Zaginiona Arka: jak hodować pirackie monety

Zawiera Lost Ark: jak hodować pirackie monety

Jeśli wydaje Ci się, że nigdy nie masz wystarczającej liczby Pirate Coins w Lost Ark, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uprawiać tę podstępnie cenną walutę.

Zdjęcie: Amazon Game Studios

Lost Ark zawiera prawie przytłaczającą ilość mechanik i dostępnych działań, ale niezależnie od tego, dokąd zabierze Cię MMOARPG, prawdopodobnie będziesz musiał nauczyć się, jak zdobyć jak najwięcej monet Piratów tak szybko, jak to możliwe w pewnym momencie.

W rzeczywistości wydaje się, że wielu graczy Lost Ark zostaje zaskoczonych tym, jak ważne stają się Pirate Coins pod koniec głównej gry i w końcowej fazie gry. Podczas gdy wszystkie waluty Lost Ark są w jakiś sposób cenne (oczywiście), monety pirackie stają się podstępnie cenne w sposób, który nie zawsze jest oczywisty. Trudno na nie zarobić, jeśli nie starasz się ich szukać.

W związku z tym, oto krótkie spojrzenie na to, do czego używane są Pirate Coins w Lost Ark i jak je zdobyć tak szybko, jak to możliwe.

Zaginiona Arka: Co to są monety pirackie?

Monety Piratów to jedna z kilku form waluty dostępnych w Lost Ark. Podobnie jak większość innych wyspecjalizowanych form waluty w grze, będziesz potrzebować sporo monet Piratów, aby wykonać pewne transakcje na unikalne przedmioty.

Monety piratów są używane przede wszystkim do kupowania przedmiotów związanych z ulepszaniem twojego statku i często są wydawane na różnych podróżujących statkach handlowych, które napotkasz na otwartych morzach. Podczas gdy niektórzy kupcy, którzy akceptują tylko monety piratów (lub również je akceptują), oferują również przedmioty, które można kupić gdzie indziej za złoto i srebro, sprytni gracze nauczą się ignorować wszystkie inne pokusy i wydawać swoje ciężko zarobione monety piratów tylko na ulepszenia statków i inne cenne zasoby morskie.

Zaginiona Arka: Gdzie można znaleźć pirackie monety?

Istnieje kilka sposobów na zdobywanie Pirate Coins podczas przygody z Lost Ark, ale prawdopodobnie większość z nich zarobisz dzięki systemowi Island Quests w grze.

Czytaj także  Overwatch: Zmiana imienia McCree jest w dużej mierze bezużyteczny symboliczny gest pośród pozwu o nękanie

Jak sama nazwa wskazuje, Island Quests to specjalne zadania, które wykonasz na różnych wyspach, które możesz odwiedzić. Każda wyspa w grze ma „czapkę”, która zasadniczo określa, ile Monet Piratów można na nich zarobić, wykonując określone zadania (chociaż są pewne wyjątki od tej zasady, o których powiemy za chwilę). Oto zestawienie liczby pirackich monet, które można zdobyć na każdej wyspie za pomocą zadań:

Wyspa Gigantycznych Grzybów – 2000 pirackich monet
Peyto i wyspa lodowcowa – 5000 monet pirackich
Wyspa Uciekinierów – 5000 monet pirackich
Sublime Island – 6000 pirackich monet
Wyspa Złotej Fali – 7000 Pirackich Monet
Kalthertz – 8600 monet pirackich
Fermata Kolebka Morza – 9000 monet pirackich
Atropos – 10 000 monet piratów
Jaskinia Czarnego Kła – 10 000 monet piratów
Wyspa Wolności – 15 000 monet piratów
Wyspa Lullaby – 16 500 pirackich monet

Chociaż w grze są oczywiście wyspy, które są bardziej lukratywne niż inne, charakter systemu postępów w grze oznacza, że ​​prawdopodobnie najpierw trafisz na niektóre z „mniejszych” wysp, zanim zaczniesz wspinać się na te większe. W każdym razie z pewnością warto trafić na każdą wyspę w pewnym momencie gry, jeśli chcesz zmaksymalizować potencjał zarabiania pirackiej monety.

Te misje są z pewnością najlepszym sposobem na zdobywanie pirackich monet, ale po ich ukończeniu (co powinno zająć ci trochę czasu), prawdopodobnie będziesz musiał polegać na wydarzeniach morskich, aby zaspokoić swoje potrzeby w zakresie monet pirackich.

Wydarzenia morskie to regularnie zaplanowane wydarzenia w grze, które wymagają wykonania różnych zadań (z których najbardziej dochodowe obejmują statki widmo). Ukończenie ich (i innych czynności w grze) czasami nagradza Cię specjalnymi Monetami Podróży, które można wymienić na Monety Piratów po następujących kursach wymiany:

Czytaj także  Czy Horizon Forbidden West zostanie wydany na PS4 i PC?

Moneta Guieny = 10 monet piratów
Moneta Kratera = 12 monet piratów
Moneta Arkturtha = 15 monet piratów
Starożytne monety = 17 monet piratów
Moneta słoneczna = 20 monet piratów

Krótko mówiąc, często możesz spodziewać się kilku dodatkowych monet piratów, wykonując określone aktywności żeglarskie. Jeśli jednak chcesz jak najszybciej zarobić jak najwięcej monet, musisz nauczyć się maksymalizować swój czas.

Zaginiona Arka: miejsca i porady dotyczące pirackich farm monet

Chociaż tak naprawdę nie liczy się to jako „farmowanie” w tradycyjnym znaczeniu tego słowa MMO, naprawdę powinieneś spróbować wykonać jak najwięcej zadań na wyspie, aby zmaksymalizować potencjał zarabiania pirackiej monety. Nic nie może się równać z zadaniami na wyspie pod względem najszybszych i najłatwiejszych sposobów na zdobycie jak największej liczby monet piratów.

Jeśli chodzi o ten temat, będziesz chciał mieć oczy otwarte na rozpoczęcie wydarzenia Kompas Procyona, które nagradza cię dodatkowymi monetami piratów za wykonanie specjalnych zadań związanych z bossami polowymi, statkami widmowymi, działaniami Chaos Gate i Island Quests. Bardzo warto zrobić wszystko, aby wziąć udział w tym wydarzeniu, kiedy tylko jest to dla Ciebie dostępne.

Poza tym najlepszym sposobem na zdobywanie monet piratów jest ukończenie wydarzeń morskich, gdy tylko się pojawią i tak szybko, jak to możliwe. Są one Twoim najbardziej stałym źródłem monet Piratów, gdy studnia Islands Quest wyschnie. To samo dotyczy Zadań Uny: codziennych i cotygodniowych wydarzeń, które często nagradzają Cię sporą liczbą cennych Monet Piratów. Podobnie jak w przypadku Kompasu Procyona, skorzystanie z tych możliwości oznacza zaplanowanie czasu w taki sposób, aby można było je wykorzystać tak szybko, jak to możliwe. To nie koniec świata, jeśli przegapisz jeden tu i tam, ale dobrym pomysłem może być poświęcenie niektórych sesji Lost Ark na zdobycie jak największej liczby Pirackich Monet, aby nie martwić się o zarobienie mniejszych ilości je tu i tam w normalnym toku gry.

Czytaj także  Assassin's Creed Valhalla: Najlepsze pisanki, które mogłeś przegapić

Możesz także znaleźć Pirate Coins podczas łowienia ryb, ale nagrody z tej aktywności są losowe i wydaje się, że nie ma świetnego sposobu na granie w system RNG. W związku z tym nie zalecałbym nadawania priorytetu tej aktywności nad jakąkolwiek inną, chyba że z jakiegoś powodu chcesz skupić się na łowieniu ryb.

Lost Ark: Song of Resonance i najlepsze rzeczy do kupienia za pirackie monety

Ostatecznie to Ty decydujesz, na co naprawdę chcesz wydać swoje ciężko zarobione Pirackie Monety, ale jest przynajmniej jeden przedmiot związany z Piracką Monetą, który większość graczy będzie chciała w pewnym momencie zdobyć: Pieśń Rezonansu.

Ta wyjątkowa piosenka przywróci Ci 16 500 Pirate Coins, co prawdopodobnie brzmi jak dużo (to dlatego, że to dużo), ale jest więcej niż warte tego, biorąc pod uwagę, że ta piosenka odblokowuje ważne specjalne lokalizacje i cele. Pieśń rezonansu możesz kupić u Poszukiwacza Skarbów Igrana w Peyto: statku znajdującego się na wodach na zachód od Anikki, na południe od Plecci i na wschód od Vern. Powinieneś postarać się o to w pewnym momencie gry końcowej Lost Ark.

Poza tym specjalnym przedmiotem, zdecydowana większość twoich monet piratów zostanie przeznaczona na ulepszenia statków i załogi. Zaskakująca ilość aktywności końcowej Lost Ark jest związana z żeglugą po świecie gry, więc będziesz chciał ulepszać swój statek tak często, jak to możliwe i tak szybko, jak to możliwe, aby zmaksymalizować swoje szanse na przetrwanie niebezpieczeństw wysokiego morza. Wszelkie przyrostowe ulepszenia, które możesz zdobyć w miarę postępów, są tego warte, ponieważ często pozwalają ci zdobyć więcej monet piratów na dłuższą metę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *