Podsumowanie przeglądu Elden Ring i wynik Metacritic

Wiadomości Podsumowanie przeglądu Elden Ring i wynik Metacritic

Pierwsze recenzje Elden Ring sugerują, że gra nie tylko spełnia oczekiwania. Oto, co krytycy mają do powiedzenia na temat długo oczekiwanej gry.

Zdjęcie: Bandai Namco

Po latach szumu na poziomie memów, który zaczął się, zanim naprawdę wiedzieliśmy cokolwiek istotnego o samej grze, Elden Ring jest prawie tutaj. Możesz pomyśleć, że po tak długim czasie gra nie jest w stanie sprostać temu niemal absurdalnemu poziomowi oczekiwania i… cóż, miałbyś rację. Zgodnie z większością wczesnych recenzji Elden Ring i aktualnym wynikiem gry w Metacritic, gra zdecydowanie przekracza szum.

Otwarte podejście FromSoftware do koncepcji Soulsborne jest ogromnym triumfem, który, podobnie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, nieuchronnie zmieni sposób, w jaki mówimy o gatunku otwartego świata, a także ogólnie o grach. Chociaż wiernymi fanami gry są ci, którzy najwcześniej i najgłośniej będą świętować sukces tytułu, nie popełnij błędu, że nawet ci, którzy pracowali, by uniknąć gier Soulsborne i ich wielu naśladowców, wkrótce będą żyć w świecie post-Elden Ring, w którym deweloperzy z całego świata branża będzie szukać inspiracji i wskazówek projektowych w tym tytule.

Chociaż wkrótce będziemy mieli dużo więcej do powiedzenia na temat Elden Ring, nie wierz nam tylko na słowo, jak wyjątkowa jest ta gra. Oto, co najlepsi krytycy branży mówią o arcydziele FromSoftware:

Wyniki Metacritic i OpenCritic

Wynik Metacritic: 97 (nadal aktualizowany)

Wynik Opencritic: 97 (nadal aktualizowany)

Elden Ring Recenzje

Aoife Wilson, Eurogamer

„Elden Ring pozostaje wspaniałą grą, którą uznani fani będą cieszyć się przez jakiś czas, i taką, która może po prostu powitać nowych fanów w zespole FromSoft. Wspaniały projekt graficzny, mroczna i szczegółowa wiedza oraz rozległy, ale skomplikowany otwarty świat to wystarczający powód, aby wyruszyć w Krainy Pomiędzy. Dodaj do tego bezlitosną i niezapomnianą pętlę rozgrywki FromSoftware, a to jest coś naprawdę wyjątkowego.”

Czytaj także  Dying Light 2: Jak złamać każdy bezpieczny kod

Wynik: Bez punktów (Zasadnicze)

Daniel Tack, informator gry

„Elden Ring rzucił mi wyzwanie, urzekł mnie i oczarował, nieustępliwy potop odkryć i nieograniczonej wizji artystycznej. Elden Ring reprezentuje naprawdę niesamowitą kombinację różnych elementów gry, które razem tworzą coś fascynującego, wyjątkowego i niezapomnianego. Elden Ring to nie tylko najlepsza gra tego roku; to jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek powstały.”

Wynik: 10/10

Mitchell Saltzman, IGN

„Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Elden Ring jest największą i najbardziej ambitną grą FromSoftware, a ambicja ta się opłaciła… Przez to wszystko, podczas gdy podstawy walki nie zmieniły się zbytnio od tego, co widzieliśmy wcześniej, ogromna różnorodność złośliwie zaprojektowanych wrogów i brutalni, ale pokonani bossowie przenieśli bitwy na nowy poziom. Nawet przy wszystkich wątkach, których nie udało mi się pociągnąć za moją pierwszą rozgrywkę (z których jestem pewien, że będzie ich kilka), to, co mnie potraktowano, może z łatwością znaleźć się wśród najlepszych gier z otwartym światem, w jakie kiedykolwiek grałem. Podobnie jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild wcześniej, Elden Ring to gra, na którą będziemy patrzeć wstecz jako gra, która posunęła gatunek do przodu.

Wynik: 10/10

Chris Carter, Destruktoid

„Powiedzieć, że zachwycił mnie Elden Ring, to mało powiedziane. Pewnie, że nadal będzie to wydawać się ezoteryczne i niedostępne dla podgrupy ludzi. Są rzeczy, które mógłby zrobić lepiej, jeśli chodzi o onboarding, i może zrobić jeszcze więcej w zakresie ulepszeń jakości życia dla powracających graczy Souls.

Ale jako doświadczenie, jest to jedna z najwspanialszych i najbardziej otwartych gier, w jakie grałem od lat. Ma tak wiele do powiedzenia z perspektywy projektowania, że ​​ludzie będą rozmawiać o jego wyborach przez lata i grać w nią dłużej”.

Czytaj także  The Last of Us Part 2: Wyjaśnienie losu Abby

Wynik: 10/10

Jordan Middler, VGC

„Rzadko po recenzji nie czujemy się tak skłonni do dalszego odkrywania gry w jej absolutnym pełni, ale w przypadku Elden Ring nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę oznacza. W oddali są rzeczy, do których nie wiemy, jak dotrzeć. Istnieją prawdopodobnie setki sekretów, których odkrycie będzie wymagało społeczności pełnej graczy. To poczucie przygody, które jest tak rzadkie w grach i którego nie możemy wystarczająco polecić.”

Wynik: 5/5

Michael McWhertor, Polygon

„Reżyser gier Demon’s Souls i Dark Souls, Hidetaka Miyazaki, nie przyjął z wielką radością porównań tych gier do serii The Legend of Zelda. „Czuję się głęboko niegodny porównania”, powiedział Miyazaki, nazywając wczesne gry Zelda „monumentalnymi” dziełami. Trudno jednak nie dostrzec wpływu serii Zelda, zwłaszcza przełomowej przygody z otwartym światem The Legend of Zelda: Breath of the Wild, na nową grę jego firmy FromSoftware, Elden Ring.

Wydaje się, że gra Zelda od Nintendo z 2017 roku miała potężny i zdecydowanie pozytywny wpływ na ukochany styl RPG akcji FromSoftware. Elden Ring to głęboko imponująca przygoda o niesamowitej rozpiętości i głębi, łącząca styl bogatej, wymagającej walki Froma z eksploracją, odkrywaniem i nowymi poziomami wolności gracza.

Wynik: bez punktacji (zalecane)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *