Star Wars Squadrons: Wyjaśnienie powrotu Hery Syndulli

Zawiera wyjaśnienie Star Wars Squadrons: Powrót Hery Syndulli

W Star Wars: Squadrons powróci bohaterka Rebelii, Hera Syndulla. Co powrót Hery mówi o grze wideo i jej historii?


Zdjęcie: Lucasfilm

Serial animowany Star Wars Rebels wprowadził obsadę głównych postaci, zarówno żołnierzy, jak i Jedi, ale jest w szczególności jeden bohater, który wywarł największy wpływ na szersze uniwersum Gwiezdnych Wojen. Hera Syndulla, dowódca myśliwców i przywódczyni Rebelii, nie jest zajęta byciem Jedi ani poszukiwaniem Jedi. Zamiast tego skupia się na walce z Imperium i uwolnieniu galaktyki od tyranii. Od seriali telewizyjnych po strony komiksów i powieści, Hera stała się jedną z najbardziej znanych postaci w Rebelii i Nowej Republice, obok Leii Organy i Mon Mothmy.

Teraz fani zauważyli ją w zwiastunie Star Wars: Squadrons, nadchodzącej gry wideo od Motive Studios i Electronic Arts. Wychodzi w październiku, śledzi eskadry pilotów Imperium i Nowej Republiki po bitwie o Endor. Ponieważ Hera łączy grę z kilkoma innymi historiami Gwiezdnych Wojen, jest jak dotąd najlepszą wskazówką, jaką fani mają na temat tego, jak ta gra pasuje do szerszego wszechświata.

Star Wars: Squadrons nadal

Kim jest Hera?

Sama w sobie utalentowana pilotka, Hera jest także zapalonym dowódcą i dobrym przywódcą. Jedną z jej mocnych stron jest podnoszenie morale pilotów, upewnianie się, że grupy ufają sobie i lubią się nawzajem, zanim ruszą razem do bitwy. Jej umiejętności przywódcze są widoczne w Star Wars Rebels, a także w powieści Alphabet Squadron, gdzie dowodzi walczącymi pilotami eskadry myśliwców Nowej Republiki. We wszystkich tych opowieściach Hera podkreśla nadzieję i optymizm w obliczu długiej wojny oraz ceni sobie więzi z innymi ludźmi.

Przesyłaj strumieniowo swoje ulubione filmy z Gwiezdnych Wojen na Disney+ dzięki BEZPŁATNEJ PRÓBIE na nasz koszt!

Zaczynała jako ster statku zwanego Duchem, prowadząc komórkę Rebeliantów, zanim Rebelia oficjalnie połączyła się w całość z mniejszych grup. W Star Wars Rebels wznosi się w szeregi bojowników o wolność, zostając najpierw przywódczynią Phoenix Cell, a później generałem Rebelii i Nowej Republiki po upadku Imperium. W Łotr 1 jej imię można usłyszeć przez interkom w bazie rebeliantów Yavin 4. Duch pojawia się również w The Rise of Skywalker, co sugeruje, że Hera wciąż walczy w dobrej walce dziesiątki lat po galaktycznej wojnie domowej.

Czytaj także  Legion samobójców Kill the Justice League: Evil Superman najlepsza gra wideo Superman?

Jaka jest rola Hery w Star Wars: Squadrons?

Chociaż akcja gry toczy się po Powrocie Jedi, to, co pozostało z Imperium po bitwie o Endor, wciąż próbuje powrócić po śmierci Imperatora. Kanclerz Mon Mothma próbuje odciążyć gałąź wojskową Nowej Republiki, aby praktykować niestosowanie przemocy, którą głosi, ale ponieważ Imperium wciąż próbuje odzyskać przyczółek, potęga militarna jest jedyną rzeczą, która może zapewnić bezpieczeństwo galaktyce .

Hera dowodzi flotą myśliwców Nowej Republiki w Eskadrze Alfabetu. W rzeczywistości jest możliwe, że jej okręt flagowy Nowej Republiki, Lodestar, może być statkiem, na którym stoi Hera podczas zwiastuna. To całkiem niezły przykład synergii we współczesnym kanonie Disneya, ponieważ seria Alphabet Squadron istnieje dopiero od roku, a kontynuacja, Shadow Fall, ma ukazać się jeszcze w tym miesiącu. Vanguard Squadron, jedna z eskadr Nowej Republiki pod dowództwem Hery, ma zagrać w Star Wars: Squadrons, jeszcze bardziej umacniając połączenie Alphabet Squadron.

W zwiastunie Hera ma na sobie ten sam kostium, który nosiła w Lego Star Wars: The Freemaker Adventures, którego akcja toczy się przed powrotem Jedi. To kolejny sposób, w jaki Motive Studios subtelnie osadziło historię Hery w historii Squadrons.

Połączenia Jedi

Obecność Hery w Eskadrach oznacza również, że mogą pojawić się inne postacie epizodyczne. Na przykład Wedge Antilles, bohater Rebeliantów z Oryginalnej Trylogii i pilot, z którym Hera skrzyżowała się w Rebeliantach, jest wyśmiewany w zwiastunie Squadrons.

A teraz weźmy pod uwagę Battlefront II firmy EA, kolejną grę Star Wars z naciskiem na wielkie bitwy, w której w kampanii wzięli udział Lando Calrissian, Luke Skywalker i Kylo Ren. Trio Oryginalnej Trylogii było często prezentowane w ostatnich komiksach Marvela, ale niewiele wiemy o przygodach Luke’a, Hana i Lei po Powrocie Jedi. Hera może być sposobem na wprowadzenie wszystkich trzech głównych postaci do eskadr. Nie tylko wcześniej pomogła Hanowi podczas bitwy o Endor i pracuje z Leią, odkąd księżniczka, która została generałem, była zaledwie nastolatką, ale także Hera nauczyła się kilku rzeczy od swojego partnera Kanana Jarrusa, które mogą być przydatne dla Luke’a.

Czytaj także  Marvel's Avengers: Spider-Man Gameplay ujawnia najnowsze rozczarowanie gry

Chociaż Hera sama nie jest wrażliwa na Moc, Eskadra Alfabetu pokazała, że ​​ma pewien poziom wiedzy Jedi. W książce kieruje obdartych pilotów Eskadry Alfabetu do ukrytej świątyni Jedi, wierząc, że nawet jeśli żadna z zaangażowanych osób nie poczuje Mocy, będzie to miało na nich jakiś pozytywny wpływ.

Pojawienie się Hery w Squadrons drażni kolejną postać, która z pewnością ekscytuje fanów. Podczas gdy Kanan zginął walcząc z Imperium w Rebeliantach, Hera była już w ciąży z ich synem. Jacen Syndulla pojawia się w kanonie Gwiezdnych Wojen tylko raz w krótkim epilogu serialu animowanego, więc nie ma o nim żadnych dalszych informacji poza tym, że wydaje się, że odziedziczył po matce umiejętność pilotowania statków. Co ciekawe, Jacen jest również nazwany na cześć wrażliwego na Moc dziecka Solo ze starej kontynuacji Star Wars Legends i chociaż to niekoniecznie nic nie znaczy, może być zabawnie, jeśli inwestycja Hery w wiedzę Jedi wynika z zainteresowania prowadzeniem jej syna w kierunku dróg Jedi.

Ogólnie rzecz biorąc, Hera jest mile widzianą powracającą postacią w Squadrons, a jej kręgosłup moralny i sprawność militarna są charakterystyczne dla bohaterów, którzy zwykle pojawiają się w Gwiezdnych wojnach. I chociaż pojawiła się w komiksach, kreskówkach Lego i książkach, byłby to jej pierwszy występ w grze wideo. Możliwość nie tylko ponownego zobaczenia jej na ekranie, ale także bezpośredniej interakcji z nią w grze jest jednym z głównych atutów następnej wielkiej gry Star Wars.

Zarejestruj się w bezpłatnej wersji próbnej Disney+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *