Unreal Engine 5: 10 oszałamiających wersji demonstracyjnych, które pokazują przyszłość grafiki w grach wideo

Zawiera Unreal Engine 5: 10 oszałamiających wersji demonstracyjnych, które pokazują przyszłość grafiki w grach wideo

Unreal Engine 5 jest wciąż na początku, ale niektórzy deweloperzy już pokazują, jak zmieni on sposób, w jaki patrzymy na gry.

Foto: Epic Games, Pasquale Scionti, The Coalition, Tyson Butler-Boschma, AFK – The Webseries

Deweloperzy mają dostęp do szeregu silników gier wideo, które wspomagają ich projekty. Niektóre studia trzymają się własnych, zastrzeżonych silników, takich jak REDengine CD Projekt RED i Capcom RE Engine, ale inne wykorzystują do tworzenia gier szerzej dostępne cyfrowe zestawy narzędzi. Od lat jednym z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych silników do gier jest Unreal Engine.

Silnik Unreal Engine został pierwotnie opracowany przez Epic Games z myślą o wydaniu Unreal z 1998 roku. Od tego czasu zestaw narzędzi przeszedł kilka iteracji, z których wszystkie demonstrują niesamowitą zdolność do napędzania niemal każdego gatunku gier wideo, jaki można sobie wyobrazić, a także zapewniania najwyższej jakości grafiki. Silnik Unreal Engine sprawdza się równie dobrze w strzelankach takich jak BioShock i Gears of War, jak w grach RPG, takich jak Dragon Quest XI i The Last Remnant.

5 kwietnia 2022 roku firma Epic Games oficjalnie udostępniła masowo swoje najnowsze dzieło, Unreal Engine 5. Podczas gdy wielu znanych deweloperów zajęło się programem wcześnie, aby opracować nadchodzące tytuły, takie jak Redfall i Senua’s Saga: Hellblade II, kilku mniejszych deweloperów i modderów wykorzystało Unreal Engine 5 do zademonstrowania przyszłości grafiki w grach wideo. Uwaga, spoiler: to nierealne.

Wyobraź sobie Starfielda w Unreal Engine 5

Nadchodząca gra RPG sci-fi Starfield od Bethesdy już od dłuższego czasu znalazła się w piekle deweloperskim, a chociaż gra w końcu zostanie wydana w 2023 roku (z wyjątkiem kolejnego opóźnienia), jedna płodna istota treści postanowiła podzielić się swoją wizją nadchodzącego tytułu.

Kiedy Enfant Terrible nie publikuje ponownie zwiastunów gier, tworzy własne fałszywe zwiastuny zarówno dla wyimaginowanych, jak i prawdziwych gier. Jednym z ich najnowszych filmów jest Imagining Starfield, który łączy różne zasoby science fiction na wyświetlaczu napędzanym silnikiem Unreal Engine 5. Rezultat jest pełen zapierających dech w piersiach obcych widoków, rozległych kolonii przemysłowych i rozkwitających metropolii.

Wizualizacje Starfielda oczywiście nie pasują do wizji Enfant Terrible, choć wielu z pewnością marzy o dniu, w którym gra RPG z otwartym światem Bethesdy będzie wyglądać tak.

Czytaj także  Hearthstone: Najlepsza podróż do pokładów zatopionych miast dla nowej meta dodatku

Stacja Etchū-Daimon

Niektórzy lubią wyobrażać sobie przyszłość, w której nie da się odróżnić grafiki generowanej komputerowo od prawdziwego życia. To demo sugeruje, że przyszłość może już nadejść.

Jednym z najbardziej przerażająco realistycznych demówek Unreal Engine 5 jest stacja Etchū-Daimon Lorenzo Drago. Film wiernie odwzorowuje prawdziwą stację Etchū-Daimon w Japonii, a zapomniano by o założeniu, że jest to nagranie z rzeczywistej lokalizacji, ponieważ jest tak realistyczne. Jednak radosny dzień teledysku szybko zostaje zastąpiony złowrogą i mglistą nocą, która nie wyglądałaby nie na miejscu w horrorze.

Skyrim w Unreal Engine 5

Po premierze The Elder Scrolls V: Skyrim gracze byli zachwyceni grafiką gry. Mimo to, biorąc pod uwagę wiele zmian w grafice gier wideo od debiutu Skyrim w 2011 roku, wielu nie może nie zastanawiać się, jak wyglądałby Skyrim, gdyby został wydany dzisiaj.

Aby dać przedsmak tego, jak taki projekt może wyglądać, twórca środowiska Christian Gomm odtworzył miasto Riverwood w Unreal Engine 5. Różnica między wersją oryginalną a wersją Gomm to dzień i noc, ponieważ nieoficjalny remake Unreal 5 jest po prostu znaczący. ogólnie gładsza i znacznie bardziej realistyczna.

Teraz, gdy Gomm dał widzom przedsmak Skyrim w Unreal 5, chcemy więcej. Mamy nadzieję, że The Elder Scrolls VI będzie wyglądało dość blisko wizji tego artysty.

Koalicja – „Jaskinia”

Chociaż Epic Games nie odpowiada już za serię Gears of War, każdy wpis z serii jest nadal budowany na silniku Unreal Engine. Obecni twórcy serii, The Coalition, wydali niedawno technologiczne demo, które marzy o Gears 6.

The Cavern to filmowa rolka testowa, która pokazuje, jak wiele trójkątów programiści mogą wcisnąć w zasoby graficzne Unreal Engine 5. Chociaż postacie i lokalizacje w filmie nie wskazują na tytuł, który jest w fazie rozwoju, oświetlenie filmu, modele o wysokiej wierności i ray tracing z pewnością takie są. Ponadto wszystkie te zasoby łączą się, tworząc klip, który przewyższa większość przebojowych filmów CGI.

Jeśli przyszłe projekty Koalicji wyglądają nawet w połowie tak dobrze, jak The Cavern, Gears 6 może być po prostu najpiękniejszą grą wideo w historii.

NEXTGEN Fizyka Terenu

Silnik Unreal Engine sam w sobie jest potężnym narzędziem, ale programiści mogą również tworzyć wtyczki, aby ulepszyć narzędzie lub dodać nowe funkcje. Jednym z najlepszych sposobów na pokazanie możliwości niestandardowego dodatku jest demonstracja wideo.

Czytaj także  Pokémon Legends Arceus: Każdy startowy Pokémon w rankingu od najgorszego do najlepszego

Zestaw narzędzi Brushify.io jest reklamowany jako najlepszy system budowania świata dla Unreal, a aby pochwalić się jego najnowszą iteracją, twórca Joe Garth opublikował film, który demonstruje narzędzie w Unreal 5. Nazywany NEXTGEN Terrain Physics, zestaw narzędzi tworzy zaskakująco realistyczny krajobraz które mogą deformować się w czasie rzeczywistym bez utraty liczby klatek na sekundę, a wszystko to z realistyczną fizyką.

Dzięki NEXTGEN Terrain Physics i Unreal 5 każdy programista może zmienić swoją następną grę w fotorealistycznego Minecrafta.

DZIEŃ PIERWSZY – film krótkometrażowy z Gwiezdnych wojen

Chociaż Unreal Engine 5 jest potężnym narzędziem dla twórców gier, ma zastosowanie w innych branżach. Przedsiębiorczy twórcy treści mogą potencjalnie wykorzystać silnik do tworzenia filmów i skeczy.

Podczas gdy kanał YouTube AFK – The Webseries produkuje głównie ciągłą serię graczy, którzy przekształcili się w swoje postacie MMO, kanał ostatnio dodał skecze Gwiezdne Wojny napędzane silnikiem Unreal Engine 5. Do tej pory kanał opublikował trzy odcinki — Pierwszy dzień, The Battlefield i Greener Grass — a każdy z nich pokazuje, jak Unreal Engine 5 może potencjalnie usprawnić proces tworzenia komediowych skeczy dla fanów.

Jeśli AKF – niewielka kolekcja filmów o Gwiezdnych Wojnach z serii Web jest jakąkolwiek wskazówką, Unreal Engine 5 może pomóc każdemu, kto chce zrobić kolejny Red vs. Blue. Może nawet ostatecznie pomóc w zasilaniu nowej generacji tytułów Gwiezdnych Wojen.

Superman w matrycy

Jak dotąd jedyną dostępną obecnie grą na silniku Unreal Engine 5 jest The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience., która została zaprojektowana przede wszystkim po to, by pokazać moc silnika Unreal Engine 5 na Xbox Series X i PlayStation 5. Choć samo demo jest imponujące. , modderzy poszli o krok dalej.

W zeszłym roku twórca gier Tyson Butler-Boschma, znany również jako TjAtomica, wygłupiał się w Unreal Engine 5 i stworzył podstawowy symulator, który pozwala graczom latać po mieście jako Superman. Ten zwiastun, nazwany Project Flight, był fajny, ale prosty. Kiedy ukazało się demo Matrix Awakens, TjAtomica zdecydowała, że ​​nadszedł czas na aktualizację. Wziął tę samą mechanikę latania i model ze swojej gry i zmodyfikował je w demo Matrix Awakens. Rezultat jest tak zabawny i piękny, jak się wydaje.

Czytaj także  Mass Effect Legendary Edition: Każda klasa w rankingu od najgorszego do najlepszego

Silent Hill w Unreal Engine 5

Unreal Engine 5 potrafi nie tylko dostarczać realistyczne modele i tekstury. Zestaw narzędzi zawiera również solidne, nastrojowe oświetlenie i silnik efektów, idealne do każdej gry grozy.

Pasquale Scionti, starszy artysta oświetlenia w Ninja Theory, pokazał moc silnika Unreal Engine 5 w licznych filmach, w tym jednym inspirowanym Silent Hill. Demo pokazuje tylko gęsto zalesioną drogę otoczoną stacją benzynową i napisem „Witamy w Silent Hill”, ale spełnia swoje zadanie, zmieniając ton sceny z przyjaznego na złe przeczucia z odrobiną światła i gęstej mgły.

Być może Konami powinno pozwolić Ninja Theory stworzyć kolejną grę Silent Hill. Scionti zademonstrował, że opanował przytłaczającą atmosferę gry, a wszystko to dzięki Unreal Engine 5.

Deszcz w dżungli

Fizyka płynów to kluczowy element wielu współczesnych gier. Jeśli woda nie zachowuje się realistycznie, gracze mogą zostać wyjęci z tej chwili, a Unreal 5 pokazuje, że nie musimy się już o to martwić.

Artysta VFX, Ramón Monsanto, opublikował kilka filmów nakręconych za pomocą Unreal Engine 5, a jednym z jego najbardziej imponujących projektów jest Raining in Jungle 1 i 2. Nazwy nie wymagają wyjaśnień, ponieważ filmy pokazują, jak gęsty deszcz może padać w środowiskach Unreal 5. Jednak sedno dem polega na tym, że deszcz realistycznie pokrywa rośliny i skały w świetnym filmie, a także spływa w dół wzgórz, tworząc miniaturowe rzeki.

Jeśli demo Monsanto jest jakąś wskazówką, Unreal Engine 5 sprawia, że ​​tworzenie efektów pogodowych jest bardziej odporne niż kiedykolwiek, bez poświęcania piękna.

Projekt Grunt

Tworząc gry wideo, potrzebujesz najpierw dowodu koncepcji. Możesz tworzyć własne zasoby, ale możesz także czerpać inspirację z innego produktu, aby zaoszczędzić czas.

Kanał YouTube AXCEL jest pełen dem stworzonych w Unreal Engine 5, z których większość to fanowskie remake zawartości Warcrafta. Ich najbardziej płodnym dziełem jest Project Grunt, który obraca się wokół codziennego chrząkania orków. Axcel stworzył własne bramy Orgrimmar, aby zademonstrować zakres punktów orientacyjnych dostępnych w Unreal 5, testy animacji pokazujące zdolności bojowe trepa i nie tylko, przez pryzmat rzeczywistej rozgrywki.

Chociaż Project Grunt nigdy nie będzie oficjalną grą z powodów prawnych, nadal pokazują, że Unreal Engine 5 jest solidnym i pięknym silnikiem, nawet jeśli napędza łotra…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.