Resident Evil 2: Wyjaśnienie tyrana

Zawiera wyjaśnienie Resident Evil 2: Tyrant

Czapki z głów przed Tyranem, który z pewnością przestraszy cię do nieprzytomności w remake’u Resident Evil 2

Ten artykuł Resident Evil pochodzi z Wielkiej Brytanii. Zawiera drobne spoilery.

Remake Resident Evil 2 jest już dostępny i na pewno nie zabraknie przerażenia. Jak zauważyliśmy w naszej recenzji tego długo oczekiwanego remake’u, ciągłe rozwiązywanie zagadek, zarządzanie ekwipunkiem i sprawdzanie map wymagane do przejścia gry sprawia, że ​​jej gracze są bardzo podatni na wstrząsy. Kiedy koncentrujesz się na wypracowaniu czegoś, nie ma nic bardziej przerażającego niż nagłe pojawienie się najbardziej przerażającego złoczyńcy w grze: imponująca sylwetka Tyrana w połączeniu z jego niewiarygodnie głośnymi krokami zawsze doprowadza nas do szału.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w grze Resident Evil, czy wieloletnim fanem serii, nie można zaprzeczyć, że w tym remake’u Tyrant został zrealizowany w niezwykle skuteczny sposób. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o tym, kim naprawdę jest ten facet, co czyni go tak przerażającym i jak najlepiej przeżyć spotkanie, przeczytaj wszystkie spostrzeżenia, które możemy zaoferować…

Co to jest tyran?

Tyrant – znany również jako Mr. X lub po prostu Trenchoat wśród fanów – nie otrzymuje oficjalnego wprowadzenia, kiedy po raz pierwszy pojawia się w Resident Evil 2. W rzeczywistości wkracza do akcji bez nawet ostrzeżenia.

Naprawdę musisz współczuć wszystkim nowicjuszom w serii, którzy nie będą mieli pojęcia, co ich czeka, gdy Tyrant pojawi się na scenie. Od razu widać, że to wyłaniające się zagrożenie, ubrane w płaszcz i kapelusz, nie jest twoim ogrodowym zombie. Ale czym on właściwie jest?

Dalsza lektura: Silent Hill, BioShock i sztuka strasznych gier

Długoterminowi fani serii pamiętają, że Tyrant w tej grze jest najnowszym z długiej linii znajomo wyglądających złośliwości. Stworzony przez Shinjiego Mikami, jest częścią uniwersum Resident Evil od czasu pojawienia się oryginalnej gry w 1996 roku. Oficjalny kanon mówi, że Tyrani to bioinżynieryjni superżołnierze, stworzeni przez moralnie okropne wielkie zło z serii, tych złowrogich naukowców z Korporacja Umbrella.

Czytaj także  Najbardziej wpływowe karty magii: Przygody zbieractwa w Zapomnianych Krainach

Model Tyranta, z którym Leon i Claire spotykają się w Resident Evil 2, to T-00, który zasadniczo pojawia się, gdy koła treningowe graczy są wyłączone. Pojawienie się Tyrana sygnalizuje moment, w którym gra staje się coraz trudniejsza i nie tak łatwo się go pozbyć.

Dlaczego Tyran jest taki straszny?

Wersja remake’u Resident Evil 2 tego klasycznego wielkiego bossa jest bez wątpienia najstraszniejszym wrogiem w tym nowym, gorącym horrorze. Zwykłe zombie można zastrzelić, niektóre rasy można spalić lub wysadzić w powietrze, a przerażająco wyglądających lizaczy często można uniknąć, ale samego Tyrana… cóż, jest w zasadzie niewrażliwy na wszystkie dostępne ataki. Strzelenie mu w głowę może przynieść ci zabawne małe trofeum, ale nie powstrzyma tyrana przed tupaniem w twoim kierunku.

To tupanie może również wydawać się wszechobecnym efektem dźwiękowym, ponieważ gdy Tyrant pojawi się w grze, nie zostawi cię samego na długo. W niektórych obszarach kilku głównych map Tyran będzie cię prześladował z pokoju do pokoju i zatrzyma się dopiero po zakończeniu twojego życia. Jest w większości niemy, więc będziesz miał tylko jego ogłaszające śmierć kroki. Co za zabawa!

Dalsza lektura: Film George’a Romero Resident Evil, którego nigdy nie widziałeś

Zadowolona z siebie karta „pomocy” informuje cię na ekranie ładowania, który często pojawia się po spotkaniu z tym ubranym w płaszcz zabójcą: „Normalna broń to nic innego jak strzelcy grochu przed potężnym tyranem”. Zasadniczo podczas zwykłych segmentów rozgrywki nie można nic zrobić, aby powstrzymać Tyrana. Nie tak wyglądają inne interakcje wroga w grze, co sprawia, że ​​huczące kroki Tyrana są natychmiastowym powodem do niepokoju.

Oto kilka wizualnych dowodów na to, jak daremne jest strzelanie do Tyrana ze zwykłej broni…

Oczywiście nie jest wielkim spoilerem stwierdzenie, że można przejść całą grę i osiągnąć cele swojej postaci. Ale kiedy Tyrant staje ci na drodze, dalsza gra często wydaje się niemożliwa. Jeśli go zastrzelisz, nic się nie stanie. Jeśli nic nie zrobisz, podejdzie do ciebie i uderzy cię. Zabije cię gołymi rękami, używając szybkiego klapsa – to niesamowicie wyglądający atak, który zadaje poważne obrażenia i nie ma sposobu, aby mu przeciwdziałać. Więc…

Czytaj także  Najlepsze klasy Outriders w trybach solo i wieloosobowych

Jak pokonać tyrana?

Jeśli Tyran ściga cię w normalnym segmencie mapy – na przykład nie bierzesz udziału w bitwie z bossem – nie ma sensu próbować z nim walczyć. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją i nieco tchórzliwe, ale najlepszą rzeczą do zrobienia w takich sytuacjach jest ucieczka. Twój bieg jest szybszy niż hałaśliwe tupanie Tyrana, więc zachowaj pewną odległość między sobą, zamiast marnować amunicję na daremną walkę.

Warto pamiętać, że kiedy Tyrant jest obecny na zwykłym obszarze mapy, zwykle oznacza to, że w zasadzie skończyłeś z tym fragmentem gry. Będziesz chciał przenieść go do wszystkich pomieszczeń, w których wciąż znajdują się przedmioty do zdobycia (nie zawsze można wrócić do lokacji po ich opuszczeniu, więc włóż wszystko, co chcesz później do skrzynki z przedmiotami). A potem, kiedy będziesz gotowy, naciśnij do przodu i aktywuj następny fragment historii.

Dalsza lektura: Jak Resident Evil 4 zmieniło horrory

Gdy odliczasz cele, często pojawia się przerywnik filmowy lub zmiana lokalizacji, która na jakiś czas wyłącza Tyranta z użytku. Zwykle robisz sobie przerwę po każdym ważnym wydarzeniu fabularnym, na tyle długo, by uśpić cię z powrotem w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa. Więc tak, parcie naprzód i opuszczanie jego sąsiedztwa to najlepszy sposób na uniknięcie śmierci z rąk Tyrana.

Twoje ostateczne starcie z Tyrantem jest dość wyraźnie oznakowane (chociaż nie będziemy go tutaj psuć), a monity „Pomoc” na stronie ładowania stają się w tym momencie o wiele bardziej pomocne. Tak więc, dopóki nie przejdziesz do ostatnich rzutów w Resident Evil 2, zrób sobie (i swojemu ciśnieniu krwi) przysługę: po prostu uciekaj, gdy tylko pojawi się ten przerażający przeciwnik…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *