The Real Goodfellas: Tajemniczy los Tommy’ego DeSimone

Zawiera The Real Goodfellas: Tajemniczy los Tommy’ego DeSimone

Goodfellas pochowali Tommy’ego DeVito w zamkniętej trumnie. Prawdziwy Tommy D doszedł do bardziej miażdżącego końca.

SPOILER ALERT: Ten artykuł dotyczy zakończeń, ale nadal nie ma zakończenia.

W klasycznym filmie gangsterskim Goodfellas Martina Scorsese, Tommy DeVito, grany przez Joe Pesci, zostaje pobity przez rodzinę Johna Gottiego w odwecie za zabicie człowieka Billy’ego Battsa, granego przez Franka Vincenta. Postać grana przez Roberta De Niro, „Jimmy the Gent”, Conway otrzymuje wiadomość w budce telefonicznej, którą uderza w przypływie wściekłości. Scorsese dostał narkotyki od Henry’ego Hilla, który wydał swoich przyjaciół federalnym i opowiedział wszystko w bestsellerowej książce zatytułowanej Wise Guy. W filmie Tommy musi być pochowany w zamkniętej trumnie, ponieważ został postrzelony w twarz.

Tommy DeVito jest wzorowany na Tommym DeSimone, znanym również jako „Two-Gun Tommy” lub „Tommy D”. Większość doniesień prasowych, w tym jeden mój, opiera się na Wise Guy i doniesieniach prasowych dotyczących napadu Lufthansy na 6 milionów dolarów na Międzynarodowym Lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego. Problem w tym, że załoga Gotti nie miała nic wspólnego ze śmiercią DeSimone. Tommy nie został pochowany w zamkniętej trumnie. Nigdy nie został pochowany. Jego ciała nigdy nie odnaleziono.

Den of Geek podążył tropem, który może wstrząsnąć tym, co wiemy o mędrcach z Wise Guy, tak samo jak o każdej budce telefonicznej. Podczas gdy gliniarze i prasa mówią jedno o zniknięciu Tommy’ego DeSimone, ulica mówi co innego.

Napad Lufthansy na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy’ego 11 grudnia 1978 r. Przyciągnął ponad 5 milionów dolarów w samej tylko gotówce. Był to największy napad gotówkowy w historii Stanów Zjednoczonych. Jest to centralny element filmu Goodfellas i temat filmu The Big Heist z 2011 roku, w którym wystąpili Donald Sutherland jako Jimmy Burke i Rocco Sisto jako Tommy DeSimone.

Poznajmy jednak prawdziwą historię…

Prawdziwy Tommy DeSimone

Thomas Anthony DeSimone urodził się w Bostonie i został nazwany na cześć swojego dziadka, Rosario DeSimone, który był szefem mafii w Los Angeles od 1922 roku. Wujek Tommy’ego, Frank DeSimone, był szefem mafii rodziny przestępczej z Los Angeles od 1956 roku. Ich emerytura daty nie są wymienione w rejestrze społecznym.

Thomas miał dwie siostry, Dolores i Phyllis. Phyllis była podobno kochanką Jimmy’ego Burke’a od czasu, gdy skończyła 16 lat. Dwóch braci Tommy’ego. Robert DeSimone i Anthony DeSimone byli współpracownikami rodziny mafijnej Gambino. Anthony został zabity przez gangstera Thomasa Agro, znanego również jako „Tommy A”, „TA”, „Tipp” i „Thomas Ambrosiano” za to, że był szczurem, co przyczyniło się do powstania legendy o Tommym D. Jego drugi brat, Robert, był wysłany w górę rzeki na całe życie.

Czytaj także  Co to jest Skam i dlaczego przejmuje Internet?

Tommy był żonaty z Angelicą „Cookie” Spione. „Tommy DeSimone zawsze jeździł nowiutkim samochodem i nosił drogie ubrania, a on i Angela mieszkali w dwupokojowej kamienicy w slumsach” — powiedział Hill Nicholasowi Pillegiemu w Wise Guy. Bratem Angeli był gangster Joe „The Barber” Spione, który został zamordowany za odmowę pomocy w zabiciu DeSimone pod koniec lat 70.

DeSimone dołączył do ekipy Paula Vario ze wschodniego Nowego Jorku na Brooklynie w 1965 roku. Miał piętnaście lat. DeSimone był dziesięć lat młodszy od Henry’ego Hilla, mimo że Pesci wygląda na starszego niż Ray Liotta w filmie. Goodfellas sprawia również, że wygląda na to, że Hill i DeSimone byli razem dziećmi. Książka mówi inaczej.

„Jimmy przyszedł pewnego dnia do postoju taksówek z chudym dzieciakiem, który miał na sobie garnitur mędrca i ołówkowe wąsy” – czytamy w Wise Guy Nicholasa Pileggiego. „To był Tommy DeSimone. Był jednym z tych dzieciaków, które wyglądały na młodszych niż były tylko dlatego, że starały się wyglądać na starsze. Jimmy był przyjacielem rodziny Tommy’ego od lat i chciał, żebym opiekował się Tommym i nauczył go handlu papierosami – pomógł mu zarobić kilka dolców. Z pomocą Tommy’ego wkrótce będziemy zarabiać 300, 400 dolarów dziennie. Sprzedaliśmy setki kartonów na budowach iw zakładach odzieżowych. Sprzedawaliśmy je w garażach Wydziału Sanitarnego oraz w metrze i zajezdniach autobusowych. To było około 1965 roku i miasto nie traktowało tego zbyt poważnie”.

Henry Hill mówi, że Tommy popełnił swoje pierwsze morderstwo, gdy miał 17 lat w 1968 roku. DeSimone zabił przypadkowego nieznajomego o imieniu Howard Goldstein, gdy szedł ulicą. Według Wise Guy, Henry Hill powiedział początkującemu socjopatie: „To było z zimną krwią, Tommy!” DeSimone wyjaśnił: „Cóż, jestem wrednym kotem”.

DeSimone miał porywczy temperament. Jedna z jego sióstr twierdziła, że ​​„nastoletnie lata Tommy’ego kręciły się wokół boksu, podnoszenia ciężarów, palenia papierosów i uderzania w worek treningowy, który trzymał w wolnym pokoju. Miał krótki lont i zwierzęcy apetyt. Wypijał prawie galon pełnego mleka dziennie. Jego jedynym hobby w dzieciństwie było kolekcjonowanie różnych rodzajów scyzoryków, które trzymał w starym pudełku po cygarach pod łóżkiem”.

Czytaj także  Fałszywe słuchawki AirPods: jak rozpoznać, czy słuchawki douszne Apple to prawdziwa okazja

Podczas porwań Tommy nosił broń w brązowej papierowej torbie. Przeniósł talent z sąsiedztwa przez liny. „Pamiętam, jak dumny był Tommy DeSimone, kiedy przyprowadził dziecko Jimmy’ego, Frankiego, na swój pierwszy hit. Frankie musiał mieć szesnaście lub siedemnaście lat, kiedy Tommy zabrał go na przebój, a Tommy powiedział, że dzieciak świetnie sobie radzi. Jimmy chodził naprawdę dumny. Można by pomyśleć, że dzieciak zdobył medal” — napisano w Wise Guy na stronie 127 wydania w miękkiej oprawie.

Pileggi cytuje, jak Hill przeglądał pełną kartotekę Tommy’ego D. Hill palcem Tommy’ego w porwaniach, napadach, szantażu, materiałach wybuchowych, oszustwach ubezpieczeniowych i morderstwach, coś, co Tommy lubił, jakby był podłączony w ten sposób. W jednym zadaniu Tommy miał polegać na brygadziście magazynu imieniem Stanley Diamond, ale DeSimone go zabił. Hill powiedział, że DeSimone udusił Dominicka „Remo” Cersaniego, prawie dlatego, że kazał mu to Jimmy Burke.

„Jimmy kiedyś zabił swojego najlepszego przyjaciela, Remo, ponieważ dowiedział się, że Remo ustawił jednego ze swoich papierosów na szczyptę… Remo nie żył w ciągu tygodnia, nie miał pojęcia, co go czeka” — czytamy w Mądrym Gościu. „Pamiętam tę noc. Wszyscy graliśmy w karty u Roberta, kiedy Jimmy powiedział do Remo: „Przejedźmy się”. Skinął na Tommy’ego i jeszcze jednego faceta, żeby podeszli. Remo usiadł na przednim siedzeniu, a Tommy i Jimmy na tylnym siedzeniu. Kiedy dotarli do cichej okolicy, Tommy użył struny fortepianowej. Remo podjął walkę. Kopał, wymachiwał i nasrał na siebie, zanim umarł. Remo ma być teraz pochowany obok boiska do gry w bocce za Robert’s Lounge.

Henry Hill powiedział Pileggiemu, że zaczął myśleć, że Tommy może być szalony, kiedy DeSimone zabił barmana Michaela „Spidera” Gianco za pytanie, dlaczego nie poszedł się pieprzyć.

„Nie wiem, ile osób zabił Tommy. Myślę, że nawet Jimmy nie wiedział. Tommy wymknął się spod kontroli. Zaczął nosić dwa pistolety. Pewnej nocy Tommy postrzelił dzieciaka o imieniu Spider w stopę, bo ten nie chciał tańczyć. Wyglądało to na przypadek, a Vinnie Asaro, który był z ekipą Bonanno, zabrał Spidera do lekarza z sąsiedztwa, aby wyleczył dzieciaka” — czytamy w Wise Guy. „Szalony Tommy wciąż zmuszał dzieciaka do tańca. Tommy powiedział, że używał dzieciaka do ćwiczeń strzeleckich.

„Pewnej nocy graliśmy w karty w piwnicy – ​​Tommy, Jimmy, ja, Anthony Stabile, Angelo Sepe – kiedy do pokoju wkracza Pająk. Jest trzecia nad ranem i wszyscy tracimy rozum. Nagle Tommy chce, żeby zatańczył. — Zatańcz — mówi Tommy. Z jakiegoś powodu Spider każe Tommy’emu się pieprzyć. Teraz zaczęliśmy dobierać się do Tommy’ego. Jimmy żartuje i mówi do Tommy’ego: „Wziąłeś to gówno od tego punka?” Wszyscy podjudzamy Tommy’ego, żartujemy z nim. Wścieka się, ale wciąż gra w karty. Następnie, zanim ktokolwiek ma pojęcie, co zamierza zrobić, wbija Spiderowi trzy strzały w klatkę piersiową. Nawet nie wiedziałem, gdzie miał broń, poza tym, że przez chwilę wszyscy byliśmy głusi. Czuję zapach spalenizny. Nikt nie mówi ani słowa, ale teraz jestem przekonany, że Tommy jest totalnym psychopatą” – czytamy w Wise Guy.

Czytaj także  Jak opanować iCloud Drive

Chyba że Henry Hill zmyślił tę historię.

Morderstwo Billy’ego Battsa

DeSimone zabił Williama „Billy’ego Battsa” Bentvenę z rodziny Gambino w 1970 roku. Bentvena, urodzony jako William Paul DeVino, miał 49 lat. Dostał swój guzik z rodziną mafijną Gambino w 1961 roku w ekipie Carmine Fatico. Trafił do więzienia w 1964 roku po tym, jak został przyłapany na handlu narkotykami dla Josepha „Joe The Crow” DelVecchio i Oreste „Ernie Boy” Abbamonte w Bridgeport w stanie Connecticut. Odsiedział sześć lat w Federalnym Zakładzie Karnym w Danbury. Wyszedł 9 czerwca 1970 roku. Według Wise Guy, Batts był „z Johnnym Gottim z okolic Fulton Street i był związany z Gambinos”. Ekipa, którą Henry Hill przekazał Pileggiemu, była na przyjęciu dla Battsa, który „właśnie wyszedł z więzienia po sześciu latach. Zazwyczaj urządzamy facetowi przyjęcie, kiedy wychodzi. Żywność. Gorzałka. prostytutki. To był dobry czas. Billy był stworzonym facetem.

Batts zrobił „szyderczą uwagę” na temat lśniących butów DeSimone. – Nie mogłeś żartować z Tommym. Był bardzo ciasno podłączony. Jeden z braci Tommy’ego wydał ludzi wiele lat temu i zawsze to przeżywał”, według Wise Guy, miękka okładka, strona 130. „Tommy wariował, ale nie mógł nic zrobić ani powiedzieć. Billy był stworzonym człowiekiem. Jeśli Tommy choćby spoliczkował Billy’ego, Tommy nie żyje.

Krążą pogłoski, że Batt nie umarł z powodu jakiejś zniewagi z powodu błyszczących butów. Wygląda na to, że Burke wkręcił się w działalność pożyczkową Billy’ego Batta, kiedy był w więzieniu. Bentvena udał się do „Crazy” Joe Gallo, aby go odzyskać, Burke nie chciał go oddać, nawet Hill powiedział, że tylko nie do Pileggi w Wise…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *