Pierścień Eldena: Jak używać łuku runicznego

Elden Ring: Jak używać runy?

Mimo że Wielkie Runy są jednymi z najpotężniejszych przedmiotów w Elden Ring, są bezużyteczne bez mało znanego przedmiotu jednorazowego zwanego Łukiem Run.

Zdjęcie: Bandai Namco

Kiedy sprowadzisz założenie Elden Ring do podstawowych elementów, masz dość prostą misję: Zabij Shardbearers i zdobądź ich Wielkie Runy. Każda Wielka Runa to potężny artefakt, który zapewnia znaczne wzmocnienia, ale w przeciwieństwie do większości sprzętu, aby z nich skorzystać, musisz przeskoczyć przez kilka kółek.

Po zdobyciu Wielkiej Runy musisz oczyścić przedmiot w odpowiedniej Boskiej Wieży, ale to jeszcze nie koniec. Aby jak najlepiej wykorzystać Wielkie Runy, potrzebujesz specjalnych przedmiotów zwanych Łukami Run. Elden Ring tak naprawdę niewiele mówi o tych specjalnych materiałach eksploatacyjnych, przez co wielu graczy drapie się po głowach.

Jak korzystać z łuków runicznych? Gdzie je znajdziesz? Oto wszystko, co musisz wiedzieć:

Jak korzystać z runy?

Same łuki runiczne nieznacznie zwiększają maksymalne HP postaci, ale to wzmocnienie jest minimalne. Najlepiej oszczędzać łuki runiczne, aby aktywować wielkie runy.

Po przywróceniu wielkiej runy do jej dawnej świetności możesz ją wyposażyć, odpoczywając w dowolnym miejscu łaski i korzystając z podmenu „Wielkie runy”. Wybranie wielkiej runy nic nie daje, ale jeśli zużyjesz łuk runy z wyposażoną wielką runą, przedmiot aktywuje ukrytą moc wielkiej runy. Każda wielka runa ma inny efekt i od ciebie zależy, czy poeksperymentujesz z nimi, aby znaleźć te, które ci się podobają.

Jeśli jednak umrzesz, tracisz korzyści płynące z Wielkiej Runy i musisz poświęcić kolejny Łuk Run, aby je odzyskać. Co więcej, gdy nieuchronnie zdobędziesz więcej niż jedną Wielką Runę, możesz przełączać się między nimi w Miejscu Łaski, ale nowe umiejętności Wielkiej Runy nie aktywują się bez zużycia kolejnego łuku.

Czytaj także  „Szaleństwo” Elden Ringa doprowadza graczy PvP do szaleństwa

Jeśli jesteś wyjątkowo dobry w przetrwaniu, zwłaszcza podczas używania Wielkiej Runy, nie będziesz używał wielu łuków runicznych. Ale jeśli ciągle umierasz, możesz powstrzymać się od używania łuków runicznych, aby ich nie zmarnować.

Gdzie znaleźć łuki runiczne

W przeciwieństwie do Złotych Nasion, łuki runiczne nie rosną na drzewach. W rzeczywistości łuki runiczne są niezwykle rzadkie, jeśli nie wiesz, gdzie szukać. Chociaż nigdy nie będziesz miał racji z runami w Elden Ring, gra ma sposoby na zapewnienie, że zawsze masz wystarczająco dużo, daj lub bierz kilka.

Szanse są takie, że po pokonaniu Godricka Szczepionego w Zamku Stormveil zdobędziesz swój pierwszy łuk runiczny. Porozmawiaj z Enią czytającą odciski palców w Warowni Okrągłego Stołu, a sprzeda ci ona kilka przedmiotów, w tym łuk runiczny. Niektórzy sprzedawcy przedmiotów, tacy jak Nomadyczny Kupiec, również mają na sprzedaż łuki runiczne. Jednak poza tymi NPC, Elden Ring jest pozbawiony jakichkolwiek źródeł farmy łukowej, z jednym godnym uwagi wyjątkiem.

Od czasu do czasu możesz ograbić losowe zwłoki schowane w zakamarku i znaleźć na jego ciele łuk runiczny. Jednak większość wrogów nie pozostawia łuków runicznych. Jeśli chcesz zabijać stworzenia i łupić te materiały eksploatacyjne z jakąkolwiek niezawodnością, powinieneś zacząć zabijać gigantyczne szczury, które atakują piwnice i krokwie budynków w Lands Between. Podczas gdy łuki runiczne są uważane za „rzadkie” łupy, szczury upuszczają je z zaskakującą częstotliwością, przynajmniej na razie — FromSoftware może potencjalnie zmienić tabele łupów w przyszłości, aby zapobiec farmie łuków runicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *