. Chociaż wciąż mamy pytania dotyczące tego, jak to przejście będzie działać (zwłaszcza jeśli chodzi o wyobrażenie sobie rzeczywistego grania w New World na urządzeniach mobilnych), po prostu ma sens, że największa jak dotąd gra Amazona będzie w końcu częścią ich planów dotyczących gier w chmurze.

Ogólnie rzecz biorąc, nie wydaje się, żebyś mógł w najbliższej przyszłości grać w New World na PlayStation, Xboksie lub Nintendo Switch.

Czytaj także  Final Fantasy 7: Każdy członek drużyny w rankingu od najgorszego do najlepszego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *