Starfield: Creation Engine 2 może nie pozwolić ci wspinać się po drabinach

Wiadomości Starfield: Creation Engine 2 może nie pozwolić ci wspinać się po drabinach

Pomimo tego, co widzieliście w najnowszym zwiastunie, technologia Xbox Series X nowej generacji firmy Starfield może nie obsługiwać wspinania się po drabinie w czasie rzeczywistym.

Zdjęcie: Microsoft/Xbox

Scena w zwiastunie Starfield E3 2021, w której postać wspina się po drabinie, mogła nie wydawać się ekscytująca, ale dziwnie stała się jednym z największych punktów do dyskusji w zapowiedzi wśród tych, którzy są zaniepokojeni mocą Creation Engine 2 gry technologii i jej wpływu na oprawę wizualną.

Widzisz, tak naprawdę nie jesteś w stanie wspiąć się po drabinie (ani czymkolwiek innym w tym zakresie) w większości gier RPG Bethesdy. Przynajmniej nie można się na nie wspiąć w żaden tradycyjny sposób. W tych grach możesz wchodzić po drabinach, górach i innych pionowych przeszkodach, ale tak naprawdę nie ma animacji „wspinaczki” dla żadnej z tych czynności. Jak wyjaśnił Todd Howard z Bethesdy podczas panelu Quakecon w 2016 roku, zespół po prostu nigdy nie wymyślił, jak włączyć tę animację / funkcję do starych silników studia bez zepsucia sztucznej inteligencji. Ostatecznie uznali, że nie jest to aż tak ważne. Jednocześnie wygląda na to, że ta wada zawsze im przeszkadzała.

„Pewnego dnia próbowaliśmy dowiedzieć się, dlaczego tak bardzo potrzebujemy drabin, ponieważ tak naprawdę ich nie potrzebujemy” — powiedział Howard. „Po prostu czułem się, jakbyśmy byli cipami zajmującymi się tworzeniem gier, ponieważ nie potrafimy tworzyć drabin”.

Cóż, to był… zaskakujący sposób, aby odnieść się do tego tematu, ale oświadczenie Howarda dotyczy tego, dlaczego ta pozornie błaha sprawa stała się przez lata tematem rozmów.

Widzisz, wspinanie się na rzeczy w wielu grach wideo zwykle nie jest wielkim problemem. Nawet gry, które nie zawierają rozbudowanej mechaniki wspinaczki (takie jak ta widziana w The Legend of Zelda: Breath of the Wild) zazwyczaj „wrzucają” twoją postać do animacji, gdy musisz wspiąć się po drabinie lub cokolwiek innego. Jednak fakt, że wspinanie się nie jest tak naprawdę wielką sprawą w większości gier wideo, sprawia, że ​​​​jej brak jest tak ważny w grach RPG Bethesdy. W rzeczywistości brak tej funkcji stał się czymś w rodzaju krzyku bojowego wśród tych, którzy uważają, że stare silniki gier Bethesdy są żałośnie przestarzałe i że deweloper nie zrobił wystarczająco dużo, aby je ulepszyć na przestrzeni lat.

Czytaj także  Czy Skyward Sword jest jedynym łącznikiem i romansem Zeldy?

Z pewnością jednak zaawansowany Creation Engine 2 firmy Starfield w końcu pozwoli ci wspiąć się po drabinie, prawda? Cóż, The Telegraph zadał Howardowi to pozornie proste pytanie w niedawnym wywiadzie, a odpowiedź Howarda była zaskakująco wymijająca.

„Cóż… wspinanie się nie jest… nie czytaj zbyt wiele z drabiny” — powiedział Howard. „To drabina, dzięki której można wejść i wyjść ze statku kosmicznego. O to chodzi. Być może będziemy musieli to wyjaśnić. Ekscytujące funkcje gier wideo – to wrzód na dupie! [laughs]”

Ponownie, unikanie przez Howarda strasznego pytania o drabinę nie byłoby tak wielkim problemem, gdyby nie fakt, że Bethesda reklamuje nie tylko potencjał Creation Engine 2, ale także sposoby, w jakie technologia nowej generacji pozwoli im robić rzeczy ze Starfield wcześniej po prostu nie było to możliwe. Jednak na podstawie tego cytatu wygląda na to, że wspinanie się po drabinach może nie być jedną z tych odważnych nowych funkcji nowej generacji.

Cały pomysł Creation Engine 2 ignorujący „problem z drabiną” sprawia, że ​​fani przeczesują przyczepę Starfield (która została wykonana przy użyciu „Alpha In-Game Footage”) grzebieniem o drobnych zębach. Podczas gdy większość fanów przyzna, że ​​gra wygląda dobrze (na podstawie materiału ze zwiastuna), inni twierdzą, że niektóre animacje wyglądają sztywnie, niektóre kolory wydają się matowe, a niektóre efekty nie do końca wyskakują. Może to wszystko jest szukanie dziury w całym (zwłaszcza na tym wciąż wczesnym etapie gry), ale dla pokolenia fanów Bethesdy, którzy martwią się, że studio zakopuje się w ich strefie komfortu, była nadzieja, że ​​nasze pierwsze prawdziwe spojrzenie na nowy silnik Bethesdy może jasno powiedzieć, że firma naprawdę wyznacza nową, odważną drogę do przodu.

Prawda jest taka, że ​​temat silników gier jest skomplikowany i niewiele studiów naprawdę buduje silnik od podstaw. Oznacza to, że Creation Engine 2 prawdopodobnie nadal będzie zawierał wiele cech, które zdefiniowały Creation Engine. To może być zła wiadomość dla wspinania się po drabinie i błędów, ale jest to dobra wiadomość dla modderów i zespołu programistów Starfield, którzy zaczną pracować nad czymś, co przynajmniej w większości znają.

Czytaj także  Ready Player One: Kompletne jajko wielkanocne i przewodnik referencyjny

Więc chociaż z pewnością wydaje się to oczywistą odpowiedzią na pytanie „Czy potrafisz wspinać się po drabinach?” brzmi „Oczywiście”, może być za wcześnie, aby oceniać grafikę i technologię Starfield na podstawie samego zwiastuna. Jednocześnie, jeśli wpadniemy w kolejną sytuację związaną z uruchomieniem Cyberpunka 2077, nie będzie drabiny wystarczająco wysokiej, aby Bethesda mogła się wspiąć, która odciągnie ich od wściekłych okrzyków graczy, którzy chcą wiedzieć, co się stało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *