Wyjaśnienie teledysku science-fiction My Universe: BTS i Coldplay

Zawiera wyjaśnienie teledysku science-fiction My Universe: BTS i Coldplay

BTS i Coldplay wkraczają w pełną dystopię science-fiction w futurystycznym teledysku do „My Universe”.

Zdjęcie: Parlophone Records

BTS i Coldplay przeszli w pełni, cudownie sci-fi w teledysku do ich współpracy, „My Universe”. W nowym teledysku, który ukazał się o północy 30 września, oba zespoły egzystują w futurystycznej rzeczywistości, w której muzyka jest zakazana. Pomimo zakazu iz pomocą kosmicznego DJ-a, grupy spotykają się, by wykonać wysokoenergetyczne, obejmujące całą galaktykę wykonanie ich nowej piosenki.

Teledysk/film krótkometrażowy „My Universe” wyreżyserował Dave Meyers, amerykański filmowiec najbardziej znany ze swoich reklam i teledysków, w tym teledysków takich artystów jak Drake, Ed Sheeran, Pink, Normani, Ariana Grande i wielu, wielu innych . Zaawansowane, oparte na gatunku teledyski są czymś normalnym w wciągającym wizualnie świecie K-popu, ale są mniej powszechne w zachodnich teledyskach, które (poza niektórymi wyjątkami, takimi jak funky, polityczne przygody science-fiction Janelle Monae ) mają bardziej „ugruntowaną”, realistyczną estetykę, nawet jeśli przekrzywiają fantastykę. Świetnym przykładem tego ostatniego jest wideo „Adore You” Harry’ego Stylesa. Również wyreżyserowany przez Meyersa – ma spekulatywną fabułę, w której Styles ma dosłownie oślepiający uśmiech, zakochuje się w rybie i jest w stanie napędzać swoją żaglówkę za pomocą wiatrów swoich wściekłych wrzasków, ale utrzymuje efekty wizualne na Ziemi, aby opowiedzieć swoją bajkową historię.

Z drugiej strony „My Universe” obejmuje estetykę science fiction kosmicznych oper klasy robotniczej, takich jak Space Sweepers czy Guardians of the Galaxy, z niektórymi (i mam to na myśli jako komplement) Zenon: Girl of the 21st Century wrzuconą za dobra miara.

Rebelia jest popularnym tematem w podgatunku opery kosmicznej i jest to temat, który obejmuje „My Universe”. Akcja filmu rozgrywa się w międzygalaktycznej przyszłości w miejscu, w którym wszelka muzyka jest zakazana. Trzy różne zespoły – BTS, Coldplay i fikcyjna supergrupa obcych o nazwie Supernova7 – które żyją według trzech różnych planów, przeciwstawiają się zakazowi wspólnego tworzenia muzyki za pomocą hologramu. Ścigają ich The Silencers, którzy egzekwują status quo bez muzyki.

Czytaj także  Czego zagubione dziewczyny nie powiedziały ci o prawdziwej historii seryjnego mordercy z Long Island

Co najważniejsze, teledysk nie traktuje priorytetowo światów Coldplay ani BTS. Podczas gdy możemy najpierw odwiedzić suchą, pokrytą graffiti planetę Coldplay, gdzie po raz pierwszy spotykamy BTS w ich holograficznych formach, udajemy się również do domu BTS w industrialnej dystopii, gdzie Coldplay odwiedza jako hologramy. W rzeczywistości najlepszy moment teledysku pojawia się, gdy podążamy za migoczącym, holograficznym V z planety Coldplay z powrotem na jego własną, gdzie on – a wraz z nim sześciu innych członków – rozkwita w bardziej namacalnej formie.

Projekt i CGI wideo są imponujące i zróżnicowane, choć trochę zbyt zajęte, aby w pełni docenić oszałamiającą grafikę kosmosu, wnętrza statków kosmicznych w stylu Tron i krajobrazy obcych planet. Teledysk zawiera wizualne nawiązania do oficjalnego teledysku z tekstami piosenek do „My Universe”, który został pięknie zaprojektowany, by przedstawiać wielobarwne teksty w języku angielskim i koreańskim, mknące w przestrzeni. Kolorystyka i założenia również przypominają serial wideo, który był częścią czerwcowego koncertu BTS Muster Sowoozoo. W tej historii siedmiu członków BTS przemierza obcy krajobraz kamperem, szukając bezpiecznego miejsca na spotkanie z ARMY. Chociaż serial Sowoozoo był znacznie bardziej przytulny i chłodny niż wideo „My Universe”, chciałbym usłyszeć dobry kanon o tym, jak te filmy istnieją w tym samym fikcyjnym wszechświecie.

Co oznacza teledysk „My Universe”?

Zarówno piosenka, jak i teledysk „My Universe” mają dość szeroką, łatwą do zrozumienia koncepcję. Piosenka miłosna opowiada o związku, który przekracza granice. Pod względem tematycznym idea łączenia się ponad podziałami lub różnicami jest szczególnie przejmująca, gdy jest wykonywana przez zespoły z różnych stron planety. Potwierdza to decyzja o włączeniu do współpracy tekstów w języku koreańskim. BTS udowodnili, że potrafią śpiewać po angielsku. Trzy z ich najnowszych hitów — „Dynamite”, „Butter” i „Permission to Dance” — wszystkie zostały zaśpiewane w całości w języku angielskim przez koreański zespół. Jednak BTS i Coldplay zdecydowali się włączyć elementy języka koreańskiego jako integralną część współpracy, podkreślając wielokulturowy charakter piosenki i jej przesłanie.

Czytaj także  Jak rozparować i zresetować zegarek Apple Watch

Teledysk podwaja temat ludzi, którzy spotykają się pomimo odległości i różnic. W nim BTS i Coldplay (oraz supergrupa obcych Supernova 7) są podekscytowani współpracą. Razem tworzą coś pięknego i wyjątkowego, co sprawia im radość pomimo pozornie ponurych światów, które ich otaczają. Tutaj wrogiem nie jest różnica, ale tajemnicza, totalitarna siła, która zakazała wszelkiej muzyki. Uosabiany przez „The Silencers”, ten antagonista może być szeroko interpretowany przez społeczne uprzedzenia, które czasami potrafią trzymać się z dala od siebie, ale także przez pandemię, która skomplikowała najbardziej podstawowe rytuały bycia razem. To nie wydaje się zbiegiem okoliczności, że fikcyjne wersje BTS i Coldplay przedstawione w tym filmie nie mogą być razem osobiście. Jest to reprezentacja wymuszonego fizycznego dystansu, który definiuje większość ostatnich kilku lat. To dlatego obserwowanie, jak zespoły znajdują sposób, pomimo trudnej rzeczywistości, na dzielenie się radosnym doświadczeniem, tak cholernie inspirującym.

Podczas gdy oprawa wizualna „My Universe” może być celowo futurystyczna, możliwość wspólnej gry na ogromnych obszarach przestrzeni już taka nie jest. W zeszłym tygodniu Coldplay i BTS wystąpili w ramach wydarzenia Global Citizen Live. Zespoły były w dwóch różnych krajach – Coldplay w Nowym Jorku i BTS w domu w Seulu – ale pojawiły się „razem” na scenie. Siedmiu członków BTS zostało przedstawionych jako hologramy na tle, gdy Chris Martin śpiewał zarówno angielską, jak i koreańską część piosenki. (Sekcje rapu w języku koreańskim w wykonaniu Sugi i J-Hope’a zostały wcześniej nagrane.) Coldplay udał się w szczególności do Korei, aby nagrać „My Universe” podczas pandemii.

Wyjaśnienie zakończenia teledysku „My Universe”.

Przełomową postacią z teledysku „My Universe” jest prawdopodobnie DJ Lafrique, grany przez aktorkę Joe Diao. DJ Lafrique to postać, która jest w stanie połączyć Coldplay i BTS w całym wszechświecie. Jest najpotężniejszą postacią występującą w tej historii, a jej bunt wiąże się z dużym ryzykiem. Pod koniec filmu The Silencers znajdują statek DJ Lafrique, który umożliwia międzygalaktyczne jam session. Uciszacze wzmacniają swoją broń przypominającą Gwiazdę Śmierci, przygotowując się do pokonania DJ Lafrique. Jednak BTS i Coldplay są w stanie kupić jej czas, grając jeszcze intensywniej (tak jak ty); włącza swój hipernapęd i ucieka, zanim Tłumiki będą mogły ją uciszyć na zawsze.

Czytaj także  Jak uaktualnić system Windows 10 Home do systemu Windows 10 Pro

Zakończenie działa w przypadku wideo; oglądanie teledysku z udziałem BTS, który nie kończy się przesłaniem nadziei, byłoby wstrząsające. Pełną nazwę koreańskiego zespołu, Bangtan Sonyeondan, można przetłumaczyć jako „Bulletproof Boyscouts”, a grupa zawsze uważała, że ​​jedną z ich głównych misji jest działanie jako bufor między młodymi ludźmi a ostrymi stereotypami i presją, z jakimi się borykają. Chociaż grupa zawsze starała się być balsamem na surowy świat, stało się tak szczególnie od czasu wybuchu COVID, który przyniósł ze sobą bezprecedensowe wyzwania w zakresie zdrowia psychicznego. W następstwie globalnego kryzysu BTS starali się być pocieszeniem dla swojego globalnego fandomu, znanego jako ARMY. Kiedy wydali album „Be” w listopadzie 2020 r., członek Jin powiedział podczas towarzyszącej mu konferencji prasowej: „Naszym celem związanym z muzyką na „BE” jest to, aby mogła być pocieszeniem dla wielu ludzi… Jeśli wiele osób może się z tym utożsamić , będę naprawdę wdzięczny.”

Co sądzisz o koncepcji science fiction „My Universe”? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *