Producent Elden Ring ujawnia, ile czasu zajmuje przejście gry

Aktualności Producent Elden Ring ujawnia, ile czasu zajmuje przejście gry

Elden Ring to jak dotąd jeden z najbardziej ambitnych tytułów FromSoftware, ale ile czasu zajmie ci przejście „głównej gry”?

Zdjęcie: FromSoftware/Bandai Namco

W obszernym nowym wywiadzie, producent Elden Ring, Yasuhiro Kitao, ujawnia, ile czasu zajmie większości graczy pokonanie głównej trasy tytułu w otwartym świecie.

„Będzie się to znacznie różnić w zależności od gracza” — mówi Kitao w odpowiedzi na pytanie, ile mniej więcej godzin zajmuje ukończenie Elden Ring. „Jeśli chodzi o cele wyznaczone podczas opracowywania, chodzi o to, aby główną trasę można było ukończyć w ciągu około 30 godzin”.

Kitao zauważa dalej, że ci, którzy naprawdę chcą zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania Elden Ring, mogą spodziewać się spędzenia znacznie więcej czasu z nadchodzącą grą RPG z otwartym światem FromSoftware.

„Gra jako całość jest dość masywna” — mówi Kitao. „[To}zawieraowielewięcejgodzinrozgrywkialejeślimówimytylkoogłównejtrasieniepowinnotozająćdużowięcejczasu”[It}containsmanydozensmorehoursworthofgameplaybutifwearetalkingaboutthemainrouteonlyitshouldn’ttakemuchlongerthanthat”

Polecam wszystkim graczom Elden Ring, którzy nie próbują wejść do gry całkowicie na ślepo, obejrzenie pełnego wywiadu, ale pytanie o długość gry zaczyna się w okolicach 32:57 na poniższym filmie.

Jak wspomina Kitao, trochę trudno jest dokładnie wiedzieć, co powinniśmy myśleć o szacunkowym ukończeniu, dopóki nie dowiemy się więcej o tym, jak poziom umiejętności gracza wpłynie na czas działania Elden Ring i jak rozległe są zadania poboczne i inne działania w otwartym świecie. Jeśli jednak jesteś ciekawy, oto krótkie zestawienie (w przybliżeniu) czasu potrzebnego na pokonanie tytułów Soulsborne firmy FromSoftware (na podstawie średnich ukończenia graczy zebranych przez witrynę How Long to Beat):

Dusze Demona – 30 godzin

Dark Souls – 42 godziny

Dark Souls 2 – 45 godzin

Dark Souls 3 – 32 godziny

Bloodborne – 34 godziny

Opierając się na tych liczbach i własnych szacunkach Kitao dotyczących długości Elden Ring, wydaje się, że „główna” część Elden Ring nie będzie tak długa, jak dwie pierwsze gry Dark Souls, ale będzie dość zbliżona do Demon’s Souls, Dark Souls 3 i Bloodborne pod tym względem. Ma to sens, biorąc pod uwagę, że FromSoftware dążyło do nieco krótszych wrażeń z „głównej gry”, ponieważ niektórzy wskazywali, że Dark Souls 2 mogło działać trochę za długo.

Czytaj także  Rankingowe gry Dragon Quest

A co z innymi grami z otwartym światem? Cóż, to szeroka kategoria, ale jest sposób, w jaki środowisko wykonawcze Elden Ring zestawia się z niektórymi bardziej znanymi tytułami z otwartym światem w ostatnich latach.

Grand Theft Auto 5 – 32 godziny

The Elder Scrolls V: Skyrim – 37 godzin

Wiedźmin 3 – 52 godziny

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 50 godzin

Ponownie, istnieje wiele czynników, które komplikują te szacunki i uniemożliwiają traktowanie ich jako ostatecznego słowa w tej sprawie, ale jeśli potraktujemy wszystkie te liczby po prostu jako szacunki, łatwo dojść do wniosku, że Elden Ring główna historia nie będzie tak długa, jak kampanie w największych grach z otwartym światem, ale będzie przynajmniej mniej więcej tak długa, jak wiele poprzednich tytułów FromSoftware. Innymi słowy, jest mniej więcej tak długo, jak wcześniej podejrzewaliśmy na podstawie niejasnych oświadczeń FromSoftware w przeszłości i raportów z eksploracji danych.

Powiedziawszy to, między różnymi wskazówkami dotyczącymi prawdziwego zakresu świata Elden Ring, faktem, że możesz grać w tę grę na wiele różnych sposobów, a potwierdzeniem Kitao, że Elden Ring będzie zawierał jakiś tryb Nowej Gry +, myślę, że jest to bezpieczne powiedzieć, że każdy, kto chce spędzić najbliższe miesiące (lub dłużej) z Elden Ring, z pewnością będzie miał taką możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *