Wyniki ankiety Elden Ring ujawniają szokująco długi średni czas odtwarzania

Funkcje Elden Ring Wyniki ankiety ujawniają szokująco długi średni czas odtwarzania

Średni czas gry Elden Ring może nam powiedzieć więcej o sukcesie i wpływie gry niż jakikolwiek inny wskaźnik.

Zdjęcie: Bandai Namco

Niedawna ankieta fanów Elden Ring ujawniła wiele fascynujących rzeczy na temat ulubionych (i najmniej lubianych) przez graczy części tej uznanej gry RPG z otwartym światem. Jednak najbardziej zaskakującym odkryciem w ankiecie może być po prostu to, ile czasu przeciętny gracz pozornie spędził z grą.

Ważne jest, aby zrozumieć kontekst tej ankiety przed wyciągnięciem jakichkolwiek wniosków na temat jej wyników. Sama ankieta została przeprowadzona przez japoński Weekly Famitsu i przedstawia opinie i doświadczenia 1700 ankietowanych uczestników. Nie każdy uczestnik odpowiedział na każde pytanie ankiety i wygląda na to, że odpowiedzi mogły pochodzić wyłącznie od graczy z Japonii (co pomogłoby wyjaśnić, dlaczego tak niewielu uczestników ankiety grało w grę na Xbox). Co więcej, zawsze jest miejsce na błędy (lub zwykłą dezinformację), jeśli chodzi o wyniki tych ankiet.

Chodzi o to, że te wyniki nie powinny być traktowane jako ostateczne słowo w żadnej z tych kwestii. Ankiety te stanowią jedynie migawkę informacji, które mogą dać nam jaśniejszy wgląd w to, jak większość ludzi grała w tę grę i co o niej myślą.

Mimo to z pewnością wydaje się, że te informacje stanowią dość dokładną migawkę większości graczy Elden Ring. Na przykład ankieta sugeruje, że Vagabond i Samurai byli najpopularniejszymi klasami początkowymi, co wydaje się trafne, biorąc pod uwagę, że były to dwie z najbardziej „dostępnych” klas w grze. Sugeruje to również, że Ranni the Witch, Iron Fist Alexander, Starcourge Radahn i Malenia, Blade of Miquella były jednymi z najpopularniejszych postaci w grze, co znowu wydaje się słuszne, biorąc pod uwagę reakcje, które widzieliśmy na te postacie i ich ogólną sytuację online obecność.

Czytaj także  High on Life: Czy ten FPS na Xbox jest potajemnie grą Rick and Morty?

Inne informacje zawarte w ankiecie wydają się nieco bardziej zaskakujące. Sugeruje to na przykład, że Dark Souls 3 był najczęściej graną wcześniej grą FromSoftware wśród graczy Elden Ring (z Bloodborne zajmującym bardzo bliskie drugie miejsce). To z pewnością nie byłoby moje przypuszczenie, biorąc pod uwagę, że o Dark Souls 3 nie mówi się tak często, jak o niektórych innych tytułach FromSoftware. Podejrzewam, że jego popularność wśród uczestników ankiety może faktycznie powiedzieć więcej o popularności Bloodborne (która została wydana przed Dark Souls 3), ale to czysto spekulacyjne.

Gdybym jednak musiał wyodrębnić z tej ankiety jedną informację, która najbardziej mnie zaskoczyła, musiałby to być średni całkowity czas zabawy wśród uczestników ankiety. Spójrz na ten wykres:

Wyniki ankiety Elden Ring dotyczące czasu gry

Ponownie, nie jest uczciwe sugerowanie, że te wyniki dokładnie reprezentują wszystkich graczy Elden Ring (lub nawet, że są całkowicie dokładne), ale te odkrycia są jednak fascynujące. W końcu nieczęsto zdarza się znaleźć grę (zwłaszcza grę z ograniczoną funkcjonalnością gry wieloosobowej online), z którą większość graczy, którzy wzięli udział w obszernej ankiecie, spędziła 100 godzin lub więcej. Co jest warte, większość uczestników ankiety stwierdziła również, że wyrównali swoje postacie powyżej poziomu 120 (zaskakująca liczba powiedziała nawet, że osiągnęli poziom powyżej 150), co wydaje się potwierdzać ideę, że faktycznie grali w Elden Ring przez 100 godzin lub dłużej.

Tabela poziomów graczy w ankiecie Elden Ring

Po pierwsze, niesamowicie imponujące jest to, jak wiele osób spędza tyle czasu z grą taką jak Elden Ring. Tak, Elden Ring oferuje coś w rodzaju komponentu dla wielu graczy, ale nie jest to rodzaj tradycyjnego trybu wieloosobowego online, który zazwyczaj zapewnia trzycyfrowe czasy gry. Jest to w dużej mierze gra w otwartym świecie dla jednego gracza, która, jak zapewne słyszeliście, jest dość trudna. Rzeczywiście, niektóre z najtrudniejszych wyzwań Elden Ring można znaleźć w pierwszych godzinach gry. Dla wielu fanów to jedno, że kupuje się w szumie i daje grze szansę, a zupełnie inną rzeczą jest to, że tak wielu trzyma się tytułu, nawet w obliczu trudnej bitwy.

Czytaj także  Elden Ring: najlepsze zestawy dla każdej klasy

Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że ostatnie raporty NPD ujawniły, że Elden Ring nadal bije rekordy sprzedaży w USA i pokonuje uznane tytuły głównego nurtu, takie jak Call of Duty: Vanguard. To nie tylko mocno sugeruje, że gracze amerykańscy są tak samo entuzjastycznie nastawieni do Elden Ring, jak japońscy gracze reprezentowani w tej ankiecie, ale także wspiera ideę, że Elden Ring zarówno dobrze się sprzedawał, jak i grał średnio przez zdumiewającą ilość czasu.

W czasach, gdy w branży wciąż dominują gry wieloosobowe pełne możliwości mikrotransakcji, liczby te wiele znaczą. Podczas gdy dochody oferowane przez mikrotransakcje są trudne do zignorowania dla wielu studiów, większą atrakcją większości gier na żywo jest zwykle ich średni czas gry. W końcu im więcej czasu spędzasz grając w coś takiego jak Fortnite, tym mniej czasu spędzasz na innych grach lub innych formach rozrywki. Kontrola czasu ekranowego to wielka sprawa we współczesnym przemyśle rozrywkowym, a Elden Ring wydaje się mieć oszałamiającą ilość czasu ekranowego w drodze do szerokiego uznania krytyków i niesamowitego sukcesu sprzedaży.

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy w niedalekiej przyszłości zobaczymy, jak więcej programistów zajmie się doświadczeniami podobnymi do Elden Ring. Gra już okazała się nieco dzieląca w branży i nie jest łatwo skopiować niektóre rzeczy, które tak dobrze robi. Mogę ci powiedzieć, że Elden Ring wyraźnie wykorzystał coś, czego nie można zignorować. Teraz musimy poczekać i zobaczyć, czy jakikolwiek programista inny niż FromSoftware znajdzie sposób na wykorzystanie tego wyjątkowego czegoś na swój własny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *