V Rising: jak uprawiać szkło

V Rising: Jak uprawiać szkło

Jeśli nagle zaczniesz potrzebować dużo szkła w V Rising, będziesz chciał dowiedzieć się trochę więcej o tym, jak hodować ten dość rzadki przedmiot.

Zdjęcie: Stunlock Studios

V Rising może dodać wampirycznego charakteru typowej grze survivalowej, ale nadal zawiera wiele elementów projektu, które definiują ten gatunek. Obejmuje to konieczność tworzenia różnych przedmiotów, w tym mikstur, sprzętu i, dla naszych dzisiejszych celów, szkła.

Szkło to jeden z tych przedmiotów V Rising, o których możesz nie zdawać sobie sprawy aż do dalszej części gry. W tym momencie możesz mieć sporo pytań o to, jak zrobić szkło i co z nim zrobić. Właściwie, biorąc pod uwagę, jak stosunkowo rzadki jest ten materiał, prawdopodobnie będziesz się zastanawiać, jak możesz zacząć go uprawiać tak szybko, jak to możliwe.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, co robi szkło w V Rising i jak jak najszybciej zdobyć jego jak najwięcej.

Do czego służy szkło w V Rising?

Szkło ma dwa główne zastosowania w V Rising: konstruowanie okien i tworzenie pustych szklanych butelek.

Choć w dużej mierze dekoracyjne, okna są istotną częścią wymarzonych zamków większości graczy V Rising. Nawet wampiry muszą od czasu do czasu zobaczyć świat zewnętrzny. Będziesz także musiał konstruować okna, jeśli zamierzasz zrealizować cele związane z budowaniem bazy w grach. Ponadto szkło jest niezbędnym elementem rzemieślniczym w niektórych z bardziej atrakcyjnych i wyróżniających się przedmiotów dekoracyjnych w V Rising.

Jednak wielu graczy może stwierdzić, że większość ich szkła trafia na konstrukcję szklanych butelek. Nie tylko pozwalają one na przechowywanie różnych wytworzonych mikstur, ale także dlatego, że obecnie nie nadają się do ponownego użycia, więc będziesz potrzebować ich stałej dostawy, jeśli planujesz spędzać dużo czasu przy Stole Alchemicznym.

Jak zrobić szkło w V Rising?

Zanim zaczniesz robić szkło w V Rising, musisz odblokować przepis na szkło. Niestety, przepis jest w posiadaniu niebezpiecznej wroga V Blood o imieniu Christina the Sun Priestess.

Czytaj także  Wyjaśnienie osi czasu Metroid: co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem gry w Metroid Dread

Christina jest wrogiem na poziomie 44, z którym nie będziesz mógł rzucić wyzwania/pokonać aż do dalszej części gry. Christina ma legowisko położone na północny zachód od Wioski Brzasku Świtu, ale nie zawsze tam jest. Bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz ją patrolującą pobliskie drogi między Dawnbreak i Mosswick. Jeśli możesz, zwykle najlepiej jest walczyć z nią poza Świtem, aby uniknąć konieczności rozprawiania się z niebezpiecznymi pobliskimi wrogami w tym obszarze. Mimo to jest trudnym wrogiem, więc przygotuj się na ataki dalekiego zasięgu i umiejętności obronne/unikające.

Gdy ostatecznie pokonasz Christinę, otrzymasz następujące przedmioty:

  • Moc czyśćcowa
  • Przepis na szkło
  • Przepis na pustą szklaną butelkę
  • Przepis na Świętą Miksturę Oporu
  • Przepis na Miksturę Krwawej Róży

Teraz, gdy masz już swój przepis na szkło, musisz udać się do swojego pieca. Jeśli nie masz jeszcze pieca, musisz założyć Zamkowe Serce. Stamtąd będziesz mógł zbudować piec z 480 kamieniem i 60 rudami miedzi.

Aby skonstruować szkło, musisz włożyć do pieca 20 kwarców. Ponieważ każda tafla szkła przywróci ci 20 kwarców, a będziesz potrzebować wielu tafli szkła w całej grze, będziesz potrzebować tony kwarcu, aby ukończyć większe projekty. To prowadzi nas do następnego punktu…

Jak uprawiasz szkło w V Rising?

Ponieważ kwarc jest jedynym wymaganym materiałem do produkcji szkła, kiedy mówimy o szkle hodowlanym, w rzeczywistości mówimy o kwarcie hodowlanym. Na szczęście masz kilka realnych opcji, jeśli chodzi o hodowlę kwarcu.

Większość pozyskanego kwarcu będzie pochodzić z węzłów. Niestety, węzły kwarcowe są nieco trudne do zdobycia w porównaniu z innymi węzłami mineralnymi w grze. Wszystkie z nich znajdują się w okolicy Dunley Farmlands i są rozmieszczone na tyle daleko, że trafienie ich wszystkich zajmie ci trochę czasu. Oto mapa dokładnego miejsca, w którym można znaleźć znane węzły kwarcowe w okolicy (dzięki uprzejmości Segment Next)

Czytaj także  Demo Resident Evil Village Maiden: wszystkie wskazówki, które mogłeś przegapić

V Rosnące lokalizacje węzłów kwarcowych

Podczas gdy każdy z tych węzłów nagrodzi cię 40-50 kwarcami każdy, nie będziesz w stanie ich hodować w nieskończoność. Jeśli więc potrzebujesz dodatkowego kwarcu i czekasz, aby móc wrócić do tych węzłów, musisz rozważyć alternatywne metody.

W rzeczywistości sporo wrogów na obszarze Dunley Farmlands ma szansę na upuszczenie kwarcu. Problem polega na tym, że te szanse są na ogół na tyle niskie, że uprawa kwarcu przez krople jest dość zawodna. Jest jednak co najmniej jedno miejsce w grze, które oferuje nieco lepsze szanse.

Jeśli udasz się do klasztoru Dunley, znajdziesz małą armię wrogów na poziomie 50+, z których wszyscy mają spore szanse na upuszczenie kwarcu. To sprawia, że ​​jest to idealne miejsce do hodowli materiałów, ale powinieneś wiedzieć, że będziesz potrzebować przyzwoitych zapasów Świętego Mikstur Oporu, aby nawet przetrwać długo w tym obszarze. Więc może być konieczne wyhodowanie materiałów potrzebnych do tej mikstury, zanim wyhodujesz wrogów w klasztorze na kwarc. Dlatego zwykle najlepiej jest polegać na węzłach kwarcowych tak często, jak to możliwe i używać tego wrogiego miejsca do farmowania między obwodami węzłów, gdy masz zapas mikstur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *