Pokémon Legends Arceus: Każdy startowy Pokémon w rankingu od najgorszego do najlepszego

Zawiera Pokémon Legends Arceus: Każdy startowy Pokémon w rankingu od najgorszego do najlepszego

Wszystkie startery Pokémon Legends: Arceus mają coś wyjątkowego do zaoferowania, ale czy Cyndaquil, Oshawott lub Rowlet są absolutnie najlepsi?

Zdjęcie: Nintendo

Pokémon Legends: Arceus w końcu jest tutaj, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby zacząć się martwić, który z trzech początkowych Pokémonów jest dla ciebie najlepszy: Cyndaquil, Oshawott czy Rowlet.

Jeszcze raz warto podkreślić, że „najlepsze dla ciebie” naprawdę jest kluczową rzeczą, o której należy pamiętać. Porozmawiamy o zaletach i wadach każdego startera, ale jeśli naprawdę nie chcesz zoptymalizować swojego czasu gry, prawdopodobnie uzyskasz jak najwięcej z gry, jeśli będziesz podążał za swoim sercem i wybierał Pokémona, który kochasz najbardziej.

Pomijając to zastrzeżenie, spójrzmy, kto jest prawdziwym najlepszym Pokémonem startowym w Arceus.

Pokémon Legends Arceus: Dlaczego Cyndaquil jest najlepszym startowym Pokémonem

Wprowadzony w Gen 2, Cyndaquil jest Pokémonem typu ognistego, który ostatecznie jest w stanie wykorzystać zdolności typu Ducha, gdy przekształci się w Hisuian Typhlosion.

Oprócz tego, że wygląda niesamowicie fajnie (pokémony typu ognistego prawie zawsze mają przewagę w tym obszarze), Cyndaquil jest w stanie ewoluować w drugą formę szybciej niż inne startery, co z pewnością jest miłe, gdy zaczniesz osiągać te skoki trudności w środkowej fazie gry . Jego ostateczna forma korzysta również z większej puli statystyk niż końcowe formy innych początkowych Pokémonów, więc zdecydowanie skaluje się dobrze w późnej fazie gry.

Warto również zauważyć, że chociaż dzikie Pokémony typu ognistego są nieco bardziej powszechne w Arceus niż w innych grach Pokémon, z pewnością nadal możesz usprawiedliwić wybór Cyndaquila prostym faktem, że będzie on najlepszą opcją typu ognistego przez dość długi czas. czasami.

Pokémon Legends Arceus: Dlaczego Oshawott jest najlepszym startowym Pokémonem

Wprowadzony w Pokémon Black and White, Oshawott jest Pokémonem typu wodnego, który nabywa umiejętności typu ciemnego, gdy przekształci się w swoją ostateczną formę, Hisuian Samurott.

Czytaj także  Call of Duty Twitch Slur Meyersa Leonarda dowodzi, że czat głosowy wciąż musi dorosnąć

Podobnie jak niektóre inne Pokémony typu wodnego, Oshawott jest ogólnie solidnym wyborem, który sprawdza się szczególnie dobrze we wczesnej fazie gry ze względu na wczesny napływ wrogów Pokémonów typu skalnego. Chociaż prawdą jest, że ewolucje Oshawotta są nieco „słabsze” niż jego konkurencja z punktu widzenia statystyk, jego potężny zestaw umiejętności związanych z wodą/ciemnością oraz różne umiejętności wzmacniające i osłabiające często sprawiają, że jest potężniejszy niż na papierze. Co jest warte, dwie formy ewolucji Oshawotta są również jednymi z najfajniejszych w grze.

Nie jest trudno znaleźć Pokémony typu wodnego w całym Arceusie, ale Oshawott nadal jest najlepszym wyborem dla tego konkretnego typu, gdy są szczególnie cenne we wczesnej fazie gry.

Pokémon Legends Arceus: Dlaczego Rowlet jest najlepszym startowym pokemonem

Pokémon Sun i Moon’s Rowlet mogą być urocze, ale fakt, że są jedynymi Pokémonami startowymi, które rozpoczynają z dwoma typami umiejętności (trawa/latanie, które ostatecznie zmieniają trawę/walki, gdy Rowlet ewoluuje) oznacza, że ​​również pakują niezły cios.

Unikalne podwójne ustawienie Rowleta i silne statystyki podstawowe oznaczają, że są w stanie poradzić sobie z różnymi wczesnymi zagrożeniami i prawie zawsze będą odgrywać rolę w twojej drużynie, nawet w późnej fazie gry. Osiągają również ostateczną formę szybciej niż każdy inny starter, co jest niezwykle przydatne, jeśli weźmie się pod uwagę, że ich ostateczna forma jest zaskakująco potężna w porównaniu z innymi starterami.

Chociaż na pewno nie będziesz miał problemów ze znalezieniem innych Pokémonów typu trawiastego we wczesnej fazie gry Arceusa, nie jest tak, że naprawdę możesz „zastąpić” Rowleta tak szybko.

Rowlet vs. Oshawott vs. Cyndaquil: Kto jest najlepszym startowym Pokémonem w Pokémon Legends: Arceus?

Podczas gdy gry Pokémon często ukrywają „poziomy trudności” za początkowym wyborem Pokémonów (co oznacza, że ​​gra może być łatwiejsza lub trudniejsza w zależności od tego, który wybierzesz), niekoniecznie tak jest w przypadku Arceusa. Porozmawiamy za chwilę o niektórych zaletach i wadach, które wiążą się z wybieraniem niektórych Pokémonów tutaj, ale prawdopodobnie nie będziesz żałować, że nie wybrałeś innego Pokémona, ponieważ uderzyłeś w ścianę, którą po prostu możesz. t przekazać swoim wyborem. W związku z tym rozsądnie jest wybrać startowego Pokémona z dowolnego powodu (nawet jeśli ten powód to „wyglądają naprawdę fajnie”).

Czytaj także  Horizon Forbidden West: Jak zdobyć każdą legendarną broń

Powiedziawszy to, twój startowy Pokémon wpłynie na wczesną grę Arceusa na kilka znaczących sposobów.

Podczas gdy Arceus nie ma liderów siłowni, spotkasz niektórych Szlachetnych Pokémonów podobnych do bossów z własnymi rodzajami. Technicznie rzecz biorąc, Oshawott ma przewagę nad większą liczbą wczesnych Pokémonów Szlachetnych, podczas gdy Cyndaquil oferuje mniej takich przewag, a Rowlet nie oferuje żadnej. Ponownie jednak, wkrótce będziesz miał pełną listę Pokémonów do pracy i nie jest tak, że istnieją jakiekolwiek wyzwania we wczesnej fazie gry, które są tak przytłaczająco trudne, że znacznie utrudnisz sobie życie tylko dlatego, że wybrałeś jednego Pokémona nad drugim. Tym razem nie ma też rywala trenera, o który można by się martwić.

Jeśli chcesz przebrnąć przez wczesną fazę gry, powiedziałbym, że Oshawott jest prawdopodobnie dla ciebie startowym Pokémonem. Ich podstawowe statystyki są słabsze, ale oferują wyraźną przewagę nad licznymi zagrożeniami we wczesnej fazie gry. Jednak skalują się nieco słabo w późnej fazie gry, zwłaszcza jeśli polegasz na nich jako na głównych Pokémonach typu wodnego.

Jeśli nie masz nic przeciwko poczekaniu trochę dłużej, aż twój starter naprawdę osiągnie swój pełny potencjał, Cyndaquil może być drogą do zrobienia. Naprawdę zaczyna świecić w czasie swojej pierwszej ewolucji i trudno zaprzeczyć mocy jego ostatecznej postaci, nawet w porównaniu z godnymi uwagi rodzajami ognia, które będą również dostępne w tym czasie.

Rowlet to coś w rodzaju dzikiej karty. Ich umiejętności i silne statystyki są przydatne we wczesnej fazie gry, pomimo braku oczywistych przewag typu we wczesnych bitwach, i są wystarczająco wszechstronne, aby naprawdę pasowały do ​​każdego składu w późnej fazie gry. Nie będą dokładnie „przejmowali” w taki sam sposób, jak inni, ale z pewnością mógłbym zobaczyć kogoś, kto argumentuje, że są w rzeczywistości najlepszym starterem z tego prostego powodu, że są przydatne na różnych etapach gry.

Czytaj także  New World: data premiery, zwiastun, rozgrywka i aktualności

Biorąc wszystko pod uwagę, oto jak powiedziałbym, jak rozgrywają się rankingi.

3. Oshawott

2. Cyndakwile

1. Rowlet

Ponownie, ten ranking opiera się bardziej na statystykach i potencjale bojowym niż na licznych małych czynnikach, które ostatecznie określą dla ciebie najlepszego startowego Pokémona, ale jeśli naprawdę nie chcesz jak największej przewagi we wczesnej fazie gry, ja bym powiedzmy, że Cyndaquil i Rowlet oferują więcej na dłuższą metę. Rowlet zyskuje niewielką przewagę dzięki wysokim statystykom podstawowym i zaskakującej wszechstronności.

Za to, co jest warte, będziesz miał również szansę złapać drugiego startowego Pokémona w swojej przygodzie z Arceusem, więc nie przejmuj się zbytnio pomysłem, że już nigdy nie zobaczysz „tego, który uciekł”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *