The Undertaker: Spojrzenie na jego rekord WrestleMania 23-2

Zawiera The Undertaker: Spojrzenie na jego rekord WrestleMania 23-2

W związku ze zbliżającym się powrotem Dead Mana do WWE, spoglądamy wstecz na karierę Undertakera na WrestleManii.

WrestleMania XXX była obfitującym w wydarzenia show. Uspokoiło to obawy tych, którzy obawiali się, że spowoduje awarię sieci WWE i spowoduje poważne szkody w radykalnym przedsięwzięciu firmy związanym z przesyłaniem strumieniowym. Cesaro oderwał się od swojego zespołu tagów i wybuchł, wygrywając Andre the Giant Memorial Trophy. Hulk Hogan, Steve Austin i The Rock spędzili czas na ringu i świetnie się bawili. Pan T i Roddy Piper zakopali topór wojenny. Daniel Bryan przeszedł przez nieskończoną liczbę kar, zanim pokonał Triple H, Randy’ego Ortona i Batistę.

To był wielki moment i ważna historia, ale największy, najbardziej szokujący moment nastąpił pod koniec walki Undertaker vs. Brock Lesnar. Po raz pierwszy Undertaker przegrał na WrestleManii i nikt tego nie przewidział.

Undertaker kontra Jimmy Snuka

Legendarna passa rozpoczęła się w 1991 roku na WrestleManii VII. Undertaker był w firmie dopiero od czterech miesięcy i został wrzucony do walki z Jimmym „Superfly” Snuką. To było nic nie pasującego, naprawdę. Znaczna część karty składała się z krótkich, nic nie pasujących między facetami, którzy nie mieli wiele do zrobienia. Snuka miał już za sobą lata świetności, a Undertaker był nowym, wielkim zagrożeniem, potrzebującym kogoś do zmiażdżenia. Krótkie chwile obrazy Snuki doprowadziły tylko nieznacznie do ogłuszenia Undertakera, zanim został uciszony przez brutalne odparcie Undertakera. Upuścił Snukę razem z Nagrobkiem i ruszył dalej.

Undertaker był wielką sprawą w swoim pierwszym roku, sprzymierzając się z Jake’iem „The Snake” Robertsem i walcząc zarówno z Ultimate Warrior, jak i Hulkiem Hoganem. Aby pokazać, jak wiele akcji ma w nim firma, w jednym z odcinków Main Eventu Saturday Night Undertaker zarówno manipulował Wojownikiem, jak i nie sprzedając pasa mistrzowskiego strzałem w twarz, zadanym przez Hulka Hogana. Tak, w jednej chwili Undertaker dobrze wyglądał na tle dwóch super twarzy tamtej epoki.

czytaj więcej – The Undertaker: Spojrzenie na jego pierwszy rok w WWE

Wraz z panowaniem terroru Undertaker zyskał nieoczekiwaną popularność i odwrócił twarz, ratując Randy’ego Savage’a i Elizabeth z zasadzki Jake’a Robertsa na stalowe krzesło. Undertaker nigdy nie wyjaśnił swoich działań, poza zwykłą odpowiedzią na żądanie Jake’a, by wiedzieć, po czyjej stronie jest, „Nie po twojej”. To ustawiło mecz na WrestleManii VIII, który miał zarówno umocnić Undertakera jako twarz, jak i wysłać Jake’a z firmy. Granice Undertakera nie zostały jeszcze ustalone i nie byłyby naprawdę mierzone. Jake rzucił go DDT i zaczekał, aż wstanie, żeby mógł dać mu jeszcze jeden. Być może to mogło zakończyć mecz, ale Jake nigdy nie podążył za szpilką. Zamiast tego poszedł za Paulem Bearerem na zewnątrz, pozwalając Undertakerowi dojść do siebie i przypieczętować swój los nagrobkiem w podłodze.

Czytaj także  Randy Rhoads: Rzucanie światła na ciemny dźwięk

Rok później Undertaker zmierzył się z Giantem Gonzalezem w jednym z najsłynniejszych złych meczów w historii WrestleManii. Na papierze Gonzalez powinien był w jakiś sposób wygrać, zwłaszcza że rewanż zaplanowano na koniec lata. Zamiast tego Gonzalez zdyskwalifikował się, chloroformując Undertakera. To była wygrana, ale nie czułem się nią, nawet gdy Undertaker dochodzi do siebie i odstrasza nagiego, włochatego olbrzyma.

Undertaker był na liście kontuzjowanych podczas WrestleManii X, ale wrócił rok później, by zmierzyć się z King Kong Bundy. Nic w tym meczu nie było interesujące, z wyjątkiem czegoś, o czym krótko wspomniał Vince McMahon w komentarzu: jeśli chodzi o PPV, Undertaker był niepokonany z trzema zwycięstwami. To nie była taka wielka sprawa. To był bezsensowny mecz w squasha, mecz pożegnalny i kwestia techniczna. Nie ma się czym ekscytować. Undertaker pokonał Bundy’ego i kontynuował.

Undertaker kontra Diesel

Następnie Diesel zjadł Tombstone na WrestleManii XII. Undertaker zakończył WrestleMania 13 jako mistrz po zdetronizowaniu Sycho Sida. Jego zły brat Kane pojawił się na WrestleManii XIV w meczu Undertaker, w którym musiał zrobić wszystko, aby wygrać. Pokonał Big Boss Mana w Hell in a Cell na WrestleManii XV i powiesił go na pętlę.

czytaj więcej – Hell in a Cell: Ranking wszystkich meczów

Undertaker miał przegrać swój następny wielki mecz na WrestleMania X-7 przeciwko Triple H. Plany się zmieniły, gdy Triple H próbował sprowadzić Shawna Michaelsa z powrotem do owczarni i został odesłany do domu za złe zachowanie (które prawdopodobnie wiązało się z dużą ilością narkotyków ). Za karę Triple H przegrał mecz z Undertakerem. Pomiędzy Gonzalezem, Kane’em i tym, jak blisko był ten pojedynek Triple H, nietrudno było przegapić, że mężczyzna zbudował niezłą passę niepokonanych na WrestleManii. Komentatorzy z pewnością nigdy o tym nie wspomnieli. To był właśnie ten wielki zbieg okoliczności związanych z rezerwacją.

Po zrobieniu kolejnej ofiary z Rica Flaira na WrestleMania X-8, Undertaker wykonał fajny gest, w którym rozwinął każdy palec po kolei, trzymając ręce w powietrzu. Zrobił to, aby zilustrować, że był 10-0. Z pomocą krótkotrwałego protegowanego Nathana Jonesa przedarł się przez Big Show i A-Train na WrestleManii XIX, a następnie powrócił, by zemścić się na Kane’ie po raz drugi na WrestleManii XX.

Czytaj także  James Bond 25 i niewykorzystane historie powieści

Dopiero podczas przygotowań do WrestleManii 21 nikt nie ogłosił tej imponującej serii zwycięstw. Randy Orton miał obsesję na punkcie bycia znanym jako „The Legend Killer” i zdecydował, że nie tylko chce zakończyć Undertakera, ale chce być pierwszym, który kiedykolwiek go pokona na WrestleManii. Wydawało się prawdopodobne, że Orton zostanie pokonany, ale szokująco Undertaker kontynuował.

Undertaker kontra Edge

Streak został ożywiony, co stało się oczywiste, że Mark Henry nie miał szans w Casket Matchu na WrestleManii 22. Batista na WrestleMania 23 miał takie same szanse jak Orton, ale nie udało mu się po prawdopodobnie najlepszym meczu w karierze Batisty. Był to również początek serii fantastycznych pojedynków Undertakera, który w końcu doszedł do siebie po latach przeciętności w ringu. Jego mecz z Edge’em o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej na WrestleManii 24 był równie dobry.

Kiedy dotarliśmy do WrestleManii 25, zaczęło robić się ciekawie. Undertaker kontra Shawn Michaels była wielką bitwą, która trwała od ponad roku, odkąd zamknęli mecz Royal Rumble w 2007 roku. Zwycięzca rewanżu rok później był bardziej w powietrzu, ponieważ Michaels postawił swoją karierę na szali. Undertaker nadal kontynuował swoje zwycięskie sposoby.

czytaj więcej: 100 najgorszych momentów w historii WrestleManii

Rok później był krótki okres, w którym fani błędnie zinterpretowali tajemniczą winietę zwrotną Undertakera jako oznaczającą, że Sting przybywa do WWE. Undertaker kontra Sting?! Czy to się mogło stać?!? Prawdopodobnie nie, ponieważ miał to być Undertaker, a fani źle to zrozumieli. Zamiast tego pojawił się Triple H, aby bez słowa rzucić mu wyzwanie, wskazując na znak WrestleMania, a następnie wskazując na własne krocze, mówiąc „Ssij to!” gest.

Michael Cole przezabawnie zapytał: „Czy taki może być los Undertakera za sześć tygodni?!” Na szczęście tak nie było. Nie sądzę, że możesz pokazać to w telewizji i zatrzymać sponsorów, koleś.

Mecze Undertaker Triple H

Mecze Triple H były interesujące, ponieważ podczas gdy logika dyktowała, że ​​Undertaker będzie nadal wygrywał, zawsze było dokuczliwe uczucie, że może tego nie zrobić, ściśle ze względu na tendencję Triple H do stawiania się, kiedy naprawdę nie powinien (cześć, Booker T! ). Przypadkowo, innym razem, gdy walczyli na WrestleManii, nigdy nie pozwolono w ogóle o nich wspomnieć w okresie poprzedzającym to. Nie, WrestleMania XVII była ich pierwszym meczem na WrestleManii. Nie kwestionuj tego.

Czytaj także  Link Tank: Jak Electro Jamiego Foxxa zmieści się w Spider-Manie 3 MCU

Undertaker wygrywał raz po raz, co sprawia, że ​​​​dziwne jest, kto kiedykolwiek pokonałby Streak. Czy ktoś kiedykolwiek przełamie passę? Czy ktoś kiedykolwiek powinien przerwać passę? Przez lata wywoływał niekończące się debaty online z ludźmi wyjaśniającymi, dlaczego to nigdy nie powinno się wydarzyć lub jak powinno. Swego czasu krążyły pogłoski, że WWE zamierza pewnego dnia sprawić, by Ted Dibiase Jr. pokonał Undertakera, kiedy myśleli, że może coś osiągnąć. Wiesz, zanim zabili jego wiarygodność, nie zmuszając go, by zwrócił się przeciwko Randy’emu Ortonowi. Jedną z popularnych rezerwacji fantasy, którą widziałem wielokrotnie przez lata, było to, jak powinien rozegrać swój ostatni mecz na WrestleManii jako mistrz, a po wygranej światła zgasłyby, zapaliły się ponownie i wszystko to zostałoby na ringu był pas tytułowy i może jego kapelusz.

czytaj więcej: Historia WrestleMania Battle Royals

Streak stał się głównym elementem WrestleManii, ponieważ pokonanie Undertakera było jak zdobycie nieocenionego pasa mistrzowskiego, który można było zdobyć tylko raz. To było większe niż World Heavyweight Championship i WWE Championship. Niestety ta wyjątkowa atrakcja mogła trwać tylko o wiele dłużej. Przed WrestleManią XXVII Undertaker odszedł z głównego składu, aby przejść na pół etatu. Radził sobie od lat i mógł poradzić sobie tylko z ograniczonym harmonogramem, zanim jego ciało się zepsuło. Jego dni były policzone, ale seria stała się tak legendarna, że ​​nikt nie mógł jej zakończyć, chyba że firma była w 100% pewna, że ​​ten zwycięzca jest przyszłością firmy. Zwycięzcą z pewnością nie był jego przeciwnik z WrestleManii 29, CM Punk, którego feud opierał się bardziej na obserwowaniu, jak dostaje swoje jedyne desery, zamiast woli, by on / nie był tym, który zdobędzie złoto.

Stał się również głównym elementem gier wideo. Tryby fabularne sprawiłyby, że zatrzymanie Umarlaka na największej scenie byłoby opcją, w szczególności tryb „Beat the Streak” WWE 2K14. Możesz grać jako Undertaker i pokonać grupę przeciwników lub zagrać jako pretendent i spróbować przejść do historii. Chodzi o to, że…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *