Wywiad z Danai Gurirą: The Walking Dead i Michonne

Zawiera wywiad z Danai Gurirą: The Walking Dead & Michonne

Danai Gurira z The Walking Dead opowiada o ewolucji Michonne, wygłupach z gubernatorem, utracie wyprowadzaczy zwierząt i nie tylko…

Ostrzeżenie: zawiera spoilery dotyczące sezonu 4 The Walking Dead.

Rozmowa z Danai Gurirą o Michonne w tym momencie czwartego sezonu The Walking Dead była absolutną gratką. Chociaż stała się nieodzownym dodatkiem do grupy więziennej pod koniec trzeciego sezonu, obecny bieg ujawnił więcej o jej charakterze, niż wyobrażam sobie, że większość ludzi, w tym ja, oczekiwała.

Warto było czekać, zwłaszcza gdy jej traumatyczny sen ujawnił, że zarówno straciła dziecko, jak i przerażająco sugerował, że sprawcy jego śmierci, którzy później zostali okaleczeni w jej osobiste chodziki, byli częścią jej normalnego życia. życie przed wybuchem. To objawienie umożliwiło widzom pełne przyjęcie Michonne, biorąc pod uwagę jej początkową wrogość do ludzi, nie tylko jako rdzennej części grupy, ale jako ulubioną postać.

Spotkaliśmy się z entuzjastyczną Danai Gurirą, aby omówić wszystkie powyższe aspekty podróży Michonne, która, podobnie jak inni członkowie obsady, była pasjonatem każdego aspektu swojej postaci i pełna osobistych spostrzeżeń. Powinienem również podziękować jej za dodatkowy czas, który łaskawie spędziła, rozmawiając ze mną, ponieważ nasz przedział czasowy upłynął bez żadnych zakłóceń z zewnątrz pokoju, ale była więcej niż szczęśliwa, mogąc odpowiadać na wszystkie pytania Michonne.

Jak wszyscy fani The Walking Dead, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co stanie się z nią dalej, zwłaszcza z jej odnowionymi relacjami z Rickiem i Carlem Grimes, ale pozostały tylko dwa odcinki, aby dowiedzieć się w tym sezonie, więc bez dalszych ceregieli…

Właśnie obejrzałem wczorajszy odcinek, The Grove, dziś rano i nadal jestem pod wrażeniem, jak potężny był – musi być wspaniale być częścią programu, który wciąż rośnie w siłę, gdy zbliża się koniec czwartego pora roku?

Bycie tego częścią to prawdziwe błogosławieństwo, ponieważ nie zawsze tak się dzieje, więc naprawdę jestem bardzo wdzięczny za bycie częścią tego, to niesamowity produkt, którego częścią jest bycie częścią.

Jednym z najmocniejszych elementów The Walking Dead jest to, że rozwój postaci wymaga czasu. To musiało być wspaniałe, móc w końcu podzielić się spojrzeniem na przeszłość Michonne poprzez sekwencję snów w tym sezonie?

Tak było, było bardzo fajnie. Wiedziałem, że zrobimy coś takiego i ludzie będą mi mówić to i tamto, ale czytanie tego i odgrywanie tego było naprawdę zabawne. Cały ten odcinek był naprawdę świetny do zobaczenia, a zabranie jej w inne miejsce było naprawdę ekscytujące.

Czytaj także  BBC One's The Pale Horse: co zostało zmienione w stosunku do książki

Dojście do tego wymagało od ciebie sporo cierpliwości!

[laughs] Cóż, tak, ale to naprawdę miało dla mnie sens, to był autentyczny postęp. Myślę, że nie ma możliwości, aby była typem postaci, którą powinieneś szybko poznać – nie byłoby to dla niej wierne, gdyby była po prostu otwarta i odsłonięta od pierwszego razu, kiedy ją spotkaliśmy – więc myślę, że to było bardzo autentyczne, pozwolić jej powoli obierać się jak cebula, były warstwy, do których musieli się dostać i nie mogli wszyscy być po prostu odkryci, oskórowani od samego początku.

Ta sekwencja snów była jedną z najbardziej niepokojących rzeczy, jakie widzieliśmy w serialu, ale jestem pewien, że w The Talking Dead w zeszłym tygodniu powiedziałeś, że nie jesteś wielkim fanem horrorów, co jest ironiczne!

[laughs] Tak tak tak! Chodzi mi o to, że przedstawianie horroru i oglądanie go to dla mnie dwie różne rzeczy! [laughs] Tak więc pomysł zagłębienia się w psychologię tego, przez co przechodzi, różni się znacznie od siedzenia i oglądania Egzorcysty, czego będę unikać za swoje życie! Ale dlatego, że jestem strasznym kotem, a nie dlatego, że nie jest genialny.

Ale nie masz nic przeciwko oglądaniu programu z powrotem?

Och, program, który mogę oglądać, mój program, który mogę oglądać, to oglądanie horrorów, w których nie wiem, co się wydarzy, mam problem z oglądaniem! [laughs]

To wystarczy! W trzecim sezonie odcinek Clear bardzo postawił Michonne na ścieżce do bycia częścią grupy, kiedy odeszła z Rickiem i Carlem – z pewnością łącząc się z Carlem właściwie po raz pierwszy – czy myślisz, że to była celowa zapowiedź gdzie wszyscy teraz jesteście?

Wierzę, że tak było, to znaczy pamiętam, że Scott Gimple napisał Clear, a także jest teraz biegaczem serialu i kreuje postacie, więc myślę, że to było zdecydowanie to, co ostatecznie sobie wyobrażał – ale musiałbyś go zapytać – ale jest genialny w przedstawianiu naszych postaci, a szczególnie bardzo podoba mi się sposób, w jaki umieścił Michonne w bardziej otwartym miejscu w tym konkretnym odcinku, kiedy była naprawdę bardziej zamknięta i zaczęła się otwierać.

Ten odcinek jest dla mnie bardzo wyjątkowy, prawdopodobnie jako mój najbardziej wyjątkowy odcinek trzeciego sezonu, ponieważ naprawdę pozwolił jej zacząć naprawdę otwierać się na te dwie osoby i pokazać, że jej na nich zależy, więc był to bardzo wyjątkowy odcinek i Myślę, że to wpływa na to, gdzie skończyła.

Czytaj także  Sherlock: aktualizacja Charlesa Augustusa Milvertona

Zabawne jest to, że teraz Michonne, Rick i Carl są razem, czujesz fałszywe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ tworzą tak silny zespół, ale serial szybko to usuwa, ponieważ czułem to samo, gdy Beth była z Darylem, a teraz to zniknęło zło!

Prawidłowy! [laughs] Nie daj się z niczym pogodzić, prawda?

Wiem, to niesamowite, że The Walking Dead wciąż może to zrobić po kilku sezonach – właśnie wtedy, gdy myślisz, że musisz sobie z tym poradzić!

Masz rację! [giggles]

Zawsze o tym wspominam, ale dla każdej postaci są takie wspaniałe małe chwile – jak w tamtym tygodniu, kiedy Carl musi powiedzieć swojemu tacie, że „ma to”, a ty mrugasz przez jego ramię, aby dać Rickowi znać, że będziesz się nim opiekować – jak ile masz wkładu w te chwile?

Cóż, co ciekawe, niektóre z nich są naprawdę pięknie umieszczone na stronie, a niektóre z nich znajdujemy w grze, więc jest to naprawdę świetna współpraca, ale niektóre z nich – są małe, piękne momenty, które są doskonale przedstawione na stronie i chyba , może dlatego, że jestem pisarzem, naprawdę chłonę każdy najmniejszy niuans pisarza i naprawdę chcę dokładnie wyczuć, jaki jest ten moment. Tak więc wiele razy jest to coś, co umieszczają na stronie, a czasami znajdujemy naprawdę fajne rzeczy, ponieważ po prostu znajdujemy scenę, która po prostu staje się jej częścią.

A posiadanie czasu na rozwinięcie postaci i wspólne ich dojrzewanie musi umożliwiać bardziej naturalne reagowanie na sytuacje…

Tak, i właśnie to było naprawdę zabawne, gdy zaczynasz znajdować różne małe niuanse w miarę posuwania się do przodu i zaczynają one być tymi, które są wchłaniane przez rzeczywisty portret – zawsze jest to przyjemność móc przedstawiać postać przez długi czas czasu.

Mówiąc o Carlu i Michonne i ich więzi – był dość oderwany od większości ludzi z powodu traumy, przez którą przeszedł – jak myślisz, dlaczego ta dwójka ma tak silny związek?

Myślę, że osiągnęli porozumienie. Myślę, że jest coś naprawdę wspaniałego w tym, jak Michonne zdobywa Carla, a ona naprawdę ma do niego silne serce, ponieważ jest młodym mężczyzną, którym być może jej syn nigdy się nie stanie, ale jest też młodym mężczyzną, który naprawdę odkrył, jak sobie radzić w ten naprawdę wrogi świat, więc ma dla niego naprawdę ogromne serce i chce dla niego jak najlepiej i chce, żeby był… kiedy wyruszała na poszukiwanie Gubernatora, przynosiła mu wszystko, co mogła znaleźć, tylko po to, by zachować jego życie w taki sposób, że mógłby mieć smakołyki i rzeczy, które mogłyby naprawdę zmniejszyć ciężar życia, które musi prowadzić w tym królestwie, ale ona też naprawdę szanuje to, jak sobie radzi, więc jest to bardzo prawdziwa przyjaźń, ponieważ ma do niego szacunek i Myślę, że on to czuje.

Czytaj także  Alternatywna okładka: Hulk kontra Wolverine

Czuje, że „ona nie traktuje mnie jak dziecko” i myślę, że pomysł, że jest w stanie podzielić się z nim swoją historią, po prostu pokazuje, jak bardzo – wiesz, zanim podzieliła się nią z kimkolwiek innym, w tym z Andreą, z nikim inny słyszał, co ona mówi mu w tym odcinku i myślę, że jest to prawdziwy obraz prawdziwej przyjaźni. Będziesz musiał go zapytać, dlaczego kopie Michonne, ale myślę, że naprawdę po prostu znajdują prawdziwe, wspaniałe połączenie i oboje rozumieją, że przeszli przez pewne rzeczy, a teraz on naprawdę to o niej rozumie, kiedy jest zagubiona bliskich jej ludzi, tak jak on, i myślę, że to jest coś, dzięki czemu naprawdę jest w stanie się z nią połączyć. Ale myślę, że fakt, że tak naprawdę nie traktuje go jak dzieciaka do pewnego stopnia i myślę, że on naprawdę to lubi.

Tak, zwłaszcza, że ​​tak bardzo walczy o to ze swoim tatą i ciągle próbuje udowodnić, że jest mężczyzną…

Tak, z nią nie ma bitwy, musisz stoczyć tę bitwę ze swoim rodzicem, kiedy próbujesz odnaleźć się jako nastolatka i tak dalej, ale on nie musi toczyć tej bitwy z Michonne, wiesz, że zawsze jest trudniej z rodzic – rodzic zawsze dostaje gorszy koniec kija od dziecka, bez względu na to, jak bardzo się stara! [laughs]

Wspomniałeś o Andrei i ilekroć rozmawiam z kimś z serialu, zawsze pytam go o wpływ utraty członków obsady, z którymi tak często pracujesz – z kim tęskniłeś za utratą z serialu?

Cóż, tęsknię za nimi wszystkimi, ale jednocześnie nadal jesteśmy rodziną i nadal spędzamy czas. Byłem tylko z Andre… z Laurie kilka tygodni temu i wciąż się widujemy, więc to…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *