Star Wars Jedi: Fallen Order – Wyjaśnienie osi czasu Saw Gerrera

Funkcje Star Wars Jedi: Fallen Order – Wyjaśnienie osi czasu Saw Gerrera

Saw Gerrera pojawi się ponownie w Star Wars Jedi: Fallen Order, ale gdzie gra pasuje do jego historii?

Ten artykuł pochodzi z Den of Geek UK.

EA pokazało pierwsze nagranie z gry Star Wars Jedi: Fallen Order na targach E3 2019 i wyglądało to na całkiem zabawne doświadczenie. Ale głównym wynosem dla fanów Gwiezdnych Wojen o orlich oczach jest to, że Saw Gerrera, postać grana przez Foresta Whitakera w Rogue One: A Star Wars Story, pojawi się w grze.

Gdzie ta gra pasuje do szerszej historii Saw Gerrera? W końcu Gerrera pojawił się już w Łotrze 1 oraz serialach animowanych Wojny klonów i Rebelianci. Jeśli zastanawiasz się, która kolejność jest najlepsza do ponownego obejrzenia podróży Piły, dobrze trafiłeś. Pobawmy się więc…

Zbadane wojny klonów zobaczyły początki Gerrery

Serial animowany Wojny klonów, którego akcja rozgrywa się pomiędzy Atakiem klonów a Zemstą Sithów, dał Sawowi Gerrerze pierwszy smak wojny. Postać zadebiutowała w tym serialu, a głos użyczył mu w tym momencie Andrew Kishino.

Wszystkie odcinki, które musisz obejrzeć, jeśli chcesz zobaczyć tę historię na własne oczy, pochodzą z 5. sezonu Wojen klonów. Do obejrzenia są cztery odcinki: „Wojna na dwóch frontach”, „Front Runners”, „Miękka wojna”, i „Punkt krytyczny”.

W tych odcinkach ujawniono, że Saw zwiastuje z planety Onderon, która została najechana podczas Wojen Klonów przez armię droidów na rozkaz hrabiego Dooku. Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker i Ahsoka Tano przybyli, aby szkolić miejscowych w technikach walki. Saw przeszedł część tego szkolenia i pomógł odwrócić bieg konfliktu. Nie było to jednak do końca szczęśliwe zwycięstwo, ponieważ w konflikcie zginęła siostra Sawa, Steela.

Gwiezdne Wojny Jedi: Upadły Zakon

Akcja Star Wars Jedi: Fallen Order osadzona jest w następstwie Zemsty Sithów. Gdy Zakon Jedi zostanie niemal całkowicie zniszczony przez brutalny Rozkaz 66 Imperatora Palpatine’a, gracz przejmie kontrolę nad uciekającym Padawanem o imieniu Cal Kestis.

Czytaj także  Czy Kingdom Hearts trafi na Steam?

Spędziwszy trochę czasu w ukryciu, Cal zostaje wciągnięty z powrotem na otwartą przestrzeń, aby pomóc wczesnej wersji Sojuszu Rebeliantów. Wyruszy z misją na Kashyyyk, ojczystą planetę Wookieech, okupowaną przez Imperium. W tym momencie gracz natknie się na Sawa Gerrerę, którego wygląd w grze został wyraźnie wzorowany na Forestie Whitakerze.

Saw wskazuje Calowi właściwy kierunek, aby uratować kilku Wookie, co prowadzi gracza do pełnej akcji sekwencji wydarzeń. Ponieważ Fallen Order nie zostanie uruchomiony przed 15 listopada, nie jest jasne, jak duża jest rola Piły w grze. Nie możemy się jednak doczekać, aby się tego dowiedzieć.

Rebelianci z Gwiezdnych Wojen pokazują, że prawie odkryli Gwiazdę Śmierci

Akcja serialu animowanego Star Wars Rebelianci jest osadzona nieco później w luce między Zemstą Sithów a Nową nadzieją, z serialem osadzonym na osi czasu w ciągu ostatnich pięciu lat przed rozpoczęciem wydarzeń z oryginalnej trylogii.

Saw Gerrera pojawił się kilka razy w serialu, a Whitaker zapewnił swój głos. Po raz pierwszy pojawił się w dwuczęściowym sezonie 3 „Ghosts of Geonosis”, zanim pojawił się ponownie w dwuczęściowym sezonie 4 „W imię buntu”. Jeśli planujesz przejrzeć całą historię Saw Gerrera, będziesz chciał umieścić te odcinki na liście.

W „Ghosts of Geonosis” Saw i jego partyzanci, podsekcja Sojuszu Rebeliantów, badają tajemnicze zniknięcie lokalnej populacji planety Geonosis. Nie do końca udaje im się ustalić, że Imperium zmiotło tubylców po zbudowaniu Gwiazdy Śmierci na orbicie Geonosis. Kiedy Saw pojawia się ponownie w sezonie 4, domyślił się, że kryształy Kyber były zaangażowane w plany Imperium dotyczące zbudowania superbroni. Co prowadzi nas ładnie do…

Łotr 1 kończy historię Saw Gerrera

Saw Gerrera pojawia się w dwóch punktach narracji Łotra 1: zaraz na początku młoda Jyn Erso ucieka z Imperium, ukrywając się pod ziemią, dopóki Saw nie będzie mógł jej uratować. Później, gdy misja dorosłej Jyn prowadzi ją do Jedhy, para ponownie się łączy. W tym momencie Saw i jego partyzanci działają zupełnie oddzielnie od głównego Sojuszu Rebeliantów, ponieważ zostali odrzuceni za swoje ekstremistyczne metody. Sam Saw najwyraźniej wiele przeszedł, ponieważ potrzebuje teraz respiratora do oddychania i nóg robota do poruszania się.

Czytaj także  Assassin's Creed Valhalla: Czy „Niech Animus wybierze” to kanoniczna opcja płci?

Saw przekazuje Jyn wiadomość od jej ojca, która zawiera informacje niezbędne do przetrwania Rebelii i ocalenia galaktyki: słabość Gwiazdy Śmierci, którą później wykorzysta Luke Skywalker. Saw, który zrobił, co mógł, by pokonać Imperium, umiera na Jedha, gdy Gwiazda Śmierci niszczy jego bazę. To koniec historii Sawa, ale to nie znaczy, że znamy wszystkie szczegóły z jego życia.

Rzeczywiście, Star Wars Jedi: Fallen Order wypełni więcej segmentów osi czasu Saw Gerrera, a także znajdziesz więcej samorodków informacji o postaci w wielu powieściach Star Wars. Szczególnie interesującą lekturą jest Catalyst: A Rogue One Novel, która wyjaśnia, w jaki sposób Saw poznał rodzinę Jyn. Nowelizacja Solo: A Star Wars Story jest również warta sprawdzenia, ponieważ ujawnia, że ​​​​Enfys Nest kradł paliwo dla partyzantów Saw w tym filmie.

Premiera Star Wars Jedi: Fallen Order 15 listopada i nie możemy się doczekać, co wniesie do historii Sawa i całej galaktyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *