Wyjaśnienie zakończenia Ratchet & Clank: Rift Apart

Zawiera wyjaśnienie zakończenia Ratchet & Clank: Rift Apart

Jak wygląda najnowsza przygoda Ratcheta, Clanka, Riveta i Kita na PS5 i co oznacza zakończenie dla przyszłości serii?

Zdjęcie: PlayStation Studios

Ten artykuł Ratchet & Clank: Rift Apart zawiera spoilery.

Ratchet & Clank: Rift Apart osiąga epickie zakończenie, gdy kultowy duet zostaje przeniesiony z powrotem do własnej wersji Megalopolis. Ale wygląda zupełnie inaczej niż to, jak go zostawili.

Połączone siły Dr. i Imperatora Nefariousa doprowadziły miasto do szybkiego pogrążenia się w chaosie, ponieważ cierpi ono z powodu niezrównoważonych otworów portali w różnych wymiarach, narażając cały multiwers na ryzyko upadku. Ratchet, Clank i nowy przyjaciel Rivet nie mają dużo czasu na działanie i muszą współpracować w ostatniej heroicznej bitwie.

Jedyną szansą grupy na ocalenie wymiarów jest pokonanie gigantycznego imperialnego „pancerza wspomaganego” Nefariousa, odpierając jego podwładne siły, zanim w końcu odzyskają Dimensionator w celu przywrócenia porządku. Wszystko dochodzi do punktu kulminacyjnego, gdy Ratchet i Rivet w końcu stają do walki z samym cesarzem, korzystając z szerokiego arsenału chaotycznej broni, którą zgromadzili.

Gra kończy się dość definitywnie, a nasi bohaterowie ratują dzień (niespodzianka, niespodzianka!). To powiedziawszy, na końcu Ratchet & Clank: Rift Apart jest jeszcze kilka niewyjaśnionych tajemnic, które warto poznać.

Spójrzmy:

Dlaczego KIT powrócił, by pomóc Rivetowi i Ratchetowi pokonać Imperatora Nefariousa?

Pod koniec gry retrospekcja ujawnia, że ​​robotem odpowiedzialnym za przejęcie prawej ręki Riveta jest nikt inny jak KIT. Podczas gdy Clank (jej wymiarowy odpowiednik) szybko zdał sobie sprawę, że jest zdolny do czegoś więcej niż tylko zniszczenia już w pierwszej grze, Rift Apart znajduje KIT w punkcie, w którym wciąż godzi się z konsekwencjami swoich działań. W końcu w tym wymiarze nie miała towarzysza Lombaxa, który pomógłby jej poprowadzić.

Czytaj także  High on Life: Czy ten FPS na Xbox jest potajemnie grą Rick and Morty?

Jednak w trakcie kilku skaczących po planetach przygód z Ratchetem KIT w końcu zaczyna wierzyć, że mogłaby sobie wybaczyć, a może nawet mieć życie inne niż zwykłe pilnowanie Archiwów na Savalis. Niestety, cała ta dobra robota zostaje zniweczona, gdy Rivet i KIT ponownie się łączą, a ta ostatnia odmawia przyłączenia się do innych w ostatecznej bitwie z Imperatorem Nefariousem, ponieważ wciąż dręczy ją poczucie winy i myśli, że jest załamana.

Na szczęście, kiedy cała nadzieja wydaje się stracona, a Rivet jest zmuszona samodzielnie stawić czoła dziesiątkom groźnych robotów bojowych w Megalopolis, KIT spada z nieba w samą porę, by pomóc. „Nie mogę już uciekać” — mówi Lombaxowi z wdzięcznością i zgadza się powstrzymać armię Nefariousa, podczas gdy Rivet próbuje go pokonać.

Dlaczego zmiana serca? KIT miała czas, aby przemyśleć swoje działania, rozumiejąc, że ważne jest, aby robić to, co słuszne, niezależnie od tego, czy ma przebaczenie Riveta, czy nie.

Czy Imperator Nefarious został pokonany na dobre?

Multiwers zostaje uratowany, gdy Ratchet niszczy zmechanizowany pancerz wspomagany Imperatora Nefariousa, a wkrótce potem Rivet pokonuje go w bitwie jeden na jednego. Następnie Dimensionator wpada z powrotem w ręce Ratcheta i wkrótce Imperator zostaje zwisający na krawędzi rozbitego statku kosmicznego z portalem bezpośrednio pod nim. Woła o pomoc swojego sobowtóra, pierwotnego doktora Nefariousa, ale nawet on ma dość ciągłych niepowodzeń cesarza. Cięcie do tego, jak nadepnął na rękę cesarza, co powoduje jego upadek.

Czy to ostatni raz, kiedy zobaczymy Imperatora Nefariousa? Wątpimy w to.

Biorąc pod uwagę, że z wnętrza portalu chwytało go rozłożyste stworzenie morskie z mackami, które Ratchet i Clank spotkali na Ardolis, bardziej prawdopodobne jest, że cesarz został teraz pozostawiony z powrotem na pirackiej planecie. Insomniac mógł z łatwością potwierdzić śmierć Nefariousa, pokazując, jak stworzenie pożera go w całości, ale fakt, że tego nie zrobili, prowadzi nas do przekonania, że ​​ta prawdopodobnie lepsza wersja nikczemnego złoczyńcy Ratcheta i Clanka powróci w jakiejś formie.

Czytaj także  Fani Mario reagują na „śmierć” postaci za pomocą memów i Luigi Praise

Gdzie jest „pit stop”, który Ratchet sugeruje, aby odwiedzili przed powrotem KIT i Rivet do ich wymiaru?

Głównym powodem, dla którego tytułowa para zostaje przeniesiona do alternatywnego wymiaru, jest przede wszystkim to, że Clank chce zaprosić Ratcheta na niespodziewaną wycieczkę w celu odnalezienia innych Lombaxów. To oczywiście ostatecznie prowadzi do tego, że Dimensionator Clank, nad którym pracuje, wpada w ręce Dr. Nefariousa, rozpoczynając wydarzenia w Ratchet & Clank: Rift Apart. Kiedy kurz w końcu opadnie i Nefarious zostaje pokonany, Rivet i Ratchet postanawiają zrobić razem pewien „pit stop” przed powrotem do swoich wymiarów.

Nie powinno dziwić, że miejsce, do którego się odnoszą, jest z pewnością miejscem, do którego pierwotnie zamierzali się udać Ratchet i Clank. Jednak Rift Apart nigdy nie wyjaśnia, czy Clank zna dokładne współrzędne miejsca, w którym znajdują się pozostali członkowie rasy Lombax, ani czy ich odnalezienie będzie wymagało dużej ilości podróży i wpadek. Naszym najlepszym założeniem jest to, że jest to druga opcja, która potencjalnie może pozostawić otwarte drzwi dla przyszłych przygód Ratcheta i Clanka. To, czy w następnej części duet zagra, jak poprzednio, czy też ponownie zjednoczy czwórkę, również pozostaje otwarte na interpretację.

Czy Rift Apart tworzy spin-off „Rivet and Kit”?

Wyraźnie przeznaczony do znalezienia się w pewnym momencie we własnym wszechświecie, Rift Apart skutecznie przyspiesza oś czasu i zdecydowanie tworzy potencjalną grę typu spin-off „Rivet and KIT”. To, czy będziemy mogli cieszyć się międzygalaktycznymi eskapadami tej pary w formie samodzielnego wpisu, czy jako część przyszłych przygód Ratcheta i Clanka, dopiero się okaże, ale zbyt wiele wysiłku włożono w wprowadzenie tych dwóch nowych bohaterów, aby Insomniac nagle o wszystkim zapomniał o nich.

Nawet jeśli nie pojawią się w bezpośredniej kontynuacji Rift Apart, trzeba będzie zająć się tym, co stało się z Rivetem i KITem – nawet jeśli dzieje się to poza ekranem. Z zakończenia tej najnowszej gry wiemy, że zarówno Lomboxy, jak i ich byli towarzysze robotów bojowych zamierzają teraz znaleźć więcej swojego rodzaju za pomocą Dimensionatora, ale w świecie Ratchet & Clank nigdy nie jest to takie proste.

Czytaj także  New World: data premiery, zwiastun, rozgrywka i aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *