Resident Evil Village: Wyjaśnienie historii pochodzenia Matki Mirandy

Resident Evil Village: Wyjaśnienie historii pochodzenia Matki Mirandy

Zrozumienie historii pochodzenia Matki Mirandy jest kluczem do zrozumienia historii serii Resident Evil.

Zdjęcie: Capcom

Ten artykuł zawiera spoilery RESIDENT EVIL VILLAGE.

Podczas gdy zwiastuny i dema Resident Evil Village mocno sugerowały, że tajemnicza Matka Miranda będzie ostatecznie „głównym” złoczyńcą w grze, nawet najdziksze teorie dotyczące pochodzenia postaci nie zbliżyły się do odgadnięcia, jak ważna i fascynująca się okaże.

Tak jak w przypadku wielu rzeczy w Resident Evil Village, istnieje jednak szansa, że ​​możesz odejść z gry bez odpowiedniego zrozumienia, kim dokładnie jest Matka Miranda i dlaczego jest czymś więcej niż tylko kolejnym wpisem do imponującej kolekcji Resident Evil wielkich złych. Chociaż niektóre z tych dwuznaczności można przypisać problemom związanym z opowiadaniem historii, wiele z tego, co czyni Matkę Mirandę tak interesującą, po prostu nie zostało wyraźnie powiedziane. Czeka na odkrycie w różnych możliwych do odkrycia tekstach i fragmentach opowiadania o środowisku.

Więc jeśli opuściłeś Resident Evil Village z kilkoma pytaniami bez odpowiedzi na temat Matki Mirandy, oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o jej historii pochodzenia i znaczeniu jej postaci.

Matka Miranda ma ponad 100 lat

Nie jest jasne, ile dokładnie lat ma Matka Miranda, ale wiemy, że jej córka Eveline urodziła się w 1909 roku. Wiemy również, że Resident Evil Village ma miejsce w 2021 roku, co oznaczałoby, że Matka Miranda ma grubo ponad 100 lat. kiedy spotykamy ją w grze. Prawdopodobnie ma od 130 do 150 lat, ale jej zdolność do zmiany formy sprawia, że ​​trudno jest określić jej dokładny wiek na podstawie samego wyglądu fizycznego.

Jak Matka Miranda przeżyła tak długo? Cóż, prostą odpowiedzią jest to, że Megamycete zapewnił jej przedłużone życie (o czym rozmawialiśmy w innym miejscu), ale nie jest do końca jasne, w jaki sposób niektórzy ludzie przeżywają ten proces, a inni nie. Megamycete wydaje się identyfikować u ludzi pewien rodzaj cech, które czynią ich idealnymi gospodarzami, ale szczegóły tego, jak to działa, wydają się celowo niejednoznaczne.

Czytaj także  Czy Xbox Game Pass jest zbyt zależny od nowych wydań Triple-A?

Matka Miranda straciła córkę na hiszpańską grypę

Jak wspomniano powyżej, matka Miranda miała córkę o imieniu Eveline, którą najwyraźniej bardzo kochała. W rzeczywistości jej smutek po śmierci Eveline w 1919 r. jest zasadniczo tym, co wyzwala kolejne 100 lat wiedzy o RE. Zagłębimy się w to bardziej za chwilę.

Być może nie zdawałeś sobie jednak sprawy, że Eveline zmarła po zarażeniu się czymś, co jest powszechnie znane jako hiszpanka. To fascynujące, że Miranda zauważa w jednym ze swoich wpisów do pamiętnika, że ​​czuła się winna, że ​​nie była w stanie uratować Eveline przed hiszpańską grypą, ale potem przechodzi do stworzenia innego wirusa w ramach swoich prób wskrzeszenia córki.

Matka Miranda była kapłanką, która została naukowcem

Ponownie, szczegóły życia Mirandy przed narodzinami jej córki nie są tak dobrze udokumentowane, ale niektóre notatki i wskazówki środowiskowe sugerują, że była ona zasadniczo kapłanką, która czasami działała również jako rodzaj lekarza dla regionu.

Jednak Miranda stała się później jednym z najbardziej inteligentnych i zdolnych biologów na świecie. Chociaż sugeruje się, że Miranda zawsze była dość inteligentna, Megamycete w końcu dał jej połączoną wiedzę wszystkich ludzi, z którymi miał kontakt przez niezliczone lata. Nie trzeba dodawać, że znacznie poprawiło to rozumienie świata przez Mirandę i pozwoliło jej rozpocząć pozornie niemożliwe eksperymenty.

Alcina Dimitrescu była pierwszą „udaną” transformacją matki Mirandy

Matka Miranda rozpoczęła poszukiwania odpowiedniego naczynia na zmartwychwstanie córki, zarażając okolicznych mieszkańców, ale wielu z nich po prostu zamieniło się w Lykanów lub inne zwierzęce stworzenia. Dopiero gdy Miranda zaraziła szlachetną Alcinę Dimitrescu, znalazła naczynie, które było w stanie przetrwać proces z nienaruszonymi wieloma ludzkimi cechami. Co więcej, Dimitrescu była w stanie sprawować kontrolę nad umiejętnościami, które nabyła.

Czytaj także  Marvel's Avengers: Spider-Man Gameplay ujawnia najnowsze rozczarowanie gry

Mimo to Miranda wyjaśnia, że ​​nie uważała Dimitrescu za zdolny statek dla Evelyn. Chociaż zakres mutacji Dimitrescu mógł być zbyt duży dla Mirandy, aby wskrzesić Eveline w idealnej formie, warto również zauważyć, że Dimitrescu miał wcześniejszy stan, który pozostawił ją z „pragnieniem” krwi po transformacji. Sama ta wada mogła sprawić, że Miranda była nieco zgorzkniała w stosunku do Alciny, chociaż Miranda ostatecznie stworzyła stworzenia, które stały się córkami Dimitrescu, więc wydaje się, że Dimitrescu mógł być najbliższą córką, którą Miranda „stworzyła”.

Matka Miranda pomogła uruchomić parasol (tak jakby)

W latach pięćdziesiątych Matka Miranda uratowała młodego zagubionego turystę, który miał nieszczęście wędrować zbyt blisko wioski Mirandy. Jednak zamiast zabić lub zarazić go, Miranda zaczęła traktować młodego turystę jako swego rodzaju protegowanego. Aby nieco skrócić długą historię, tym młodym turystą okazał się Oswell E. Spencer: ostateczny założyciel Umbrella.

W pewnym sensie decyzja Mirandy, by nie tylko uratować Spencera, ale także nauczyć go o swoich odkryciach, ostatecznie doprowadziła do wydarzeń z niemal każdej dotychczasowej gry Resident Evil. W końcu Spencer pobrał próbki „pleśni” z wioski (jak również nauki Mirandy), które później przekształcił w pierwszego wirusa Umbrella, a nawet oparł ewentualne logo Umbrella na symbolu, który widział w wiosce. Dlaczego więc Miranda go oszczędziła? Prawdopodobnie była po prostu szczęśliwa, że ​​znalazła towarzysza, który rozumiał jej pracę, ale istnieje możliwość, że Megamycete rozpoznał w Spencerze coś wyjątkowego i jakoś przekonał Mirandę, by go oszczędziła.

Matka Miranda i związki są odpowiedzialne za Eveline z Resident Evil 7

To wystarczająco szokujące, że Matka Miranda była zasadniczo niewymienioną założycielką Umbrelli, ale okazuje się, że Matka Miranda odegrała dużą rolę w stworzeniu zaprojektowanego złoczyńcy Resident Evil 7: Eveline.

Czytaj także  Wyjaśnienie zakończenia Ghost of Tsushima

Dziennik Matki Mirandy ujawnia, że ​​skontaktowała się z nią grupa o nazwie „The Connections”, która zaoferowała pomoc w jej eksperymentach w zamian za próbkę pleśni i informacje o jej dotychczasowych postępach. Miranda zastosowała się, ale wynik eksperymentów The Connections, istota znana jako Ewa, nie podobała się Matce Mirandy. W rzeczywistości Matka Miranda uważała Ewę za wadliwą. Wygląda na to, że liczyła na idealne odtworzenie córki, a nie na genetycznie wzmocnioną odmianę.

Jednak nie wszystko zostało stracone. The Connections w końcu powiedziało Matce Mirandzie o Rose Winters (prawdopodobnie z zemsty za pozorną śmierć Ewy z rąk Ethana), co prowadzi do tego, że Matka Miranda postanowiła podszywać się pod Mię Winters, porwać Rose i rozpocząć wydarzenia w Wiosce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *