Travis Fimmel o Warcrafcie: „To po prostu oszałamia”

Zawiera Travisa Fimmela w Warcrafcie: „To po prostu oszałamia”

Gwiazda Wikingów mówi o dołączeniu do świata Warcraft jako rycerz Stormwind, Sir Anduin Lothar.

Świeżo po swoim ostatnim sezonie jako nordycki zdobywca Ragnar Lothbrok w dramacie historycznym Wikingowie australijski aktor Travis Fimmel wymienia swój średniowieczny sprzęt z tego serialu na potężniejszą zbroję Sir Anduina Lothara. Lothar, rycerz i przywódca Sojuszu, poprzysiągł chronić Królestwo Stormwind na planecie Azeroth przed najazdem hord orków z innego wymiaru w Warcraft.

Fimmel wnosi do tej roli charakterystyczną dla siebie przyziemność, która jest jego pierwszą główną rolą w spektaklu w stylu namiotu i obejmuje szereg ról, głównie w mniejszych filmach, a także w telewizji. Jeśli Warcraft odniesie sukces – niekoniecznie jest to pewne w przypadku filmu opartego na grze wideo, ale jest to możliwe w przypadku tego – wtedy Fimmel może dodać „ogromną franczyzę przyjazną dla geeków” do swojej listy osiągnięć. Spotkaliśmy się z sympatycznym Australijczykiem podczas dnia prasowego poświęconego Warcraft, gdzie omawiał ożywianie Lothara, pracę z reżyserem Duncanem Jonesem i to, co ukradł z planu.

Den of Geek: Jak daleko jest to od czegoś takiego jak Wikingowie? Łączą ich pułapki tradycji, mitologii i bitew, a także poczucie honoru i obowiązku…

Travis Fimmel: Największym aspektem Wikingów, innym niż… Kiedy o tym myślisz, myślisz, że to wszystko to gwałt i grabież lub cokolwiek innego. Ale powodem, dla którego serial jest na antenie, jest serce, które ma, więzi rodzinne i lojalność między ludźmi. Wydaje mi się, że to najbardziej przypomina Warcrafta. Są w nim ojcowie. Są w nim historie miłosne. Są problemy z lojalnością i zaufaniem. I jest to ustawione z tym właśnie niesamowitym tłem oprawy wizualnej gry. Jest kilka niesamowitych zestawów i niesamowite efekty wizualne.

Czy praca w czymś innym niż duży zielony pokój pomogła ci go ożywić? Najwyraźniej musicie pracować nad całkiem imponującymi zestawami.

Czytaj także  World of Warcraft: Jak odblokować Torghasta w Shadowlands

Tak. Pracowaliśmy nad niesamowitymi. Niektórych na pewno nic nie widzieliśmy. A niektórzy wyciągnęli miotłę z piłką tenisową na końcu. Ale nie, niektórzy twórcy, scenografowie i stolarze po prostu zadziwiają, ile wysiłku włożyli w to, w szczegóły.

Kiedy bierzesz postacie z gry wideo, mogą być one archetypowe lub mogą być nawet jednowymiarowe. Co skłoniło Lothara do życia dla ciebie?

To nawet nie jest tylko mój charakter. W filmie występuje wiele ras, wiele gatunków. W każdym z nich jest dobro i zło. Nikt nie chce grać jednowymiarowej postaci. Wspaniałe w tym filmie jest to, że nie ma oczywistych dobrych facetów, oczywistych złych facetów, a dobrzy muszą pokonać tych złych. Czuję, że ludzie wybierają drużyny lub będą wybierać drużyny w tym filmie. Niektórzy będą z orkami, hordą, a niektórzy z ludźmi, sojuszem. To jest według mnie fajne w tym filmie.

Oglądałeś grę przed czy po nakręceniu filmu?

zrobiłem po. Mieliśmy Roba Kazinsky’ego, który był w pierwszej dziesiątce na świecie jako zawodnik na jednym etapie. Więc cokolwiek chciałem wiedzieć, zapytałem go. Duncan też grał w tę grę.

Co Duncan wniósł do filmu jako reżyser, co ulepszyło go dla ciebie?

Myślę, że najważniejsze są badania i przygotowanie. W takim filmie trzeba znać każdy szczegół. Nie wiem, na co patrzę przez połowę czasu, a on musi być w stanie to wyjaśnić. Nie ma pytania, na które nie miałby odpowiedzi. Trzeba umieć polegać na swoim dyrektorze. Jest w tym bardzo dobry.

Dołącz do Amazon Prime – oglądaj tysiące filmów i programów telewizyjnych w dowolnym momencie – rozpocznij bezpłatny okres próbny już teraz

Opowiedz mi trochę o treningu, który odbyłeś do tej roli.

Dotarłem tam trochę późno, ponieważ pracowałem nad Wikingami. Musiałem trochę poćwiczyć, żeby założyć zbroję i spróbować nauczyć się poruszać w niej. Jest tak nieporęczny i nie możesz podnieść rąk nad głowę i tego typu rzeczy. Zajęło to około tygodnia, zanim ludzie opracowali najszybszy sposób na założenie go na mnie. To taka uciążliwa sprawa. Ale wizualnie jest tak wierny grze i wygląda świetnie.

Czytaj także  Cyberpunk 2077: Jak szanować i zmieniać swój wygląd

Czy zabrałeś coś do domu na pamiątkę?

Tak. Ukradłem kilka rzeczy. Będą na eBayu, jeśli film dobrze się przyjmie. [laughs]

Jaka jest najfajniejsza rzecz, którą przyniosłeś do domu?

Nie mogę powiedzieć, co to jest, bo wtedy dowiedzą się, że zaginęło. Są bardzo surowi na planie.

Kiedy zaczynacie 5. sezon Wikingów?

Cóż, w tej chwili jest jeszcze 10 do wyemitowania. Nakręciliśmy 20 filmów na sezon 4. Więc pokazujemy 10, a w październiku jest jeszcze 10. Nie przeczytałem jeszcze żadnego scenariusza do sezonu 5.

Jak myślisz, co tak bardzo poruszyło ludzi w tym programie?

Cóż, to piękny kraj, Irlandia. A ekipy po prostu wykonują niesamowitą robotę. Wszystko, co robią, budowa małych miasteczek. Mam na myśli, że jest w tym dużo serca. Jest w nim dużo dramaturgii i więzi rodzinnych oraz więzi przyjaźni. A potem ze świetną akcją i piękną scenerią. Wikingowie to wspaniałe doświadczenie. Zyskujesz wielu wspaniałych przyjaciół. I kocham Irlandię, ludzi i załogę. To piękne miejsce. Nie mogę się doczekać, kiedy tam wrócę.

Grasz także w filmie o nazwie Plan Maggie, który nie może bardziej różnić się od Warcrafta. Czy fajnie jest móc przechodzić między tymi większymi i mniejszymi projektami?

Tak, na pewno. A kiedy pracujesz również nad Wikingami, musisz dopasować pracę do określonego przedziału czasowego. I byłam bardzo szczęśliwa, że ​​pojawił się Plan Maggie i udało mi się to zrobić.

Możesz nosić normalne ubrania uliczne!

Tak, tak, co jest świetne. Wspaniale jest móc się ubrać.

Co jest dla ciebie dalej?

Mam kilka rzeczy. Są jeszcze Wikingowie. I mam kilka filmów, które chcę zrobić, o których rozmawiałem z ludźmi. Więc zobaczymy, co się stanie. Myślę, że wrócę na trochę do domu, jak tylko skończę o tym pisać. Mam tylko nadzieję, że ludziom się to spodoba. Wizualnie jest niesamowity. Ma świetne historie. Po prostu poszedłbym to obejrzeć dla Pauli Patton, szczerze mówiąc. To wspaniała i taka utalentowana kobieta. Tak, jeśli chcesz zanurzyć się w świecie, którego nigdy wcześniej nie widziałeś, sprawdź to.

Czytaj także  Wszystko, co musisz wiedzieć o skandalu Activision Blizzard

Warcraft pojawi się w kinach w ten piątek (10 czerwca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *