Nvidia GeForce RTX 3050: data premiery, cena, alerty o uzupełnieniu zapasów i gdzie kupić

Zawiera Nvidia GeForce RTX 3050: data premiery, cena, alerty o uzupełnieniu zapasów i gdzie kupić

Nie będzie łatwo kupić RTX 3050 w momencie premiery, ale oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie jednego z nowych procesorów graficznych Nvidii.

Zdjęcie: Nvidia

Nvidia ogłosiła, że ​​desktopowa wersja ich procesora graficznego RTX 3050 „podstawowego poziomu” zostanie wydana 27 stycznia za 249 USD, co skłoniło graczy PC na całym świecie do szukania sposobów na pokonanie skalperów i faktycznego zakupu jednego z tych nowych procesorów graficznych na cenę detaliczną, zanim trafią na rynki wtórne.

Szczerze mówiąc, wszystko w najnowszej historii technologii związanej z grami wideo sugeruje, że zabezpieczenie RTX 3050 w momencie premiery lub w najbliższej przyszłości będzie bardzo trudne. Między wzrostem liczby kont botów zaprojektowanych w celu obejścia środków zapobiegawczych i kupowania nowych technologii w dużych ilościach a niedawnymi globalnymi niedoborami niezbędnych komponentów sprzętowych, jest trudniej niż kiedykolwiek kupić prawie każdą nową technologię za rozsądną cenę detaliczną. . Chociaż dużo mówiło się o tym, jak rozwiązać te problemy, faktem jest, że nie jesteśmy bliżej powrotu do „normalności”. Będą niedobory RTX 3050.

Jednak sytuacja nie jest całkowicie beznadziejna. Chociaż szanse są przeciwko każdemu uczciwemu graczowi na PC, który po prostu chce ulepszyć GPU w rozsądnej cenie, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zakup RTX 3050.

Nvidia GeForce RTX 3050: cena, specyfikacje, data premiery i czas wydania

Chociaż odnieśliśmy się do niektórych z tych informacji powyżej, oto krótkie podsumowanie niektórych głównych szczegółów, które musisz wiedzieć o RTX 3050 przed jego premierą:

Sugerowana cena detaliczna karty Nvidia RTX 3050: 249
Nvidia RTX 3050 Data premiery: 27 stycznia 2022 r.
Czas wydania karty Nvidia RTX 3050: już dostępny u wybranych sprzedawców (patrz poniżej)
Specyfikacja Nvidii RTX 3050:

Czytaj także  Assassin's Creed Valhalla: Czy „Niech Animus wybierze” to kanoniczna opcja płci?

Pamięć 8GB GDDR6
Wydajność shadera (TFLOPS) – 9
Wydajność RT (TFLOPS) – 18
Wydajność tensora (TFLOPS) – 73

Nvidia GeForce RTX 3050: gdzie i jak kupić

Chociaż nie wiem, jak wyjaśnić, że szanse na zakup RTX 3050 w momencie premiery prosto ze źródła detalicznego są boleśnie niskie, nadal jest to „nie możesz wygrać, jeśli nie jesteś w tym ” sytuacja. W związku z tym każdy, kto jest zainteresowany kupnem RTX 3050 tak szybko, jak to możliwe, powinien utworzyć konto w większości głównych witryn handlu detalicznego, jeśli jeszcze tego nie zrobił.

Mówiąc dokładniej, oto główne witryny, na które warto zwrócić uwagę, kupując RTX 3050:

Najlepsza oferta
Newegg
Nvidia
B&H
Mikro Centrum
Amazonka
Walmart

Osoby w Wielkiej Brytanii mogą również chcieć mieć oko na strony internetowe Scan i Overclockers, ponieważ wydają się one jednymi z bardziej niezawodnych źródeł uzupełnień zapasów i początkowych dostaw w tym regionie.

Jeśli szukasz linków na żywo, oto lista sprzedawców, którzy zaktualizowali swoje witryny za pomocą stron produktów RTX 3050. Wiedz tylko, że większość z nich jest już niedostępna.

Nvidia
Nowe tasowanie jajek
EVGA
Zotac
Komputery CCL (Wielka Brytania)
Novatech (Wielka Brytania)

Oczekuje się, że więcej witryn wkrótce uruchomi swoje strony produktów RTX 3050, więc chociaż będziemy starać się być na bieżąco z najważniejszymi aktualizacjami, pamiętaj, aby mieć oko na sprzedawców wymienionych powyżej, a także na usługi powiadamiania o stanie zapasów, które zalecamy poniżej.

Nvidia GeForce RTX 3050: najlepsze usługi powiadamiania o uzupełnieniu zapasów

Zakładając, że nie uda ci się zdobyć RTX 3050 27 stycznia, będziesz chciał zacząć szukać wszelkich powiadomień i aktualizacji. Jeśli chodzi o to, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest zasubskrybowanie (lub po prostu obserwowanie) niektórych popularnych witryn z zapasami.

Czytaj także  Nowy świat: najszybsza droga do osiągnięcia poziomu 60

Oto niektóre z najlepszych znalezionych przez nas witryn i usług związanych z uzupełnianiem zapasów:

Informer giełdowy
HotStock
WielbłądWielbłądWielbłąd
Destylować
Terazw magazynie

Zaletą takich usług jest to, że oferują one dość bezbolesny i często (choć nie zawsze) darmowy sposób na otrzymanie szybkiej aktualizacji, gdy konkretne produkty, których szukasz, są ponownie dostępne na określonych stronach internetowych. Wadą (niestety godną odnotowania) tych stron jest to, że brutalna kombinacja ludzkiego refleksu, szybkości botów i szans, z którymi się borykasz, oznacza, że ​​istnieje bardzo duża szansa, że ​​po prostu nie będziesz wystarczająco szybki, aby faktycznie kupić 3050 nawet jeśli zobaczysz powiadomienie o uzupełnieniu zapasów tak szybko, jak to możliwe. W takim przypadku możesz chcieć polegać na alternatywnym stylu aktualizacji, który czasami może dostarczyć te informacje trochę szybciej…

Nvidia GeForce RTX 3050: aktualizacje Twitch, Discord, Twitter i mediów społecznościowych

Coraz więcej osób zaczyna polegać na społecznościach w mediach społecznościowych, aby otrzymywać (stosunkowo) aktualne aktualizacje dotyczące uzupełniania zapasów produktów. Chociaż wspomniane społeczności oczywiście nie oferują „doskonałego” rozwiązania tego problemu, oto niektóre z najlepszych, jakie znaleźliśmy na wielu platformach:

Świergot

Alerty o zapasach Falcodrina
Matt Świder
Monitor uzupełniania GPU
Zapas zapasów

Skurcz

Falcodrin

Niezgoda

Monitor ślimaka
SpaceTech
Spadki GPU
StockRadar

Oczywiście to tylko kilka przykładów wielu społeczności i kont zajmujących się uzupełnianiem zapasów. Prawdopodobnie znajdziesz setki innych, jeśli zaczniesz grzebać w różnych platformach (i będziesz potrzebować zaproszenia, aby dołączyć do większości serwerów Discord i niektórych innych społeczności).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *