World of Warcraft Shadowlands Alpha: Praktyczny z kolejnym dużym rozszerzeniem

Zawiera World of Warcraft Shadowlands Alpha: Praktyczny z kolejnym dużym rozszerzeniem

Zabraliśmy się osobiście za wersję alfa World of Warcraft: Shadowlands. Przeczytaj nasze przemyślenia na temat nowej strefy Bastion, systemu Przymierza, nowego lochu i wszystkich zmian, które nadejdą w grze!

Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Wersja alfa dla World of Warcraft: Shadowlands jest już dostępna, a Den of Geek miał okazję sprawdzić nadchodzące rozszerzenie do tej wieloletniej gry MMO. Odwiedziliśmy strefę Bastion, lochy Necrotic Wake i zobaczyliśmy z pierwszej ręki nadchodzące zmiany w klasach i rozgrywce, a w nadchodzących tygodniach będziemy mieć dodatkowe relacje, ponieważ Blizzard będzie nadal wypuszczał nową zawartość alfa i beta.

Kiedy Battle for Azeroth wystartowało w sierpniu 2018 roku, gra miała kilka pozytywnych cech. Zespoły artystyczne i muzyczne Blizzarda po raz kolejny wyrzuciły go z parku, a historia prowadząca do premiery obejmowała jedno z największych wydarzeń w historii World of Warcraft, w którym wódz Hordy Slyvannas Windrunner spalił doszczętnie miasto Przymierza Darnassus. ziemia. Gracze przystąpili do Battle for Azeroth podekscytowani tym, co wydarzy się dalej.

Ale było też trochę niezadowolenia, a to, co zaczęło się jako zaniepokojony szmer, ostatecznie przekształciło się w głośny chór zdenerwowanych i niezadowolonych graczy w kilka tygodni po premierze. Niektórzy członkowie społeczności World of Warcraft uważali, że Blizzard przyspieszył okresy testów alfa i beta Battle for Azeroth i że wiele funkcji, w szczególności nowy system zmiany cech Azerite, pojawiło się na wpół upieczone.

Twórcy Blizzarda zasadniczo przyznali, że sprzęt Azerite i szyja artefaktu Heart of Azeroth miały problemy i wielokrotnie próbowali je przerobić, w tym pełną przeróbkę w patchu 8.2. Te przeróbki uciszyły przynajmniej część rozmów online, ale było też poczucie, że dla wielu graczy szkody zostały wyrządzone. Chociaż Battle for Azeroth nie jest całkiem zły, wystarczy przeczytać oficjalne fora gry, subreddit World of Warcraft lub komentarze pod filmami World of Warcraft, aby zobaczyć, że Battle for Azeroth nie jest ukochanym dodatkiem.

Na tym tle wydano w zeszłym tygodniu Alpha for Shadowlands. Trzeba przyznać Blizzardowi, że dyrektor gry, Ion Hazzikostas, potwierdził w poście na blogu opublikowanym przed uruchomieniem Alpha, że ​​on i Blizzard tym razem zobowiązali się do bardziej solidnego okresu testowania.

„Jedną z naszych głównych lekcji wyciągniętych z poprzednich rozszerzeń jest ogromne znaczenie wyrzeźbienia dużego okna w naszej alfie i becie na opinie i iteracje tych systemów gry końcowej” – napisał Hazzikostas.

Czytaj także  Star Wars Squadrons: Wyjaśnienie powrotu Hery Syndulli

Blizzard ma przed sobą długą drogę, jeśli chce udowodnić, że Shadowlands będzie bardziej przypominać ulubione przez fanów rozszerzenie Legion niż Battle for Azeroth, ale z tego, co widzieliśmy do tej pory, wydaje się, że gra może wrócić na właściwym torze.

Jedna z najpiękniejszych stref w historii WoW

Miejmy to z głowy: Bastion jest absolutnie wspaniały i oferuje estetykę, której naprawdę nie widziano wcześniej w ciągu 15 lat World of Warcraft. Bastion to jedna z pięciu zewnętrznych stref (sześć, jeśli wliczymy Oribos, centrum Wiecznego Miasta), przez które gracze będą przechodzić w Shadowlands, i pierwsza strefa udostępniona do testowania na alfa. W strefie znajduje się Kyrian Covenant, najbliższe World of Warcraft prawdopodobnie kiedykolwiek zbliżone do koncepcji aniołów, choć niebieskie, które już zainspirowały niejeden mem o smerfach i Blue Man Group. Kyrianie mają za zadanie chronić dusze podczas podróży do Krain Cienia. Jeśli Shadowlands ma być spojrzeniem na życie pozagrobowe World of Warcraft, to Bastion jest wyraźnie wersją nieba World of Warcraft.

Bastion jest po prostu olśniewający. W strefie dominują jasne odcienie, a wszystko, od nieba po słomianą trawę na ziemi, jest bardzo szczegółowe. Powiedzieliśmy wcześniej, że zespół grafików World of Warcraft zawsze był jednym z mocnych punktów gry i jest całkiem jasne, że Shadowlands nie będzie wyjątkiem.

Ponieważ Shadowlands ma opowiadać o życiu pozagrobowym Azeroth, twórcy mają wyjątkową okazję ponownego wprowadzenia „martwych” postaci, o których myśleliśmy, że już nigdy ich nie zobaczymy. Bastion przedstawia powrót Uthera Światłonoścy, pierwszego Paladyna Rycerzy Srebrnej Dłoni.

Uther był już martwy, gdy waniliowy World of Warcraft wystartował w 2004 roku, został zabity przez Króla Lisza Arthasa Menethila w Warcraft 3. Uther pojawił się w World of Warcraft w Caverns of Time, co pozwoliło fanom zagrać w klasycznego Warcrafta 3 punkt fabularny, ale Bastion to nasza pierwsza szansa na poznanie nowej historii Uthera.

Witryny fanów World of Warcraft przeszukały już dane wielu innych powracających członków obsady, w tym Kael’thasa Sunstridera, Ysery, Kel’Thuzada, Lady Vashj i Hakkara Zabójcę Dusz. Jeśli to wszystko sprawia, że ​​zastanawiasz się nad Arthasem, nie jesteś sam, ale jak dotąd nie ma dowodów na powrót byłego Króla Lisza i ulubieńca fanów.

Czytaj także  Marvel's Avengers: Spider-Man Gameplay ujawnia najnowsze rozczarowanie gry

Udało nam się ukończyć całą fabułę Bastiona, chociaż wiele przerywników filmowych, w tym kilka, które naszym zdaniem będą zawierać Uthera, nie jest jeszcze w grze, więc nie możemy wam niczego zepsuć, nawet gdybyśmy chcieli. Jest to jednak dość standardowa taryfa World of Warcraft i mocny początek historii rozszerzenia. Fabuła Bastion prowadzi bezpośrednio do lochów Necrotic Wake, które są również wygodnie dostępne do testowania.

Błędy i źle dostrojone walki, ale rdzeń dobrego lochu istnieje

Kiedy grasz w alfę World of Warcraft, spodziewasz się czasem, że sprawy przybiorą dziwny obrót. Wspomnieliśmy o niedokończonych przerywnikach filmowych w Bastionie, ale Nekrotyczne budzenie naprawdę pokazało, jak bardzo wczesna faza gry jest w grze. Na początku zderzyliśmy się ze ścianą, gdy alfa nie mogła znaleźć pliku potrzebnego do załadowania, więc utknęliśmy w punkcie między pierwszym a drugim bossem, ciągle byliśmy rozłączani z naszą sesją. Po poprawieniu niektórych ustawień graficznych w celu rozwiązania problemu udało nam się ukończyć wszystkich czterech bossów, choć nie bez więcej niż kilku wyczyszczeń dzięki przeważnie przestrojonym bitwom.

Ale patrząc poza oczekiwane bóle głowy Alpha, jasne jest, że projekt lochów Blizzarda jest nadal na najwyższym poziomie. System skalowania lochów Mythic Plus w grze jest wielkim hitem wśród graczy od kilku rozszerzeń, a także doprowadził do serii zawodów e-sportowych, w których najlepsi gracze próbują ukończyć najtrudniejsze lochy tak szybko, jak to możliwe.

Necrotic Wake oferuje wiele walk, które powinny stanowić dobre wyzwanie na wyższych poziomach trudności. Naszą ulubioną walką jest trzeci boss lochu, Surgeon Stitchflesh. Poza wydzielaniem odrobiny atmosfery Profesora Putricide, walka z bossem Stitchflesh oferuje również znajomą mechanikę walki, która przypomni graczom Scorpiona z Mortal Kombat lub Wieprza z Overwatch.

Kiedy zaczyna się bitwa, Surgeon Stitchflesh stoi na platformie i nie jest celem dla graczy. Gracze najpierw muszą walczyć z nieumarłym obrzydliwością na dole, ale co jakiś czas nieumarły dodatek będzie atakował gracza ze zdolnością „Meathook”. Jak można się było spodziewać, gracze alfa już robią „Get Over Here!” żarty. Potwierdzam, że już się starzeje.

Kluczem do walki jest podbiegnięcie gracza na platformę Chirurga, gdy zostanie on wycelowany. Kiedy czas i pozycja są odpowiednie, gracz może uniknąć nadchodzącego haka i zamiast tego poprosić nieumarłego o szarpnięcie Chirurga Stitchflesha z platformy, w którym to momencie boss staje się podatny na atak. Powtórz to kilka razy, zabijając nowe dodatki, a Chirurg spadnie.

Czytaj także  Jak Garland i Chaos z Final Fantasy Origin nawiązują do oryginalnej gry NES

Moje grupy wielokrotnie napotykały problem polegający na tym, że czasami hak nie wyrywa Surgeon Stitchflesh z platformy, nawet jeśli wydaje się, że jest prawidłowo ustawiony, ale mam nadzieję, że jest to tylko kolejna usterka alfa, która zostanie wkrótce naprawiona. Mimo to zdecydowanie widziałem, jak ta złożona mechanika powoduje rozpad niektórych zaawansowanych grup Mythic Plus. Dostać się do haka i umrzeć. Jeśli nie ustawisz go odpowiednio, nie będziesz w stanie zahaczyć bossa i zadać mu obrażenia, zanim pojawi się kolejny dodatek, co doprowadzi do dłuższej walki. Ale właśnie z takich wysokich stawek słyną mityczne lochy, więc lochy Shadowlands mają dobry początek, nawet po przejściu tylko jednego z nich na normalnym poziomie trudności.

Wielkie nieprzycinanie 2020 r

Jedną z najczęstszych skarg ze strony długoletnich graczy World of Warcraft jest to, że przez lata gra była zbyt upraszczana. Jednym z przykładów, które ciągle podnoszą ci gracze, jest sposób, w jaki Blizzard usunął niektóre umiejętności z gry, ponieważ studio uznało, że było po prostu zbyt wiele skrótów klawiszowych i umiejętności, które nie służyły ważnemu celowi.

Efektem ubocznym tego, co twórcy nazwali „przycinaniem”, jest to, że klasy zaczęły być do siebie zbyt podobne. Zaklęcia lub zdolności, które dodały wyjątkowego smaku, takie jak aury Paladyna, zostały przerobione lub całkowicie odrzucone, a wielu dzisiejszych graczy ma wrażenie, że klasy w grze nie mają już unikalnych tożsamości.

Wydaje się, że ogromna pozytywna reakcja na premierę World of Warcraft Classic w zeszłym roku skłoniła Blizzarda do ponownej oceny. Każda klasa w WoW otrzymuje więcej przycisków do wciśnięcia w Shadowlands, a wiele z tych przycisków będzie podstawowych, dostępnych dla klasy bez względu na wybraną przez nią specjalizację. Na przykład mag ze specjalizacją ognia może teraz spowolnić nadciągającego moba za pomocą Frostbolt, a wszyscy druidzi mogą teraz zwiększyć prędkość ruchu swojej grupy za pomocą Stampeding Roar lub CC wroga za pomocą Cyklonu. Pasek Aura Paladyna powrócił, a wszyscy Rogue…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *