Postać Batman: Major Flashpoint powraca w nowym komiksie DC

Wiadomości Batman: główny bohater Flashpoint powraca w nowym komiksie DC

Mroczny Rycerz ma starcie z alternatywnym wszechświatem w najnowszym wydaniu Batmana Toma Kinga.

Ten artykuł o Batmanie zawiera spoilery.

Zamaskowany krzyżowiec zbuntował się, pozostawiony, by pozbierać kawałki zniszczonego zaręczyn z Catwoman i rozwiązać zagadkę, która już zgromadziła całkiem sporo ciał. Jakie jest rozwiązanie Batmana na jego obecne problemy? Oczywiście uderzając wszystkich w twarz.

W centrum tajemnicy jest Bane, architekt ostatniego kryzysu Mrocznego Rycerza, który przejął Arkham Asylum i zwerbował bandę złoczyńców, aby pomogli mu raz na zawsze złamać Nietoperza. Dzięki tej grupie złoczyńców złoczyńca zdołał wprowadzić zamieszanie w życiu Bruce’a. Plecy najwyraźniej goją się znacznie szybciej niż złamane serce.

Batman #60, najnowszy numer pisarza Toma Kinga i artysty Mikela Janina, dokucza, że ​​w ciągu najbliższych kilku miesięcy sytuacja największego detektywa świata będzie się tylko pogarszać. Odkąd Selena wystawiła go w noc poślubną, Bruce wycofał się z powrotem do swojej wojny z przestępczością, najpierw bijąc pana Freeze’a na miazgę, a następnie po prostu zostawiając KGBeast na śmierć (podobnie jak koniec „Dziesięć nocy bestii”) po zabójca strzelił Nightwingowi w głowę.

Kiedy Pingwin wyznaje Batmanowi, że został wynajęty przez Bane’a do zabicia Alfreda, Zamaskowany Krzyżowiec postanawia złożyć Bane’owi małą wizytę w Arkham Asylum, kopiąc złoczyńcę, który udaje, że jest chory i słaby, aby zatrzymać Batmana. poza zapachem. Komisarz Gordon jest świadkiem coraz bardziej brutalnych metod Batmana w jego dążeniu do zdemaskowania Bane’a jako mózgowca i decyduje, że ma już dość, niszcząc Bat-Signal kijem, dając do zrozumienia, że ​​status Mrocznego Rycerza w GCPD i Gotham City jako całości wkrótce się zmieni. zmiana.

Ale to nie jest nawet największa trudność, z jaką Batman ma do czynienia. Ostatni panel Batmana nr 60 ujawnia, że ​​​​ktoś z przeszłości Bruce’a powrócił, by go prześladować: Thomas Wayne, jego ojciec. Oczywiście ten Thomas Wayne nie jest tak naprawdę ojcem naszego Bruce’a, ale wersją Batmana stworzoną przez Flashpoint (to całość, Google to).

Czytaj także  Patrząc wstecz na Sekretny pamiętnik Adriana Mole'a w wieku 13 i 3/4

Stojąc nad swoim synem, podczas gdy Bruce opiekuje się kontuzjowanym Alfredem w Batcave (przypuszczalnie Thomas Wayne znokautował go, aby dostać się do Pingwina, który był przetrzymywany w klatce w jaskini), nie jest jasne, czy Thomas zamierza skrzywdzić jego syn lub coś zupełnie innego. Cliffhanger wydaje się obiecywać jakieś objawienie lub starcie między tymi dwoma Batmanami.

Ostatni raz ta dwójka spotkała się podczas crossoveru Batman/Flash „The Button”, w którym Batman i Flash podróżowali do uniwersum Flashpoint, śledząc Reverse-Flash i tajemniczy przycisk Watchmen wprowadzony po raz pierwszy w DC Universe: Rebirth # 1 autorstwa Geoffa Johnsa. Podczas ich spotkania Thomas namawiał syna, by znalazł szczęście i porzucił płaszcz Nietoperza, zanim będzie za późno. Co ciekawe, wydawało się, że Thomas umarł, gdy wszechświat Flashpoint został wymazany z istnienia pod koniec „The Button”, prawdopodobnie z rąk doktora Manhattanu (zupełnie inna rzecz, Google to). Wszystko to oczywiście skłoniło Bruce’a do oświadczyn Selenie zaledwie kilka tygodni później.

Następnie w ostatnim panelu Batmana nr 50, niesławnego wydania ślubnego, ujawniono, że Thomas Wayne faktycznie przeżył i był w zmowie z Bane’em, częścią grupy złoczyńców próbujących wyjąć Nietoperza, która obejmuje również Joker, Riddler, Ventriloquist, Psycho-Pirate, Hugo Strange i, co najbardziej zaskakujące, Gotham Girl. Zakładamy, że ponowne pojawienie się Flashpoint Batmana w życiu Bruce’a jest kolejnym krokiem w planie Bane’a.

King drażnił się na Twitterze, że nadchodzący numer 61, w którym powróci maniakalny Matthew Warner z numeru 38, będzie początkiem nowego zestawu historii zatytułowanych „Knightmares”.

„Epicki łuk drapiący duszę Batmana. (Z przerwą Flash na 64, 65)” King powiedział o kolejnych dziewięciu numerach. To wcale nie brzmi dobrze dla Bruce’a.

Wchodzi Batman:

Wydanie 60 (środa) podsumowuje poślubną historię Cold Days.

61-69 Rycerze. Epicki łuk drapie duszę Batmana. (Z przerwą Flash na 64, 65).

Czytaj także  PODGLĄD: NIESAMOWITY SPIDER-MAN 2

70-74: Upadek i upadły.

75-: Ogromne wydarzenie dla nietoperzy o tajnej nazwie, które ustawia nas na koniec na 105. pic.twitter.com/nlDHUdkuGW

— Tom King (@TomKingTK) 4 grudnia 2018 r

Numer 62 będzie oznaczał powrót do książki zarówno profesora Pyga, jak i artysty Mister Miracle, Mitcha Geradsa, podczas gdy numer 63 będzie połączeniem Batmana i Johna Constantine’a z ołówkami od Mikela Janina. Numery 64-65 będą częścią nowego crossovera Batmana i Flasha, napisanego przez zwykłego scenarzystę Flasha, Joshuę Williamsona.

Mnóstwo nadchodzi więc dla nietoperza ze złamanym sercem. Będziemy Cię informować na bieżąco, gdy dowiemy się więcej.

John Saavedra jest zastępcą redaktora w Den of Geek. Przeczytaj więcej o jego pracy tutaj. Śledź go na Twitterze @johnsjr9.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *