Ready Player One: Kompletne jajko wielkanocne i przewodnik referencyjny

News Ready Player One: Kompletny Easter Egg i przewodnik informacyjny

Widzieliśmy chwałę popkultury, jaką jest Ready Player One Stevena Spielberga. Wielokrotnie. Jesteśmy więc gotowi do zbadania każdego geekowego klejnotu!

Ten artykuł zawiera więcej spoilerów Ready Player One niż poradnik Nintendo Player’s Guide.

Ready Player One jest teraz dostępny na Blu-ray i HBO, a fani pławią się w całej swojej wielkanocnej chwale. Chociaż Steven Spielberg był w stanie tchnąć w film twórczą iskrę, która pozwoliła mu oprzeć się na czymś więcej niż tylko czystej nostalgii, nie można zaprzeczyć, że natychmiastowym haczykiem powieści Ernesta Cline’a i późniejszego przeboju Spielberga jest jego róg obfitości odniesień filmowych, wideo gry wielkanocne jajka i hołdy popkultury dla wszystkich rzeczy z lat 80. (aw przypadku filmu również lat 90.). Akcja filmu może mieć miejsce w 2045 roku, ale dobrze wiedzieć, że przyszłość ma taką samą obsesję na punkcie pokolenia X i kultury milenijnej, jak my dzisiaj!

W tym duchu my tutaj, w Den of Geek, spróbujemy wykonać głupie zadanie polegające na skompilowaniu każdego pojedynczego ukłonu, krzyku i radosnego mrugnięcia o książka). To prawda, że ​​zdobycie ich wszystkich za pierwszym razem będzie prawie niemożliwe, więc jeśli zauważysz, że coś przeoczyliśmy, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej lub krzycz na mnie na Twitterze, a my oczywiście poprawimy.

Bez zbędnych ceregieli przejdź do przewodnika! Poza tym, zważywszy na rozwlekły charakter filmu, kompilujemy jajka wielkanocne według mediów, postaci i innych arbitralnych rozdzieleń, które doprowadzą do pewnego nakładania się, ale miejmy nadzieję, że ułatwią ci to strawienie (zwłaszcza jeśli szukasz czegoś konkretnego). A teraz zabierz swoje czekoladowe króliczki, bo zaraz czeka nas polowanie na jajka wielkanocne!

Jurassic Park – Gotowy gracz Jedno jajko wielkanocne

Gotowy Player One Film Referencje

– W początkowym montażu tego, co możesz zrobić w OAZIE, pierwszym prawdziwym hołdem wydaje się być Batman wspinający się na Mount Everest. Ale nie byle jaki Batman… to Batman Michaela Keatona z klasyka Tima Burtona z 1989 roku! (Aby uzyskać więcej odniesień do filmów o superbohaterach po tym punkcie, przewiń w dół do podsekcji dotyczącej filmu o superbohaterach. Twoje oczy będą nam wdzięczne później.)

– Podczas montażu otwierającego, wśród awatarów wypełniających terminale portalu OASIS, przez które przemierza Z, znajduje się oryginalny RoboCop z 1987 roku.

Czytaj także  Najlepsze obudowy na komputery be quiet! na każdy budżet

– Również podczas tej sekwencji komentator David Thiel zauważył cyklopa z „Siódmej podróży Sindbada” Raya Harryhausena (1958).

– Kiedy spotykamy Aecha na Planet Doom, widzimy, jak* wysadza Freedy Krueger w monety kosmicznego dolara. Mówiąc konkretnie, Freddy Krueger po raz pierwszy zagrał Roberta Englunda w Koszmarze z ulicy Wiązów (1984), chociaż ulubiona wariacja fanów na temat wielkiego zła pojawiła się w części III: Wojownicy marzeń.

*(Odtąd będziemy odnosić się do Aech w OASIS jako „on”, a w prawdziwym świecie jako „ona”, ponieważ postać wydaje się chcieć, aby do niej podchodzić w obu rzeczywistościach.)

– W Planet Doom widziany jest także wypatroszony awatar jako Jason Voorhees z filmów z piątku 13.

– Kiedy James Halliday i Ogden Morrow zostają przedstawieni w retrospekcji na konferencji prasowej, ścieżka dźwiękowa filmu odtwarza Łzy do „Wszyscy chcą rządzić światem” Fear, który został pamiętnie wykorzystany w filmie telewizyjnym Piraci z Doliny Krzemowej (1999), który dla Kultyści Apple i miłośnicy wiedzy komputerowej są preferowaną biografią Steve’a Jobsa, Steve’a Wozniaka i Billa Gatesa. To raczej nie przypadek, ponieważ wycinek z gazety w furgonetce Wade’a pyta, czy Halliday jest „Większy niż Jobs?”

– Bardziej odpowiednio dla epoki, którą przywołuje ten film, został on wykorzystany w filmie „Prawdziwy geniusz” z 1985 roku z Valem Kilmerem.

– Nie tylko wirtualna wizja Hallidaya przedstawiająca jego pogrzeb w kościele o tematyce Star Trek, ale jego trumna jest w rzeczywistości dokładnie taka sama (wraz z oznaczeniami torped), w której Spock zostaje wyrzucony w niepamięć w Star Trek II: The Wrath of Khan (1982). ). Chociaż osobiście było nam smutno, że film nie odtworzył powieściowej wersji tej sceny, w której Halliday przewodniczy własnemu pogrzebowi (zarówno jako zwłoki, jak i parafian) z cyfrowego odtworzenia planu Wrzosów (1988). Obecni byli także młoda Winona Ryder i Christian Slater.

– Anorak, alter ego Halliday’a, OASIS, wygląda trochę jak czarodziej, jak Merlin czy Gandalf. Jednak sposób, w jaki film ożywia jego powiewające czarne szaty w filmie, wydaje się celowo przywodzić na myśl sposób, w jaki Don Bluth narysował takie szaty na Nikodemie w Sekret NIMH (1982). Należy zauważyć, że Bluth i Spielberg później współpracowali przy An American Tail (1986) i The Land Before Time (1988).

– Wybranym pojazdem Parzivala jest oczywiście DeLorean Marty’ego McFly’ego z „Powrotu do przyszłości”, aczkolwiek został on wyposażony w skaner grilla z czerwonym światłem z Knight Rider (1982). W książce jest również namalowany sprayem na drzwiach symbol Pogromców duchów (1984), ale niestety Sony musiało nie chcieć wnieść wkładu. Jest to również jedyne odniesienie do BTTF w tej sekcji (żebyś wiedział, że nie jesteśmy szaleni!). Aby uzyskać resztę, przewiń w dół do podsekcji Powrót do przyszłości.

Czytaj także  Czy EA nadal będzie tworzyć gry Star Wars?

– Na tym odcinku zauważono również ciężarówkę z lemieszem, którą użytkownik Twittera @Azrael2073 rozpoznał jako tę, którą prowadził Kurt Russell w Wielkich Kłopotach w Małych Chinach (1986).

– Jakby trzeba było ci powiedzieć, że to królowa Tyrannosaurus Rex z własnego Parku Jurajskiego Spielberga, która rozrywa tor.

– King Kong również powoduje ogromne uszkodzenia toru, ale chociaż doceniamy ten Spielbergowski dodatek do jednego z jego bohaterów, Meriana C. Coopera (na wpół szalonego poszukiwacza przygód, który wyprodukował arcydzieło z 1933 roku), projekt Konga idzie na palcach i najbardziej przypomina Kong Petera Jacksona z remake’u z 2005 roku. Spielberg połączył siły z Jacksonem w 2011 roku w The Adventures of Tintin.

– Na torze wyścigowym znajduje się również neonowy, zdigitalizowany srebrny puchar, który jest repliką srebrnego kubka użytego na końcu oryginalnego filmu Highlander z 1986 roku. Zwrócił na to naszą uwagę komentator Chris Procter. Również zabawny fakt, w książce ulubionym filmem Art3mis jest Highlander.

– Również podczas wyścigu dowiadujemy się, że nowojorskie kino OASIS wyświetla Jacka Slatera III, który jest serią filmów akcji w filmie akcji znalezionym w „Bohaterze ostatniej akcji” Arnolda Schwarzeneggera (1993). Pomyśl o tym jak o źle rozumianej Purpurowej Róży z Kairu dla nastoletnich chłopców i mięsożerców.

– Kiedy zostajemy wprowadzeni do warsztatu Aech, dostajemy geekowy nadmiar referencji. A sam materiał filmowy obejmuje Żelaznego Olbrzyma (oczywiście); statek desantowy USS Sulaco z Obcy Jamesa Camerona; kosmiczny RV Eagle 5 firmy Spaceballs (1987); ED-209 od RoboCop; Ferrari 250 GT California z 1961 roku z Ferris Bueller’s Day Off (1986); Kapsuła zajęć pozapojazdowych z 2001: Odyseja kosmiczna (1968); oraz Valley Forge z filmu „Cichy bieg” (1972).*

– Podziękowania dla @Ritaseer za zauważenie tego.

– Reklamy garnituru XI nawiedzające Wade Wattsa w Stacks są jak subtelniejsze echo opresyjnej komercjalizacji Coca-Coli i wschodniego marketingu w Blade Runner Ridleya Scotta (1982).

Czytaj także  High on Life: Czy ten FPS na Xbox jest potajemnie grą Rick and Morty?

– Jak przypomniał nam użytkownik Twittera @@Aaaaarrrrrgggh, Wade mieszkający w przyczepie kempingowej jest prawdopodobnie inspirowany głównym bohaterem The Last Starfighter, który również mieszkał w przyczepie kempingowej na początku tego klasyka z 1984 roku. To raczej nie przypadek, biorąc pod uwagę, że Ernest Cline jest wielkim fanem filmu, który był bardziej bezpośrednią inspiracją do założenia jego drugiej książki, Armady.

– Nie jest to właściwie odniesienie, ale Ralph Ineson to jego własne jajko wielkanocne dla każdego, kto widział mistrzowską Czarownicę z 2016 roku. Poważnie, Hollywood zatrudnia więcej tego człowieka, a jeśli widziałeś Wiedźmę, zobacz go ponownie!

– W cyfrowym odtworzeniu wspomnień o sobie i Ogu Halliday pozostawia ogromną wskazówkę, że „cofa się tak szybko, jak to możliwe, naprawdę wciśnij pedał do medalu, jak Bill i Ted”. Jest to oczywiście najbardziej drastyczne nawiązanie do wspaniałej przygody Billa i Teda (1989).

– Po odkryciu Miedzianego Klucza Anorak/Halliday nazywa Z „padawanem”. To ukłon w stronę tego, jak Jedi odnoszą się do uczniów z prequelowej trylogii Gwiezdnych Wojen. Widzisz George, przynajmniej Steven ich nie ignoruje!

– Samochód Shoto, który sumuje w drodze po Miedziany Klucz, to słodka przejażdżka Burta Reynoldsa z Smokey and the Bandit (1977). Jeszcze raz dziękujemy @Number_6 za znalezienie tego dla nas!

– Święty Granat Ręczny zostaje rozstawiony po raz pierwszy, gdy Z i Aech idą na zakupy, gdy wraca z niesamowitym trzecim aktem. Jest to oczywiście broń, którą wybierają najbardziej pobożni (i zajęci przez króliki) rycerze z Monty Pythona i Świętego Graala (1975).

– Pierwszym awatarem, który przymila się do „gwiazdy rocka” Parzivala, jest ktoś przebrany za sok z żuka Michaela Keatona około 1988 roku. Zajrzyj do sekcji gier wideo, aby odkryć inne.

– Art3mis* stała się sympatią wszystkich geeków (każdej płci), kiedy przeraża Z, mając chestburstera z Alien (1979) zniszczenie jej kostiumu Goro. Musi też być fanką tej serii, biorąc pod uwagę jej wybraną broń, która zostanie ujawniona później…

*(Od tego momentu będziemy głównie odnosić się do „Art3mis” jako „Artemis”, ponieważ ta liczba jest absurdalna. I żeby być uczciwym, Arty zgadza się w powieści Ready Player One.)

– Miłość życia Halliday i Oga, Karen Underwood, przechodzi przez Kirę, gdy spotyka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *