Rozmiar mapy Ghost of Tsushima: jak duża jest gra na PS4?

Wiadomość Rozmiar mapy Ghost of Tsushima: jak duża jest gra na PS4?

Jak duża jest mapa w Ghost of Tsushima? Mamy szczegóły.

Zdjęcie: Sony Interactive Entertainment

Ghost of Tsushima to najnowsza pierwsza impreza AAA dostępna wyłącznie na PlayStation 4 i podobnie jak wcześniej The Last of Us Part 2, otrzymuje wiele pochwał za przedstawienie japońskiej kultury i sztuki, a także hołd złożony klasycznym opowieściom o samurajach , w tym filmy autora filmu Akiry Kurosawy. Co więcej, Ghost of Tsushima oferuje doskonałą fabułę i satysfakcjonującą mieszankę szermierki i skradankowej rozgrywki.

W miarę zbliżania się daty premiery gracze, którzy chcą wskoczyć do Ghost of Tsushima zaraz po premierze, mogą się zastanawiać, co ich czeka, jeśli chodzi o rozmiar gry. Teraz, gdy zrobiliśmy już sporo badań, mamy kilka odpowiedzi.

Wyspa Tsushima w grze opiera się na prawdziwej japońskiej wyspie o powierzchni 274 mil kwadratowych, położonej między kontynentalną Japonią a Półwyspem Koreańskim. Poniżej możecie obejrzeć zrzut ekranu mapy gry:

Mapa Ducha Tsushimy

A oto mapa wyspy w świecie rzeczywistym:

Wyspa Tsushima

Jak duża jest wyspa w grze i ile czasu zajmuje jej eksploracja? Cóż, nie powinieneś spodziewać się 274 mil kwadratowych, ale wciąż jest to dość duży świat gry podzielony na trzy regiony: Izuhara, Toyotama i Kamiagata.

Jak po raz pierwszy donosi Games Radar, Izuhara i Toyotama to miejsca, w których spędzisz większość czasu wykonując zadania, zanim przejdziesz do Kamiagata w ostatniej sekcji gry. Najpierw na początku gry będziesz mógł zbadać Izuharę (południowy region mapy), zanim odblokujesz Toyotamę (region centralny) w dalszej części historii, a następnie lodową krainę Kamiagata (region północny) na ostateczną bitwę z najeźdźcy mongolscy.

Twinfinite zrobił trochę matematyki, mierząc długość i odległość obu kawałków wyspy i obliczył, że mapa gry ma 11,02 mil kwadratowych. To dużo miejsca do odkrycia! Chociaż Twinfinite mówi, że oznacza to, że mapa Ghost of Tsushima jest mniejsza niż ta znaleziona w Wiedźminie 3: Dziki Gon (20,8 mil kwadratowych) i The Legend of Zelda: Breath of the Wild (28,9 mil kwadratowych), gracze nadal powinni oczekiwać wielu rzeczy robić i miejsca do zobaczenia w grze. W rzeczywistości mapa jest tak upakowana, że ​​prawdopodobnie spędzisz dość dużo czasu na wyspie Tsushima przed ukończeniem gry.

Czytaj także  The Legend of Zelda: Czy Zelda i Link naprawdę są rodzeństwem?

Pełna głównych zadań, misji pobocznych i innych aktywności w otwartym świecie, Ghost of Tsushima zajęła naszemu recenzentowi 45 godzin. Obejmuje to wykonywanie głównych misji, zadań pobocznych i innych czynności w grze, takich jak znajdowanie kapliczek i udział w pojedynkach, a także spędzanie znacznej ilości czasu w trybie fotograficznym. (Jeśli jeszcze nie słyszeliście, środowiska Ghost of Tsushima są absolutnie wspaniałe i prawdopodobnie będą przedmiotem wielu doskonałych zrzutów ekranu).

Oczywiście Twój przebieg może się różnić w zależności od tego, ile czasu zajmie Ci ukończenie Ghost of Tsushima. wszystko zależy od tego, jak podchodzisz do gry. GameSpot informuje, że możesz pokonać Ducha Tsushimy w „około 20 godzin”, jeśli skupisz się tylko na głównych misjach fabularnych, ale zgodzisz się, że ukończenie zajmie 30 godzin lub więcej, jeśli zajmiesz się również zadaniami pobocznymi i innymi czynnościami.

Dyrektor kreatywny Ghost of Tsushima, Nate Fox, potwierdził Voxelowi (przez VG24/7), że gra potrwa około 30 do 50 godzin, w zależności od tego, czy podejmiesz zadania poboczne. Fox zachęcał jednak graczy do spędzania czasu na zawartości pobocznej

„Gorąco polecam, aby wszyscy zjechali z głównej trasy i zgubili się na wyspie Tsushima, jest tam wiele do odkrycia” – powiedział Fox IGN. „Wyspa Tsushima obejmuje biomy, które można znaleźć w kontynentalnej części Japonii, od zaśnieżonych gór po bambusowe lasy, po wodospady i pofałdowane łąki, wszystko tam jest. Chcemy dać wystarczająco dużo rzeczy, aby elektryzować gracza.

Ghost of Tsushima pojawi się na PlayStation 4 17 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *