Resident Evil Village: Czy imię Lady Alciny Dimitrescu kryje jakieś tajemnice?

Funkcje Resident Evil Village: Czy imię Lady Alciny Dimitrescu kryje jakieś tajemnice?

Czy nazwisko Lady Alciny Dimitrescu zdradza jakieś szczegóły dotyczące fabuły Resident Evil Village? Oto, co znaleźliśmy:

Zdjęcie: Capcom

Podobnie jak ty, nie mamy dość Lady Alciny Dimitrescu: niezwykle wysokiej wampirzej damy, która najwyraźniej będzie jednym z głównych antagonistów Resident Evil Village.

Chociaż nie brakuje pytań bez odpowiedzi dotyczących Lady Dimitrescu, jednym z najbardziej fascynujących aspektów postaci jest jedna z niewielu rzeczy, które faktycznie o niej wiemy. W końcu nazwa Dimitrescu nie jest powszechna w uniwersum Resident Evil i pozostawia wrażenie, że została wybrana, aby przekazać coś konkretnego.

Cóż, po spędzeniu trochę czasu na badaniu historii imion Alcina i Dimitrescu okazuje się, że mimo wszystko może być coś w tej nazwie. Oto, co musisz wiedzieć o pochodzeniu nazw i co może nam powiedzieć o najbardziej fascynującym złoczyńcy w Resident Evil Village.

Dimitrescu można prześledzić z powrotem do Rumunii, Rosji i Grecji

Chociaż zauważono, że nazwa Dimitrescu nie jest szczególnie popularna na Zachodzie (w rzeczywistości jest dość rzadko spotykana w tej części świata), nazwa ta była historycznie popularna w Rosji, Grecji i całej Europie Wschodniej.

Jednak nazwa najściślej kojarzy się z Rumunią. Kilka znanych osób o imieniu Dimitrescu urodziło się w Rumunii lub wywodzi się z tego kraju (więcej o tym za chwilę). Co ciekawe, przecieki i plotki mocno sugerują, że Resident Evil Village toczy się w Rumunii.

Co dziwne, nazwisko Dumitrescu jest w rzeczywistości znacznie bardziej popularne w Rumunii. Chociaż Dimitrescu jest również dość powszechną nazwą, ciekawe, że Capcom zdecydował się na niewielką zmianę. Z drugiej strony, porównywalna wspólność Dumitrescu może być jednym z powodów, dla których zdecydowali się na niewielką zmianę.

W każdym razie rumuńskie stowarzyszenie miałoby sporo sensu tematycznego, biorąc pod uwagę, że Rumunia jest tradycyjnie kojarzona z wampiryzmem w kulturze popularnej, a Lady Dimitrescu z pewnością ma tendencje wampiryczne. To powiązanie z pewnością wzmocniło powiązanie Drakuli i Włada Palownika z rumuńskim regionem Siedmiogrodu.

Czytaj także  Najlepsze fatality Mortal Kombat w historii

Dimitrescu ma powiązania z chrześcijaństwem i pogaństwem

Wiele starszych nazwisk jest często opartych na znanych postaciach religijnych, a Dimitrescu nie różni się od nich (przynajmniej w zależności od twojej interpretacji pochodzenia i rozprzestrzeniania się imienia).

Co ciekawe, imię to tradycyjnie kojarzone jest z dwiema bardzo różnymi postaciami religijnymi. Jednym z nich był św. Demetri, który był znany (między innymi) z nawracania wielu pogan na chrześcijaństwo. Uważa się, że wyprawy krzyżowe ostatecznie doprowadziły do ​​tego, że coraz więcej ludzi w różnych regionach przybierało imię świętych i podobnych postaci.

Chociaż rozprzestrzenianie się Dimitrescu może być związane ze św. Demetrim, wydaje się, że pochodzenie nazwy jest w rzeczywistości pochodną „Demetrios”, co tłumaczy się jako „naśladowca Demeter”.

Związek Dimitrescu z Demeter, boginią płodności, może mieć znaczenie

Chociaż jest mało prawdopodobne, że sama Demeter odegra rolę w Resident Evil Village, z pewnością warto zauważyć, że bogini jest powiązana z niektórymi obrazami i pomysłami, które widzieliśmy do tej pory w Resident Evil 8.

Jako bogini żniw, zboża i płodności ma sens, że Demeter byłaby rozpoznawana nie tylko przez wieśniaków, którzy prawdopodobnie polegają na żniwach, ale także przez Lady Dimitrescu, której poleganie na jej „córkach” sugeruje pewien rodzaj zauroczenia płodnością.

Idąc krok dalej, ustaliliśmy już, że Lady Dimitrescu jest powiązana z postacią prawie boginią znaną tylko jako Matka Miranda. Co być może ważniejsze, widzimy dziwne greckie obrazy w piwnicy domu Lady Dimitrescu podczas części demo „Maiden”.

Demeter jest wymieniony w Draculi

Czy imię Demeter brzmi znajomo z powodów innych niż bogini i nie pamiętasz, skąd je znasz? Może dlatego, że pamiętasz swoje mity o Drakuli.

Demeter to nazwa rosyjskiego statku, na który Dracula wsiada, by popłynąć do Anglii. Przynosi ze sobą nawet pudełka ziemi, aby zachować siłę, co, jak przypuszczamy, można skojarzyć z ideami płodności, jeśli chcesz rozszerzyć tę koncepcję.

Czytaj także  Mortal Kombat: Wyjaśnienie rywalizacji Sub-Zero i Scorpiona

W każdym razie jest to kolejny związek między Lady Dimitrescu a wampirami.

Czy nazwa Alcina może odnosić się do czegokolwiek?

Cóż, dziwne w nazwie Alcina jest to, że najczęściej występuje we Włoszech. Chociaż nazwa Alina jest bardziej powszechna w niektórych częściach Europy Wschodniej i gdzie indziej, Alcina niekoniecznie jest tak popularna poza Włochami.

Dlaczego więc jest tutaj używany? Może mieć coś wspólnego z operą Alcina, która opowiada historię czarodziejki podobnej do Circe z Odysei Homera.

Łatwo jest zobaczyć, jak uwodzicielska czarodziejka może zostać wykorzystana jako podstawa postaci Lady Alciny Dimitrescu, ale z pewnością interesujące jest to, że w pełnym imieniu postaci wydaje się być mieszanka kultur.

Czy są jakieś znane postacie o imieniu Dimitrescu?

Chociaż istnieje kilka postaci historycznych o imieniu Dimitrescu, wiele z nich nie wydaje się mieć żadnych bezpośrednich skojarzeń z tematami Resident Evil Village.

Istnieje jednak znany malarz Ștefan Dimitrescu, którego prace zazwyczaj skupiały się na chłopach i podobnych postaciach. Przypuszczam, że mógłbyś nawiązać do tego stylu i chłopów w Resident Evil Village.

Bardziej interesującą postacią historyczną o tym imieniu musiałby być Constantin Dimitrescu-Iași. Jako filozof, którego rozważania były czasami oparte na fundamentalnie naukowych koncepcjach, jest trochę miejsca na argument, że nazwa może być wskazówką do idei, że pozornie nadprzyrodzone wydarzenia Resident Evil Village po raz kolejny mają naukowe wyjaśnienie. Mimo to nazwa jest prawdopodobnie raczej zbiegiem okoliczności niż bezpośrednim ukłonem w stronę tej postaci.

Zapisz się do magazynu Den of Geek ZA DARMO tutaj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *