Ranking postaci z Mortal Kombat

Zawiera ranking postaci z Mortal Kombat

Od kultowej trylogii po Mortal Kombat 11, oto pełny ranking wielu postaci Mortal Kombat!

Przedstawiamy ostateczny ranking postaci Mortal Kombat! Liczę wszystkich, z kilkoma wyjątkami. Oto kryteria…

– To musi być prawdziwa postać Mortal Kombat, a nie gościnny wojownik. Oznacza to, że nie ma Freddy’ego Kruegera, Kratosa, Jasona, Predatora ani nikogo z DC Universe.

– Dark Kahn nie liczy się z tego samego powodu.

– To musi być ktoś, kto był grywalny w pojedynkach jeden na jednego. Nie zamierzam wchodzić w postacie bossów z, powiedzmy, Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero lub Mortal Kombat: Special Forces, jeśli to wszystko, w czym się pojawili.

– Łączę alternatywne wersje postaci. Nie ma powodu, aby dzielić Human Smoke i Robot Smoke.

– Podobnie, nie liczę Tri-Borg jako pojedynczej postaci. Jest bardziej Voltronem istniejących postaci.

Ponadto oceniam je na podstawie stylu, fabuły i osobistych preferencji. Nie nad tym, kto ma lepsze nieskończone kombinacje i cały ten jazz. Tylko ostrzegam: będą spoilery!

Możesz obejrzeć zestawienie wideo z naszą pierwszą piątką tutaj, ale przewijaj dalej, aby uzyskać szczegółowe informacje o wszystkich 77 (!) postaciach z Mortal Kombat!

Zacznijmy od najgorszego z najgorszych.

77. REIKO

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat 4

Jedną rzeczą jest być kulawym. Co innego być zbudowanym jako coś ekscytującego, tylko po to, by być kimś innym. Reiko została wprowadzona w Mortal Kombat 4 jako generał Shinnoka. W rzeczywistości był tylko przerobionym Noobem Saibotem, który otrzymał inny projekt, aby mieć bardziej oryginalne postacie w grze. W wersji gry zręcznościowej i na Nintendo 64 jego zakończenie po prostu pokazywałoby, jak wbiega do portalu. To było to. Jakie tajemnicze.

Następnie w wersjach gry na PlayStation i Dreamcast mogliśmy zobaczyć pełne zakończenie. Wszedł do portalu, gdzie założył hełm Shao Kahna. O CHUJ! Reiko to Shao Kahn?! To znaczy, to nie ma najmniejszego sensu, ale to wciąż wielka sprawa! Potem Midway zamiecił sprawę pod dywan i powiedział, że nie jest Kahnem. Po prostu miał na sobie maskę. Um… dobrze dla niego.

Reiko jest jak otwieranie największego prezentu na Boże Narodzenie tylko po to, by zobaczyć, że masz parę używanych skarpet. Z dziurami w nich.

Czytaj także  25 najlepszych zadań z Elder Scrolls

Reiko pojawia się jako główny złoczyńca w prequelu komiksu Mortal Kombat X, gdzie budują go jako zagrożenie, tylko po to, by umarł upokarzającą śmiercią i pokazał Havika jako prawdziwego głównego złoczyńcę. W trybie fabularnym gry Earthrealm i Outworld rozpoczynają w przyzwoitych stosunkach dzięki „Porozumieniom Reiko”. To prawdopodobnie traktat oparty na ich wspólnym porozumieniu, że Reiko jest najgorsza.

76. HSU HAO

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat: Deadly Alliance

Masywny Hsu Hao został stworzony z dwóch powodów: 1) Wymyślili organizację Czerwonego Smoka jako rywala Czarnego Smoka, a Midway potrzebował Czerwonego Smoka, aby go dogonić. Samo posiadanie Mavado nie wystarczyło, więc wymyślili kolejnego, pomniejszego członka grupy. 2) Ponieważ laserowe oko Kano było tak fajne, uznali, że warto rozszerzyć je o inne części ciała. Hsu Hao otrzymał laserowe serce.

W Mortal Kombat X Kano ma to samo laserowe serce. Hao jest całkowicie zbędny i ostatecznie można go zapomnieć. Ma sens, że zabili go natychmiast w komiksie Mortal Kombat X. Teraz jego odcięta głowa jest stałym elementem intro Mortal Kombat 11 Errona Blacka.

75. KAMELEON

Pierwsze pojawienie się: Trylogia Mortal Kombat (PlayStation)

W czasach, gdy Midway wykorzystywało ich kolorową imprezę ninja, wprowadzili Chameleona, męskiego ninja, który nieustannie zmieniał kolory i zestawy ruchów.

W przeciwieństwie do swojego kobiecego odpowiednika ninja z wersji na Nintendo 64, Khameleon, Chameleon nie miał nic przypominającego fabułę. Dopiero po pojawieniu się w Armageddon (którego pierwotnie nie zamierzał, dopóki fani nie zajęli się sprawą Midwaya), gdzie otrzymał najbardziej ogólne zakończenie/wyjaśnienie w historii.

74. MIĘSO

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat 4

Mięso było jedną z żałosnych koncepcji ukrytej postaci. Był tylko zakrwawionym modelem szkieletu używanym jako skórka gracza do odblokowania. Żadnych własnych ruchów ani gestów. Tylko kostium.

W Armagedonie dali mu pewną historię. Mięso to ucieczka z eksperymentu stworzona przez Shang Tsunga bez poczucia tożsamości. Więc tak, on jest po prostu obrzydliwym, cholernym kolesiem.

73. JAREK

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat 4

Zamiast używać Kano w Mortal Kombat 4, po prostu przeszczepili cały jego zestaw ruchów na naprawdę zwyczajnie wyglądającego zastępcę o imieniu Jarek. Jarek był ostatnią pozostałością organizacji Czarnego Smoka, która w przeciwieństwie do Kano stanęła po stronie Ziemi przeciwko siłom najeźdźców. Poza ruchami Kano, Jarkowi brakowało czegoś ciekawego, co Kano wniósł do stołu.

Czytaj także  Raport wyboru gracza Mass Effect potwierdza, że ​​ludzie nienawidzą Kaidana

Odegrał jednak główną rolę w najbardziej przezabawnym zakończeniu Mortal Kombat, ale o tym później.

72. TANYA

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat 4

Jeszcze jedna postać Mortal Kombat 4, która była tylko przykładem: „Ech, potrzebujemy więcej nowych postaci. Po prostu zmieńmy istniejący”. Tanya różniła się na tyle od Kitany, że nie stanowiło to problemu, ale od tamtej pory jest jednowymiarowym złoczyńcą, którego jedyną cechą jest zdrada. Nigdy nie wymyślili dla niej nic ciekawego do roboty.

Tanya jest w Mortal Kombat X jako DLC, ale wyróżnia się wśród dwóch popularnych postaci gościnnych. Poważnie, kto w ogóle był podekscytowany powrotem Tanyi? Tanya pojawia się również w trybie fabularnym, ale nie wnosi nic ciekawego do stołu.

71. DAIROU

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat: Oszustwo

Są szanse, że twoja reakcja na to będzie mniejsza: „Jak śmiesz oceniać Dairou tak nisko!” i więcej: „Czekaj, kim do diabła jest znowu Dairou?” Ten nijakie najemnik jest częścią całego wątku Chaosrealm vs. Orderrealm w Mortal Kombat: Deception, który nigdzie nie poszedł. Dairou pochodził z królestwa Seido, gdzie wszystkim rządzi porządek, i był strażnikiem więziennym. Dowiedział się, że więzień zabił jego rodzinę i złamał zasady, żądając zemsty. Od tego czasu stał się banitą bez względu na to, co reprezentuje Seido.

Nie najgorsza historia, ale tak naprawdę nic z tym nie zrobiono. Był tylko pionkiem dla Darriusa (który w rzeczywistości zabił rodzinę Dairou i zrzucił winę na niego, aby przekręcić go we właściwym kierunku) i wygląda tak niewiarygodnie ogólnikowo. Daj mu maskę, kolce, saszetkę czy coś!

70. LI MEI

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat: Deadly Alliance

Li Mei była prawie tak samo niezapomniana jak Dairou, wyróżniała się jedynie śmiesznym strojem składającym się z bandany i bielizny. Li Mei była wieśniaczką zniewoloną przez Shang Tsunga i Quan-Chi, która została wykorzystana jako królik doświadczalny, ponieważ jej dusza została wepchnięta w łuskę ciała nieumarłego żołnierza. To zostało cofnięte, ale ostatecznie zepsuło ją do następnej gry.

Więc przynajmniej jej zdrada była bardziej organiczna niż każda chwila Tanyi. Mimo to trudno się nią przejmować, a jej epizod w Mortal Kombat X jest całkowicie zapomniany. Ubierz ją w normalne ciuchy i po prostu tam jest.

Czytaj także  Harmonogram dat premier gier wideo 2015

69. SZUJINKO

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat: Oszustwo

Boże, nienawidzę Shujinko.

Na pierwszy rzut oka chwyt starego człowieka, który mógł wykonywać ataki większości obsady z powodu lat wędrówki i treningu, jest całkiem fajny. Niestety, wyjaśnili to poprzez tryb Konquest Deception, który zaczął przedstawiać naszego głównego bohatera jako jednego z najbardziej łatwowiernych, podatnych głupków w grach wideo. Bez względu na to, co ktoś mu kazał zrobić, w tym złoczyńcy, zrobiłby to na ślepo bez namysłu.

Nie tylko wypuścił Smoczego Króla na królestwa przez dziesięciolecia wypraw bez kwestionowania, ale potem nadepnął Scorpionowi na palce. Ta gra reklamowała Scorpiona jako nowego bohatera markizy, tylko po to, by powiedzieć „PSYCHE!” i umieścić Shujinko na jego miejscu. Nie, dziękuję. Cieszę się, że Cassie pobiła go na śmierć w zakończeniu Mortal Kombat X.

68. MOKAP

Pierwsze pojawienie się: Mortal Kombat: Deadly Alliance

Cóż, ten żart nie zestarzał się dobrze. Mokap został włączony jako ukryta postać w Deadly Alliance , opartym na Carlosie Pesinie , który wykonał przechwytywanie ruchu w grze.

Mokap jest facetem odpowiedzialnym za przechwytywanie ruchu do CGI w filmach Johnny’ego Cage’a i z tego powodu stale nosi na swoim stroju mokapowe kulki. Tak naprawdę nie sprawdził się dobrze jako postać komediowa, ponieważ gra niewiele zrobiła, aby odróżnić którąkolwiek z postaci pod względem osobowości, więc nie zrobił nic głupiego poza założeniem munduru do przechwytywania ruchu.

Mówię, że to nie jest Dan Hibiki.

Mokap miał swoje momenty w trybie Konquest Deception. Nie tylko chodzi jak dupek, praktycznie BŁAGAJĄC, żebyś go uderzył, ale w innym momencie, jeśli go uderzysz, przykucnie i krzyknie: „OW! MOJE JAJA!”

67. KHAMELEON

Pierwsze pojawienie się: Trylogia Mortal Kombat (Nintendo 64)

Kobiecy ninja typu catch-all może nie mieć różnorodności swojego męskiego odpowiednika Kameleona, ale przynajmniej włożyli pozory wysiłku w jej postać. Miała trochę historii o byciu częścią zagrożonej rasy Reptile’a i jest jedyną uczciwą szansą na przywrócenie jego ludu do dobrobytu.

Wciąż można o niej zapomnieć i stała się niewiele więcej niż przypisem w serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *