Spider-Man: Daleko od domu Pisanki Marvela i przewodnik referencyjny

Zawiera Spider-Man: Daleko od domu Marvel Easter Eggs i przewodnik

Podsumowujemy dla Ciebie wszystkie pisanki Marvel Comics i odniesienia do MCU w Spider-Man: Daleko od domu!

Ten artykuł zawiera tylko spoilery Spider-Man: Daleko od domu. Recenzję bez spoilerów mamy tutaj.

Jeśli szukasz odniesień do Marvel Comics i powiązań MCU w Spider-Man: Daleko od domu, nie będziesz zawiedziony. Far From Home to prawdziwa kontynuacja doniosłych wydarzeń z Avengers: Endgame, w której udaje się opowiedzieć rozpoznawalną historię skupioną na Spidey, jednocześnie porzucając wszelkiego rodzaju zabawne wskazówki i odniesienia do szerszego Marvel Cinematic Universe. Próbowaliśmy zebrać je wszystkie w jednym miejscu tutaj…

tajemnica

– Mysterio kopie książki Spider-Mana od najwcześniejszych dni Marvel Comics. Został stworzony przez Stana Lee i Steve’a Ditko (rodziców Spideya) i po raz pierwszy pojawił się w The Amazing Spider-Man # 13 z 1964 roku. Jednak w komiksach Quentin Beck nie był pracownikiem Starka, ale raczej sfrustrowanym czarodziejem efektów specjalnych, który stracił pracę w Hollywood.

W filmach MCU Spidey jest temat o tym, jak zwykli ludzie zaczynają czuć się wypychani ze swojego życia przez superbohaterów, i to jest zdecydowanie część równania w Daleko od domu. Więcej o tym zjawisku pisaliśmy tutaj.

– Ekipa Mysterio składa się z byłych pracowników Starka, w tym Williama z pierwszego filmu Iron Man. Wszystko to gra na motywach frustracji zwykłego człowieka z powodu powstania superbohaterów, które zostały tak dobrze wprowadzone przez Vulture in Homecoming.

Mówiąc o Iron Manie, Beck odnosząc się do Tony’ego jako „mężczyzny-dziecka” sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy Tony kiedykolwiek prywatnie odniósł się do swojego alkoholizmu.

– Sekwencja halucynacji, w której wróg wykorzystuje przeciwko niemu własne lęki i nerwice Petera, jest po prostu szczytem Spider-Mana i została wykorzystana w komiksach więcej razy, niż możemy zliczyć.

Ale w szczególności halucynacje Spideya dotyczące Iron Mana czołgającego się z grobu przypominają oddzwonienie do Marvel Zombies.

– Mysterio zadziera ze Spider-Manem, pokazując mu wizję zrzucenia MJ z mostu. Oczywiście śmierć Gwen Stacy jest jednym z najbardziej niesławnych momentów w historii Spider-Mana (raczej nieudanym w The Amazing Spider-Man 2), a Zielony Goblin próbował zrobić tę samą sztuczkę Mary Jane w pierwszym Raimi Spider-Man.

Miejmy tylko nadzieję, że Spider-Man, który zostaje oszukany przez iluzję grupy atakujących Spider-Menów, jest najbliżej MCU do Sagi Klonów. Proszę.

Czytaj także  Ready Player One: największe zmiany książkowe wprowadzone do filmu

– Mysterio ma dwa kluczowe cytaty, które wydają się niesamowicie odpowiednie dla dzisiejszej Ameryki:

„Łatwo jest oszukać ludzi, kiedy już oszukują samych siebie.”

„Ludzie muszą wierzyć, a dzisiaj uwierzą we wszystko”.

Po prostu to zostawmy, ponieważ wiemy, że niektórzy z was są zbyt delikatni na jakiekolwiek przesłanie polityczne w swoich opowieściach science fiction i superbohaterach.

– Mysterio zostaje zabity przez samookaleczenie postrzałem. Był nieco bardziej bezpośredni z samookaleczeniem rany postrzałowej w komiksach, popełniając samobójstwo tuż przed Daredevilem.

Możesz przeczytać więcej o Mysterio tutaj.

Avengers: Koniec gry Połączenia

Podobnie jak Avengers: Endgame, jest to rzadki film Marvela, który ma sekwencję napisów wstępnych, zanim logo Marvela rozwinie się za rozpoznawalną piosenką (był to „Mr. Fantasy” Traffic w grze Endgame, a tutaj jest to wersja nieuniknionego The Whitney Houston w wykonaniu Whitney Houston Epicka opowieść o ochroniarzach „Zawsze cię będę kochać”). Ale tak jak czujemy tutaj wibracje SHIELD, mała mini-misja przed napisami końcowymi zawsze przywodzi na myśl różne filmy o Jamesie Bondzie.

W każdym razie…

– Wizja nie została wskrzeszona podczas Avengers: Endgame nie była pomyłką i jest całkiem jasne, że świat wierzy, że zniknięcie Kapitana Ameryki = jego śmierć. To samo dotyczy Czarnej Wdowy, a jeśli nie byłeś tego świadomy, jej nadchodzący solowy film jest z pewnością prequelem.

Z pewnością jednak ponownie zobaczymy Visiona w ramach serialu telewizyjnego WandaVision, który pojawi się na Disney+. Chociaż nie ma jeszcze wielu twardych szczegółów na ten temat, będziemy nadal spekulować, że Vision będzie istniał tylko jako wytwór niespokojnego umysłu Wandy. W każdym razie (znowu)….

– Śmierć Tony’ego Starka, oczywiście, unosi się nad tym filmem. W klasach Midtown High można dostrzec prace uczniów, a w Nowym Jorku i innych świątyniach na całym świecie można spotkać malowidła graffiti.

– „Thor był mitem, a teraz studiuję go na lekcjach fizyki” to kolejny niezły element budowy świata MCU.

Niesamowici przyjaciele Spidey’ego

– Betty Brant i Jason Ionello powracają. Nie muszę ich ponownie wyjaśniać, ponieważ omówiliśmy je już szczegółowo w naszym przewodniku po jajach wielkanocnych Spider-Man: Homecoming. Przeczytałeś to, prawda? Oczywiście że to zrobiłeś.

Czytaj także  Sekretne pochodzenie złoczyńcy z Iron Mana 3, Mandaryna

Ta sekwencja otwierająca jest również bardzo pomocna, ponieważ wyjaśnia, jak świat widział wydarzenia z Infinity War i Endgame. Nazywanie nagłych zgonów i zmartwychwstań połowy światowej populacji jako „The Blip” może wydawać się trochę nonszalanckie, ale to wciąż niezły kawałek budowania świata.

– Sue Lorman nie ma odpowiednika w Marvel Comics, ale…

Brad Davis na pewno tak! Brad został stworzony przez Marva Wolfmana i Keitha Pollarda i po raz pierwszy pojawił się w The Amazing Spider-Man # 188 w 1979 roku. Oczywiście był tam w college’u i był znany z piłki nożnej, a nie koszykówki, ale rzeczywiście był rywalem o uczucia Mary Jane w komiksy.

– Ciotka May pracująca dla Armii Zbawienia jest bardzo charakterystyczna dla komiksów, gdzie spędziła sporo czasu pracując w schronisku dla bezdomnych. Zostało to wprowadzone podczas „Brand New Day” w 2008 roku i odegrało znaczącą rolę w życiu cioci May w najnowszej grze wideo Spider-Man na PS4.

– Betty Brant i Ned Leeds rzeczywiście byli parą w komiksach. To um… nie skończyło się dobrze. Betty jest także reporterką w komiksach, co sprawia, że ​​​​jej występ jako prezenterka porannych wiadomości w szkole jest bezpośrednio związana z pieniędzmi.

– Flash Thompson ubóstwiający Spider-Mana sięga wstecz do najwcześniejszych dni komiksów Spider-Mana.

– MJ zorientowanie się, że Peter Parker to Spider-Man, jest najbardziej czystą MJ rzeczą, jaką zrobiła ta wersja tej postaci. W komiksie Amazing Spider-Man # 257 Mary Jane również zrzuca bombę prawdy, o której wie, że Peter to Spidey po odkryciu jego mieszkania w strzępach po walce supervillainów i rozpoczęciu kolejnego napiętego kłamstwa. W rzeczywistości ogłasza, że ​​​​wiedziała, że ​​to Spidey od lat, widząc, jak Spidey pojawia się w domu Parkerów na końcu ulicy. Tak zaczyna się ich bardziej dojrzały związek. To, że MJ Zendayi również nie daje się oszukać, jest słodkim akcentem. – Kłamiecie z taką łatwością.

Spider-Man: Daleko od domu Wyjaśnienie sceny napisów po napisach

Kostiumy Spidey’ego

– Zauważysz, że włącznik światła w pokoju Petera jest zaklejony taśmą z widocznym odręcznym napisem „nie wyłączaj”. Chociaż nie jest to wyjaśnione, widzimy, że kostium Avengers / Iron Spider wydany przez Starka Petera jest przechowywany w jakimś polu zastoju. Ten włącznik światła prawdopodobnie steruje zasilaniem, stąd znak „nie wyłączaj”.

Czytaj także  Lucyfer: przegląd pilotażowy

Spider-Man: Far From Home Stealth Suit

– Kombinezon stealth wydany przez Spidey SHIELD rzeczywiście wygląda, jakby pochodził z komiksów i gier wideo, a także można zobaczyć odrobinę Spider-Mana Noir ze Spider-Man: Into the Spider-Verse.

Stwierdzenie, że kombinezon maskujący jest „trochę ciasny w stosunku do starej sieciowej strzelanki”, to coś więcej niż sprytny żart. Historia pochodzenia Spideya od dawna wydaje się metaforą dojrzewania, dość wyraźnie wyrażoną w pierwszym filmie Sama Raimiego. Ale było to jeszcze BARDZIEJ widoczne w niezrealizowanym podejściu Jamesa Camerona, w którym organiczne strzelanki internetowe i ich, hm, produkt były wyraźnie pomyślane jako coś innego.

– Maszyna, której Peter używa do stworzenia kostiumu Spider-Mana, jest bardzo podobna do maszyny, którą napotkał w oryginalnych Secret Wars. Domyślił się, że była to maszyna do szycia ubrań na zamówienie i dopiero dużo później dowiedział się, że w rzeczywistości było to więzienie dla symbionta Venoma.

Spidey szybuje w Spider-Man: Daleko od domu

– Czerwono-czarny projekt Spider-Mana był popularny na początku lat 90. i był dość wymienny z tradycyjnymi czerwonymi i niebieskimi. Sieciowe skrzydła powróciły i były częścią oryginalnego projektu kostiumów Steve’a Ditko. Byli stałym elementem garnituru przez prawie dekadę i od tego czasu pojawiali się sporadycznie. Z tyłu zastanawiamy się, czy biały pająk jest lekkim szturchnięciem, szturchem do gry wideo Spider-Man na PlayStation 4 firmy Sony.

Aha, a skoro już jesteśmy przy temacie tego kombinezonu maskującego…

nocna małpa?

W Marvel Comics nie ma czegoś takiego jak Night Monkey.

Spider-Man i Deadpool w Marvel Comics

Ale jest też Hit-Monkey, który po raz pierwszy pojawił się podczas współpracy Deadpoola i Spider-Mana!

Nick Fury, Maria Hill i SHIELD

Film rozpoczyna się w Ixtenco w Meksyku i przez kilka minut Fury i Maria Hill czują się razem jak agenci serialu telewizyjnego SHIELD, którego chcielibyśmy mieć. I nie, to nie jest Sandman, to „żywiołak ziemi”.

– Nick Fury pilnujący Spider-Mana był cechą komiksów Ultimate Spider-Man, w których Fury powiedział młodemu Spideyowi, że zasadniczo zostanie „wcielony” do służby SHIELD i oficjalnego rządowego superbohatera w wieku 18 lat. Oczywiście Nick jest o wiele bardziej przyjazny w tym filmie, ale w komiksach jest mnóstwo dodatkowych precedensów, w których SHIELD zainteresowała się Spideyem.

Ścieżka dźwiękowa

Jak widzieliśmy i słyszeliśmy w Homecoming,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *