New World: Jak wybrać i zmienić swoją frakcję

Zawiera New World: Jak wybrać i zmienić swoją frakcję

Jaka jest najlepsza frakcja w Nowym Świecie? Odpowiedź zależy od twoich preferencji, popularności każdej frakcji i tego, z kim grasz.

Zdjęcie: Amazon Game Studios

Amazon’s New World to jedna z najbardziej ambitnych gier MMO skoncentrowanych na PvP w ciągu ostatnich kilku lat, ale nie wykorzystasz w pełni możliwości gry, jeśli nie dołączysz do jednej z trzech frakcji Nowego Świata i nie pomożesz twoi koledzy z frakcji dosłownie przejmują władzę nad światem.

Oczywiście znaczenie cech frakcji w grze bez wątpienia sprawi, że większość graczy z Nowego Świata desperacko spróbuje odpowiedzieć na pozornie skomplikowane pytanie: „Do której frakcji Nowego Świata powinienem dołączyć?”

Dobrą wiadomością jest to, że system frakcji w New World nie przypomina systemu World of Warcraft: Shadowland’s Covenant i innych mechanik „frakcyjnych” w popularnych grach MMO. Innymi słowy, nie stracisz od razu jakiejś niesamowitej korzyści z rozgrywki ani nie zaryzykujesz osłabienia własnej postaci tylko dlatego, że zdecydowałeś się dołączyć do „złej” frakcji.

Złą wiadomością jest to, że podobieństwa między trzema frakcjami Nowego Świata mogą czasami utrudniać wybór najlepszej dla ciebie opcji, ponieważ nie zawsze istnieje oczywista najlepsza opcja. W związku z tym przyjrzymy się bliżej, jak działa system frakcji w Nowym Świecie, i udzielimy kilku rad, jak wybrać „właściwą” frakcję.

Ile frakcji jest w Nowym Świecie?

W Nowym Świecie istnieją trzy frakcje kierowane przez graczy: Huncwoci, Przymierze i Syndykat. Oto krótkie zestawienie różnic stylistycznych/narracyjnych między nimi:

Huncwoci — przypominająca wojsko grupa wojowników pragnących stworzyć „wolny” naród, w którym najsilniejsi będą mogli walczyć o ziemię.

Przymierze — Boski rozkaz, którego zadaniem jest oczyszczenie kraju z sił zła i heretyków, aby mogli ustanowić nowy świat na swój obraz.

Syndicate – tajemnicza organizacja, która polega na intelekcie i podstępach, aby zdobyć niesamowitą wiedzę, która ich zdaniem pomoże im zmienić świat.

W tej chwili nie wydaje się, aby wybór frakcji miał duży wpływ na ogólną narrację gry (chociaż to może się zmienić w przyszłości). Jednak ci, którzy lubią odgrywać role stworzonych przez siebie postaci, mogą woleć dołączyć do frakcji, która najlepiej pasuje do ich osobowości.

Czytaj także  Dlaczego Lost Ark może być przyszłością gier „Pay to Win”

Kiedy możesz dołączyć do frakcji w New World?

Nie będziesz mógł dołączyć do frakcji w Nowym Świecie, dopóki nie ukończysz zadania fabularnego „Zaangażowanie w sprawę”. Na szczęście jest to jedno z najwcześniejszych zadań w grze, więc powinieneś spodziewać się, że dotrzesz do niego w ciągu pierwszej godziny gry (zakładając, że możesz tak szybko ustawić się w kolejce do gry).

To przygotowanie do tego zadania wymaga porozmawiania z przedstawicielami wszystkich trzech frakcji przed dokonaniem wyboru, więc będziesz miał wiele okazji, aby dowiedzieć się trochę więcej o każdym z nich przed podjęciem decyzji.

Jakie wyjątkowe korzyści oferują frakcje Nowego Świata?

Co zaskakujące, frakcje Nowego Świata nie oferują wielu wyjątkowych korzyści w rozgrywce. Jeśli martwisz się wyborem frakcji, która uczyni twoją postać tak silną, jak to tylko możliwe, z przyjemnością dowiesz się, że wybór frakcji nie wpłynie znacząco na twój osobisty ogólny poziom mocy (przynajmniej nie bezpośrednio, ale do tego za chwilę).

Warto jednak zaznaczyć, że każdy handlarz frakcji oferuje unikalny ekwipunek. Chociaż wszystkie te przedmioty oferują stosunkowo podobny poziom mocy na dłuższą metę, ich wyjątkowe projekty wizualne oznaczają, że możesz ostatecznie zdecydować się na frakcję, która oferuje najfajniejszy zestaw zbroi na koniec gry (jeśli lubisz tego rodzaju rzeczy).

Poza podkreśleniem podstawowego koloru twojej frakcji (pomarańczowy/żółty dla Przymierza, zielony dla Huncwotów, fioletowy dla Syndykatu), te unikalne zestawy zbroi stylistycznie odzwierciedlają cele i wiedzę każdej frakcji. Wysokiej klasy zbroja Huncwotów to zwykle ciężki sprzęt płytowy, zbroja Przymierza jest wyraźnie oparta na sprzęcie Templariuszy, a elementy zbroi Syndykatu to zazwyczaj przedmioty oparte na tkaninach, które ostatecznie sprawią, że będziesz wyglądać jak lekarz zarazy.

Każda frakcja oferuje również szereg celów i zadań za pośrednictwem systemu tablic pracy, chociaż obecnie nie wydaje się, aby istniały duże różnice między zadaniami, ponieważ większość z nich to odmiany misji zbierania i celów PvP.

Czytaj także  Najbardziej wpływowe karty magii: Przygody zbieractwa w Zapomnianych Krainach

Po stronie PvP bycie w najbardziej „dominującej” frakcji jest z pewnością lepsze. Nie tylko oznacza to, że teoretycznie zawsze jest więcej członków frakcji, którzy pomogą ci podbijać i bronić terytoriów, ale gra na terytorium kontrolowanym przez twoją frakcję daje dodatkowe bonusy. Z drugiej strony gra na terytorium zdominowanym przez inną frakcję prawdopodobnie spowoduje konieczność płacenia wyższych podatków od usług i, wiesz, częstszego zabijania.

Jaka jest najlepsza frakcja w Nowym Świecie?

Wspaniale byłoby powiedzieć, że najlepsza frakcja w Nowym Świecie to ta, która jest odpowiednia dla ciebie, ale prawda jest taka, że ​​najlepsza frakcja w Nowym Świecie ma wiele wspólnego z tym, która jest najpopularniejsza i którą frakcją chcą twoi znajomi grać w

Mówiąc najprościej, frakcja, która ma najwięcej członków na danym serwerze, najprawdopodobniej ostatecznie zdominuje ten serwer. Chociaż twórcy New World zasugerowali „mechanikę słabszych graczy”, zaprojektowaną, aby pomóc drugiej i trzeciej najpopularniejszych frakcjom na serwerze w odzyskaniu terytorium, w tej chwili nie jest jasne, jak dokładnie działają te mechaniki.

Niestety, nie ma również oficjalnego sposobu określenia, która frakcja jest najpopularniejsza na twoim serwerze przed wybraniem frakcji (chociaż istnieje „nieoficjalny” sposób na uzyskanie tych informacji, który omówimy za chwilę). Chociaż wydaje się, że jest to celowa decyzja projektowa, której celem jest zapewnienie, że wszyscy nie dołączą od razu do najpopularniejszej frakcji, nadal dość łatwo jest stwierdzić, która frakcja jest najpopularniejsza, obserwując, ilu członków każdej frakcji krążą po mapie i które frakcje aktualnie kontrolują które terytoria.

Każdy, kto planuje grać w New World ze swoimi przyjaciółmi, powinien również wiedzieć, że kompanie w grze (zasadniczo wersja MMO Guilds z New World) mogą dołączać tylko ludzie należący do tej samej frakcji. W związku z tym zdecydowanie zalecamy koordynację ze znajomymi, aby upewnić się, że wszyscy zamierzacie dołączyć do tej samej frakcji, jeśli chcecie jak najlepiej wykorzystać funkcje społecznościowe tego tytułu.

Czytaj także  Lost Ark: Najlepsze kompilacje PvP i PvE dla każdej klasy

Więc choć trochę boli to powiedzieć, naprawdę wydaje się, że najlepsza frakcja w Nowym Świecie to ta, która jest najpopularniejsza na twoim serwerze. Jeśli o to chodzi, warto zauważyć, że frakcje Syndicate i Marauder wydają się być obecnie najbardziej popularne na większości serwerów, chociaż niektóre serwery są już zdominowane przez graczy Przymierza.

Oczywiście ci, którzy mają szczęście grać na serwerach, na których nie ma znaczącej różnicy między populacjami frakcji, mogą swobodnie wybrać ten, który najbardziej im się podoba i po prostu zobaczyć, jak sprawy się potoczą.

Jak zmienić frakcje w New World?

Aby zmienić frakcję Nowego Świata, musisz najpierw otworzyć menu postaci, naciskając klawisz „K”. Stamtąd kliknij kartę „Bio” i poszukaj opcji „Zmień frakcję” w lewym dolnym rogu ekranu. Pozwoli ci to zamienić się na jedną z innych frakcji w grze, chociaż istnieją pewne zasady i ograniczenia, o których musisz wiedzieć o tym procesie.

  • Wymiana frakcji kosztuje 100 Azoth (magiczny minerał występujący w całym Nowym Świecie).
  • Po zamianie frakcji uruchomisz 120-dniowy okres „blokady”. W tym czasie nie będziesz mógł ponownie zmieniać frakcji.
  • Każda zmiana frakcji spowoduje, że stracisz poprzednią rangę frakcji i odznaki frakcji, a będziesz zaczynać praktycznie od zera z nową frakcją, do której zdecydujesz się dołączyć.
  • Obecnie nie możesz zamienić się na frakcję, która kontroluje najwięcej terytoriów na twoim serwerze (jeśli terytoria są jednakowo kontrolowane przez trzy frakcje, to ograniczenie wydaje się być oparte na populacji frakcji). Co ciekawe, to ograniczenie można wykorzystać do sprawdzenia, która frakcja na twoim serwerze jest najpopularniejsza, chociaż będziesz potrzebować pomocy innego gracza, który osiągnął już ten punkt w grze, aby jak najlepiej wykorzystać te informacje przed wybraniem pierwszego odłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *