Resident Evil 3: Wyjaśnienie Nemezis

Zawiera opis Resident Evil 3: Nemesis

Nemezis z Resident Evil 3 nie zatrzyma się, dopóki nie umrzesz, ale to nie znaczy, że nie powinieneś go lepiej poznać. Ponadto mamy kilka strategii i wskazówek, jak w końcu pokonać wielkiego faceta.


Zdjęcie: Capcom

Imię Nemesis może już nie znajdować się na markizie remake’u Resident Evil 3, ale nadal jest ważną częścią tego doświadczenia. Nemezis z Resident Evil 3 będzie cię ścigał przez cały czas gry. Niezależnie od tego, czy próbuje cię zmiażdżyć swoimi mięsistymi, bioinżynieryjnymi rękami, czy też zdziesiątkować swoją laserową wyrzutnią rakiet lub miotaczem ognia, Nemezis nie zatrzyma się, dopóki nie umrzesz.

Pomimo czasu, który spędzisz walcząc lub uciekając przed nim, nie poznasz Nemezis tak dobrze tylko z przygód Resident Evil 3. Podczas gdy doskonała historia gry dość dobrze mówi ci, czym jest Nemezis, możesz odejść od gry z kilkoma pytaniami bez odpowiedzi.

Jeśli zmagasz się z sekcją Nemezis, możesz również zastanawiać się, jak przetrwać tak wiele spotkań z tą niepowstrzymaną siłą. Przyjrzyjmy się, czym jest Nemezis, co wnosi do gry i jak można pokonać tego obezwładnionego bossa.

Kim (lub czym) jest Nemezis?

W fabule Resident Evil 3 początki Nemezis sięgają lat 80. XX wieku. To wtedy firma Umbrella Pharmaceuticals otrzymała zadanie stworzenia broni bioorganicznej dla armii Stanów Zjednoczonych. Zasadniczo europejskie i amerykańskie oddziały firmy miały za zadanie stworzyć zmutowanych żołnierzy.

Plan został zniweczony przez pewne wyzwania logistyczne. Obie gałęzie Umbrelli początkowo nie były w stanie stworzyć łuków o wystarczającej inteligencji. W oczach wojska czyniło ich to odpowiedzialnością na polu bitwy.

Na szczęście (dla Umbrella) dokonano przełomu, kiedy Umbrella USA była w stanie wyprodukować ŁUK w ramach Projektu Tyrant, który miał bardziej ludzką inteligencję. Znany jako T-002, ten rewolucyjny twór został sklonowany w celu stworzenia bardziej zaawansowanych modeli znanych jako T-103. Niestety (ponownie w przypadku Umbrelli) T-002 został zniszczony przez GWIAZDY podczas wydarzeń z pierwszej części gry Resident Evil.

Czytaj także  Overwatch: Wyjaśnienie historii Echo Origin, narodowości i języka

Co ciekawe, Umbrella Europe wiele lat temu rozpoczęła pracę nad pasożytem, ​​który miał nadzieję, że będzie w stanie zainfekować żywiciela i stworzyć idealny BOW. Chociaż nie byli w stanie znaleźć odpowiedniego ludzkiego żywiciela, klony T-103 okazały się wystarczająco silne, aby przeżyć infekcję. Niektóre kreacje okazały się nieco zbyt niezależne i kierowane egoizmem, ale Umbrella Europe nadal czuła się na tyle pewnie, by wysłać swoje kreacje do Racoon City w celu przetestowania w terenie.

Jeden z tych BOW, które wysłał Umbrella, został poinstruowany, aby polować i zabijać wszystkich ocalałych członków STARS, aby zobaczyć, jak poradzi sobie z drużyną, która pokonała swoich poprzedników. Ten ŁUK był wewnętrznie nazywany Ścigaczem, ale prawdopodobnie znasz go lepiej jako Nemezis.

Co oddziela Nemezis od pana X?

Ci z was, którzy grali w remake Resident Evil 2 z 2019 roku (lub, jeśli o to chodzi, w dowolną wersję dwóch pierwszych gier Resident Evil), mogą pomyśleć, że pomysł ociężałego mutanta, który ściga gracza, brzmi całkiem znajomo. Istnieje jednak kilka kluczowych rzeczy, które odróżniają Nemezis od Pana X i wcześniejszych Tyranów z serii.

Pierwszym jest jego cel. Zadaniem Nemezis jest polowanie na członków STARS, ale zabije każdego, kto stanie mu na drodze. Czasami nawet chrząka słowo „Gwiazdy”, co świadczy o jego zwiększonej inteligencji.

W międzyczasie pan X otrzymał zadanie odzyskania próbki wirusa i upewnienia się, że na komisariacie policji w Raccoon City nie było żadnych ocalałych. Jak zauważyliśmy, nadrzędnym celem wysłania wszystkich typów BOW w teren było sprawdzenie, jak radzą sobie w rzeczywistych sytuacjach i wykorzystanie tych danych jako podstawy do przyszłych ulepszeń.

Te dwa są zupełnie różne pod względem mechanicznym, jak również. Pan X był ociężałym olbrzymem, który zwykle patrolował określone sekcje komisariatu. Był przerażający, ale w dużej mierze polegał na atakach wręcz, a były duże fragmenty gry, w których tak naprawdę nie musiałeś się o niego martwić.

Czytaj także  Najlepsze wierzchowce World of Warcraft Shadowlands i jak je odblokować

Nie inaczej jest w przypadku Nemezis. Chociaż czasami jesteś przed nim „bezpieczny”, gdy nie grasz jako Jill Valentine, członek STARS, możesz polegać na Nemezis, który będzie cierniem w twoim boku przez całą grę.

Byłoby to wystarczająco irytujące, gdyby Nemesis był naprawdę tylko Panem X 2.0, ale w rzeczywistości jest trochę bardziej zdolny niż jego poprzednik. Nie tylko ma dostęp do wyrzutni rakiet i miotacza ognia — co wydaje się przesadą, biorąc pod uwagę jego potężną sylwetkę i złe nastawienie — ale jak powiedzieliśmy w naszym przeglądzie tego, co sprawia, że ​​przerobiona wersja Nemezis jest tak wyjątkowa, to najnowsze wcielenie niesławnego stworzenie jest bardziej śmiercionośne niż kiedykolwiek.

Nemezis w przeróbce Resident Evil 3 jest szybszy, bardziej zwinny i ma dostęp do ataku mackami z dużej odległości, który może przyciągnąć cię do niego lub po prostu zatrzymać. Postęp technologiczny sprawił, że jego animacje są płynniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, a postępy w sztucznej inteligencji oznaczają, że te same sztuczki, których mogłeś użyć, aby udoskonalić wersję Nemesisa z 1999 roku, niekoniecznie będą już działać.

Więc…

Jak pokonać Nemezis?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: „Nie”. Przynajmniej nie przez bardzo długi czas.

Podobnie jak Jason Vorhees, Nemezis ma zdolność ciągłego powracania, niezależnie od tego, czym go uderzysz. Zmienia się również w kilka różnych form w Resident Evil 3, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie możesz polegać na tych samych strategiach, aby pokonać go od jednego spotkania do drugiego.

Na szczęście istnieje kilka dobrych ogólnych rad, których możesz przestrzegać, aby ułatwić sobie życie:

W jego najwcześniejszych formach (przed pierwszą mutacją) najlepszą strategią jest ucieczka. W większości przypadków oznacza to bieganie w kierunku przeciwnym do miejsca, w którym się pojawia, i wykorzystywanie rzeczy takich jak rogi i ściany na swoją korzyść, aby chronić się przed specjalnymi atakami.

Czytaj także  Horizon Forbidden West: najlepsze umiejętności i konstrukcje

Sprawy nieco się komplikują, gdy Nemezis wyciąga swoją broń i inne zdolności. W tym momencie będziesz musiał zacząć korzystać ze zdolności unikania Resident Evil 3, aby usunąć się z drogi jego atakom, dopóki nie znajdziesz sposobu na ucieczkę z walki.

A co z postawieniem na swoim i walką? Cóż, we wczesnych fazach gry jest to opcja, ale jest trudna. Dopóki nie zdobędziesz granatnika, tak naprawdę nie masz dostępu do broni, która może wyrządzić Nemesisowi realne obrażenia (chyba że wybrałeś łatwy tryb i masz dostęp do karabinu szturmowego). Oznacza to, że będziesz musiał polegać na swoim pistolecie (niezbyt dobrym), strzelbie (znacznie lepiej) oraz rzadkich materiałach wybuchowych i zagrożeniach środowiskowych (najlepiej na tym etapie), aby tymczasowo pokonać Nemezis.

Nawet jeśli uda ci się powalić Nemezis, nie utrzyma się tak długo. Ale jeśli go pokonasz, upuści rzadkie przedmioty i ulepszenia, więc zostaniesz nagrodzony za pokonanie go.

Dynamika jest nieco inna, gdy jesteś zmuszony walczyć z Nemezis. Dowiesz się, kiedy nie masz innego wyjścia, jak tylko walczyć, ponieważ te sekwencje akcji są zasadniczo przedstawiane jak walki z bossami w zamkniętej przestrzeni. Większość tych walk z bossami wymaga wykorzystania pewnej mechaniki unikalnej dla tej walki, takiej jak strzelanie z miotacza ognia Nemezis lub użycie nowej broni, aby odsłonić jeden z jego słabych punktów.

Bez zagłębiania się zbytnio w spoilery, najlepszą rzeczą do zrobienia podczas tych walk z bossami jest wysłuchanie dialogu Jill. Podczas walki powie ci, co musisz zrobić, aby pokonać Nemezis. Przekaże ci również więcej informacji, im więcej zawiedziesz, więc nie bądź zbyt sfrustrowany, jeśli nie złapiesz od razu.

Ogólnie rzecz biorąc, walka z Nemezis polega na unikaniu ataków i upewnianiu się, że masz odpowiednie narzędzia do każdego starcia. Jeśli to się nie powiedzie, zdobądź specjalne przedmioty i broń, przełącz grę na łatwy tryb i dokonaj oczyszczającej zemsty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *