Projekty koszulek z okazji rocznicy Final Fantasy firmy Uniqlo są zbyt trudne

Przedstawia projekty t-shirtów Uniqlo z okazji rocznicy Final Fantasy, które są zbyt trudne

Nowe koszulki Final Fantasy Uniqlo szybko się wyprzedają, ale nie wszystkim spieszy się, by złapać niektóre z tych dziwnych projektów.

Zdjęcie: Uniqlo/Square Enix

Rok 2022 to kilka znaczących rocznic gier wideo, ale niewiele z nich jest większych niż 35. rocznica Final Fantasy. Podczas gdy wielu fanów (w tym my sami) wkrótce znajdzie sposób na uczczenie tej przełomowej rocznicy, nowe koszulki popularnej marki odzieżowej Uniqlo mogą nieco za bardzo starać się uczcić Final Fantasy.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Uniqlo to sklep odzieżowy/projektant założony w Japonii, który regularnie wypuszcza produkty zaprojektowane z myślą o głównych franczyzach gier wideo. Na przykład firma wypuściła serię t-shirtów zaprojektowanych z okazji 35-lecia Super Mario w 2020 roku i regularnie wypuszczała różne produkty oparte na serii Pokémon. Podczas gdy Uniqlo produkuje znacznie więcej niż towary oparte na grach wideo, firma jest dobrze znana i szanowana wśród fanów szukających od czasu do czasu odzieży inspirowanej grami wideo.

Nic więc dziwnego, że Uniqlo zdecydowało się wypuścić serię koszulek inspirowanych prawie 35-letnią historią serii Final Fantasy. Niestety, rzeczywiste projekty niektórych z tych koszulek są… wątpliwe.

Teraz, żeby być bardzo uczciwym, nie mogę tu siedzieć i twierdzić, że jestem ekspertem od mody. Prawdę mówiąc, jestem tak samo daleki od bycia w stanie wysunąć takie twierdzenie jak ktokolwiek inny. Oczywiście nie mogę ci też powiedzieć, czy lubisz koszulki Uniqlo Final Fantasy, czy nie. Fakt, że większość projektów Final Fantasy firmy Uniqlo już się wyprzedaje, sugeruje, że istnieje na nie spore zapotrzebowanie i jestem podekscytowany widząc, że tak wielu fanów Final Fantasy jest szczęśliwych, że mogą je kupić.

Czytaj także  Harmonogram dat premier gier wideo 2015

Mogę ci powiedzieć, że wiele projektów koszul Final Fantasy Uniqlo jest dla mnie wręcz dziwnych. Spójrz na przykład na tę koszulkę Final Fantasy II:

Koszulka Final Fantasy II Uniqlo

Wiem, że Final Fantasy II nie jest najbardziej ukochaną grą Final Fantasy, ale kto pomyślał, że umieszczenie tak małej ilości tekstu na przodzie koszulki to dobra decyzja? Czy ktoś, kto nie ma na sobie tej koszuli, nie powinien próbować przeczytać tego bez wpatrywania się w twoją klatkę piersiową przez niewygodny czas? Poza tym, dlaczego cały ten tekst jest z przodu koszulki, a nie z tyłu? Nie twierdzę, że logo z tyłu jest najlepsze (czcionka przypomina zabawne problemy, jakie zespół Resident Evil 6 miał z logo tej gry), ale wydaje się, że bardziej sensowne byłoby umieszczenie go z przodu koszulka. Ten projekt koszulki Final Fantasy VI ma podobny problem:

Koszulka Uniqlo Final Fantasy 6

Pomijając drobny tekst, jestem trochę zaskoczony tym, jak tanio wyglądają niektóre z tych koszul. Wiele z tych koszulek wygląda jak coś, co można dostać na targach stanowych lub ze strony z wkładką „press on” w starym magazynie o grach wideo. Przypuszczam, że można argumentować, że właśnie o taki wygląd chodziło projektantom, ale nie jestem pewien, czy takie projekty są najlepszym sposobem na uhonorowanie dziedzictwa ukochanych gier, takich jak Final Fantasy VII czy Final Fantasy X:

Koszulka Uniqlo Final Fantasy 7

Koszulka Uniqlo Final Fantasy X

Właściwie niektóre z tych projektów koszulek podobają mi się znacznie bardziej niż inne. Na przykład koszulki Final Fantasy XI i XII są dość czyste (przynajmniej w porównaniu z niektórymi innymi projektami), podczas gdy projekt koszulki Final Fantasy V przynajmniej wydaje się wierny osobowości tej gry. Warto również zauważyć, że ta kolekcja zawiera projekt Final Fantasy XVI, co jest dość zabawne, biorąc pod uwagę, że tak mało wiemy o tej grze. Nie spodziewałem się, że kolejne godne uwagi potwierdzenie fabuły Final Fantasy XVI będzie pochodzić z koszulki, ale przypuszczam, że do tej pory był to taki rok.

Czytaj także  15 zapomnianych gier opartych na popularnych filmach

Może to nierówność tych projektów jest tak oszałamiająca. Niektóre wyglądają tak, jakby zostały zaprojektowane w celu podkreślenia unikalnych elementów gry, którą reprezentują, podczas gdy inne wydają się być złożone w ostatniej chwili, ponieważ ktoś zapomniał o konkretnej grze. Niektórzy próbują zaciąć tonę tekstu z przodu, podczas gdy inni zachowują ten zrzut tekstu z tyłu. Jednak w większości przypadków te projekty po prostu próbują zrobić o wiele za dużo. Seria Final Fantasy to nie tylko jedna z najbardziej udanych i popularnych serii gier RPG na świecie; jest to również jedna z najbardziej uderzających wizualnie franczyz we wszystkich grach. Istnieje wiele stosunkowo prostych obrazów z tych gier, które są zarówno kultowe, jak i dość dobrze oddają ducha tych tytułów. Jednak wiele z tych koszul wydaje się ignorować wiele z tych kultowych obrazów na rzecz ścian tekstu i czegoś, co czasami wydaje się być kolażem najlepszych wyników wyszukiwania grafiki Google. Rzeczywiście, niektórzy fani już dzielą się kilkoma (głównie żartobliwymi) przemyśleniami na temat niektórych decyzji projektowych na wyświetlaczu:

Ostatecznie trudno jest być zbyt surowym dla tych koszulek. Wydają się być bardzo popularne iz pewnością uszczęśliwiają wielu fanów. Jeśli jednak jesteś jednym z tych fanów, którzy są rozczarowani tymi projektami lub po prostu rozczarowani, że te koszulki wyprzedają się tak szybko, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje wiele innych koszulek Final Fantasy, które mogą spełniać Twoje potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *