Rankingowe gry Dragon Quest

Zawiera rankingowe gry Dragon Quest

Dragon Quest kończy 35 lat, więc uszeregowaliśmy wszystkie główne gry od najgorszych do najlepszych!

Zdjęcie: Square Enix

Nawet jeśli nigdy nie grałeś w grę Dragon Quest, niewątpliwie grałeś w inne tytuły inspirowane serią. Podstawowe tropy JRPG, takie jak widok z góry, walka turowa i średniowieczne fantasy, mają swój początek w oryginalnym Dragon Quest (wtedy nazywanym Dragon Warrior na Zachodzie).

Podczas gdy wiele z tych innowacji w projektowaniu gier przypisuje się Final Fantasy, która została wydana jako pierwsza w Ameryce Północnej, japońska wersja Dragon Quest faktycznie pokonała Final Fantasy o cały rok w czasie, gdy Square i Enix były jeszcze odrębnymi firmami. W rzeczywistości Final Fantasy prawdopodobnie by nie istniało, gdyby nie ogromny sukces Dragon Quest.

Od tego czasu serial miał wiele wzlotów i upadków. Podczas gdy Dragon Quest zawsze był wielkim hitem w Japonii, oryginalna gra sprzedawała się tak słabo w USA, że została rozdana z abonamentami na Nintendo Power. Nic dziwnego, że kilka gier z tej długiej serii zajęło ponad dekadę, zanim pojawiły się wersje w języku angielskim. Ale dzięki najnowszej grze, która zyskała szerokie uznanie krytyków, a nawet ukłon w Super Smash Bros. Ultimate, seria w końcu zyskuje uznanie, na jakie zasługuje na całym świecie.

W 2021 roku przypada 35. rocznica wydania pierwszej gry, nie ma lepszego czasu na ranking najlepszych i najgorszych gier Dragon Quest w głównej serii. Niestety, nie mogliśmy uwzględnić w tym rankingu tylko japońskiej gry MMORPG Dragon Quest X, ponieważ nigdy nie została wydana w Ameryce Północnej.

Smocza misja 2

10. Dragon Quest II: Luminaria z legendarnej linii

1987

Dragon Quest II poprawił oryginał niemal pod każdym względem, ale obecnie jest bardziej postrzegany jako odskocznia do tego, czym stałaby się seria, a nie jako niezbędny wpis. Podczas gdy pierwsza gra pozwalała tylko na pojedynki 1 na 1, Luminaries of the Legendary Line wprowadziły trzyosobowe drużyny, spotkania z wieloma wrogami i głębsze opcje walki.

Ale te innowacje miały swoją cenę, w tym paskudne skoki trudności i wysoki wskaźnik napotkanych. Dodaj dość zmyśloną historię o księciu ratującym świat, a teraz nie ma tu wiele uzasadnienia dla gry, nawet jeśli wiele reedycji nieznacznie poprawiło rozgrywkę.

Smocza misja 9

9. Dragon Quest IX: Strażnicy gwiaździstego nieba

2009

Czytaj także  Call of Duty Warzone Aktualizacja 1.31 Informacje o aktualizacji wreszcie naprawiono usterkę nieskończonego stymulantu

Choć został dobrze przyjęty, gdy został wydany, czas nie był szczególnie łaskawy dla Dragon Quest IX. Pozostaje punktem kulminacyjnym serii, umożliwiając wiele dostosowań zarówno dla głównego bohatera, jak i członków drużyny, ale ta funkcja była powiązana z możliwościami online gry, a Nintendo zamknęło swoją sieć DS lata temu. Jeśli spróbujesz teraz zagrać w Dragon Quest IX, po prostu nie uzyskasz pełnego doświadczenia.

Square Enix przez lata wykazywało silną chęć przerobienia i ponownego wydania gier Dragon Quest, a biorąc pod uwagę, że widzieliśmy już przeróbki pierwszych ośmiu gier, wydaje się, że to tylko kwestia czasu, zanim zobaczymy Strażników Gwiaździste niebo powraca w całej okazałości personalizacji.

Poszukiwanie smoka (1986)

8. Smocza misja

1986

Jest powód, dla którego tak wiele niezależnych RPG-ów wciąż opiera się na kościach tego klasyka: pradziadek gatunku JRPG radzi sobie wyjątkowo dobrze 35 lat po jego pierwszym wydaniu. Dragon Quest wciąż ma niesamowity urok i wciągającą rozgrywkę, nawet jeśli nie jest to najgłębszy tytuł w porównaniu do współczesnych gier RPG.

Z tylko pięcioma miastami, pięcioma lochami i bitwami 1 na 1, Dragon Quest jest prostą i stosunkowo szybką rozgrywką według dzisiejszych standardów, ale doskonale drapie to swędzenie w odgrywaniu ról, jeśli nie masz energii, aby spędzić godziny na ulepszaniu postaci i planowaniu strategie we współczesnej grze.

Dragon Quest VII: Fragmenty zapomnianej przeszłości

7. Dragon Quest VII: Fragmenty zapomnianej przeszłości

2000

Przybywając pod koniec ery PS1, Dragon Quest VII był pod wieloma względami kulminacją tego, co wielu nadal uważa za złoty wiek gatunku. Otwarcie na małej wyspie, która na pierwszy rzut oka wydaje się być jedynym lądem na planecie, Fragments of the Forgotten Past zawiera jedną z najciekawszych historii w serii, a wymagająca rozgrywka połączona z głębokim systemem klasowym daje jej wiele nóg .

Ale Dragon Quest VII cierpi również na główną piętę achillesową: monumentalną długość. Gra z pewnością wykracza poza to, co można uznać za zbyt długie, a jedno przejście zwykle zajmuje około 100 godzin. Musisz naprawdę, naprawdę polubić tę czasami meandrującą historię i rozgrywkę, aby przejść przez tę część. Mimo to, jeśli masz czas i cierpliwość, aby w to włożyć, Fragments of the Forgotten Past zapewnia jak niewiele innych gier RPG.

Czytaj także  Resident Evil Village: Lady Dimitrescu i prawdziwy seryjny morderca, który ją zainspirował

Dragon Quest III: The Seeds of Salvation

6. Dragon Quest III: Nasiona zbawienia

1988

Dragon Quest III to pierwszy tytuł z serii, który naprawdę przypomina typowy JRPG. To gra Dragon Quest wprowadziła możliwość przełączania się między wieloma członkami drużyny podczas całej przygody, a także ulepszenia jakości życia, takie jak szybkie sortowanie przedmiotów i możliwość wypełnienia wszystkich HP za pomocą polecenia menu.

Co najlepsze, The Seeds of Salvation ma bardziej dopracowaną fabułę niż dwie pierwsze gry. Tak, nadal jesteś legendarnym bohaterem, który chce uratować świat, ale tym razem, gdy myślisz, że wygrałeś, pojawia się „prawdziwe” zło i okazuje się, że jest o wiele więcej gier do grania, innowacyjna jak na tamte czasy fabuła twist, który na długie lata stanie się podstawą RPG.

Dragon Quest VI: Realms of Revelation

5. Dragon Quest VI: Realms of Revelation

1995

Realms of Revelation to naprawdę solidna pozycja w serii, która pojawiła się na Zachodzie zbyt późno, aby uzyskać należytą należność. Oryginalnie wydany dla SNES w 1995 roku, u szczytu swojej popularności, wielkim haczykiem jest przełączanie się między „światem rzeczywistym” pełnym typowych średniowiecznych zamków i wiosek, a bardziej surrealistycznym „światem marzeń” składającym się z marzeń ludzi. Na pewno jest silny wpływ Link to the Past.

Niestety, popularność Dragon Quest w Ameryce Północnej była niska w momencie jego pierwotnego wydania, a doskonały port DS Dragon Quest VI widzieliśmy dopiero w 2011 roku. Widzisz? Jest pewna nadzieja, że ​​zobaczymy Dragon Quest X na innych terytoriach, może to zająć jeszcze około dekady.

Dragon Quest IV: Rozdziały Wybrańców

4. Dragon Quest IV: Rozdziały Wybrańców

1990

Na dobre lub na złe, gry Dragon Quest są znane z tego, że stosują dość surową formułę bezimiennego bohatera, który gromadzi imprezę, aby wyruszyć i uratować świat. Dragon Quest IV była pierwszą grą z serii, która zmieniła sytuację, a wyniki są nadal chwalone trzy dekady później. Zamiast zaczynać jako bohater, w pierwszych czterech rozdziałach grasz jako różni członkowie drużyny, zanim w końcu spotkasz się z protagonistą w piątym rozdziale. Wtedy ratujesz świat. Okej, więc nie jest to ogromne odejście od innych gier z serii, ale każdy rozdział jest naprawdę dobrze napisany.

Pierwotnie wydany w Japonii i Ameryce Północnej na NES, Chapters of the Chosen został również przerobiony na PlayStation 1. Wydanie tej gry w Stanach zostało anulowane w ostatniej chwili, ale drugi remake DS z zupełnie nowym szóstym rozdziałem w końcu doczekał się światowa premiera w 2008 roku.

Czytaj także  Mass Effect Legendary Edition: Każda klasa w rankingu od najgorszego do najlepszego

Dragon Quest VIII: Podróż Przeklętego Króla

3. Dragon Quest VIII: Podróż Przeklętego Króla

2004

Journey of the Cursed King to pierwsza gra z serii Dragon Quest, która posiada w pełni trójwymiarową grafikę, chociaż klasyczna rozgrywka niewiele się zmieniła. W rzeczywistości nadal wybierasz ataki w trybie pierwszoosobowym. Ale zawiera jedną z lepszych historii w każdej grze Dragon Quest. Tym razem bezimienny bohater musi uratować króla zamienionego w trolla i księżniczkę zamienioną w białego konia. Wspaniałe postacie i włączenie głosu podnosi grę ponad większość innych tytułów Dragon Quest, a nawet większość JRPG z epoki.

Dzięki jasnej, cieniowanej grafice Dragon Quest VIII postarzał się wyjątkowo dobrze jak na grę na PS2, ale port 3DS, z dodatkowymi grywalnymi postaciami i nowymi scenami fabularnymi, jest prawdopodobnie ostateczną wersją w tym momencie.

Dragon Quest V: Ręka Niebiańskiej Oblubienicy

2. Dragon Quest V: Ręka Niebiańskiej Oblubienicy

1992

Dragon Quest V to wciąż szczytowe osiągnięcie w historii serii. Gra rozpoczyna się od narodzin bohatera, a następnie podąża za nim przez wzloty i upadki kolejnych trzech dekad jego życia. Po raz pierwszy i jedyny w serii dołącza do ciebie nawet dwójka dzieci. Hand of the Heavenly Bride zagłębia się w życie swojego głównego bohatera w sposób, w jaki niewiele innych gier JRPG kiedykolwiek miało. Dodaj możliwość rekrutowania potworów do swojej drużyny po raz pierwszy, a otrzymasz przepis na legendarną przygodę.

Chociaż Dragon Quest V został dobrze przyjęty w Japonii, pojawił się w czasie, gdy sprzedaż serii w Ameryce Północnej była tak słaba, że ​​Enix zamknął swoje amerykańskie biuro, więc wersja SNES nigdy nie została oficjalnie zlokalizowana. Na szczęście remake DS w końcu pojawił się na całym świecie w 2009 roku. Ta wersja stała się droższa w ciągu ostatnich kilku lat, ale jest warta śledzenia dla każdego fana RPG.

Dragon Quest XI: Echa nieuchwytnego wieku

1. Dragon Quest XI: Echa nieuchwytnego wieku

2017

Echoes an of a Elusive Age to wszystko, co sprawia, że ​​seria Dragon Quest jest świetnie zapakowana w piękny pakiet HD. Walka turowa oferuje więcej opcji niż kiedykolwiek; postacie, od władających magią sióstr Veroniki i Sereny, po ekstrawagancką performerkę Sylvando, należą do najbardziej pamiętnych w całej serii; a historia jest niesamowicie głęboka i emocjonalna. I…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *