Zdjęcia z serii Fallout ujawniają kultową lokalizację

Wiadomości z zestawu zdjęć z serii Fallout ujawniają kultową lokalizację

Amazon niedawno zaczął kręcić swoją adaptację na żywo słynnej serii Fallout, a te wyciekające obrazy z planu wskazują, że w serialu pojawią się znajome miejsca.

Zdjęcie: Bethesda

W 2020 roku Amazon Studios i Bethesda ogłosiły, że łączą siły, aby wyprodukować adaptację na żywo legendarnej serii Fallout. Chociaż w tym czasie brakowało szczegółów (i nadal są), nadzieje były duże, ponieważ Jonathan Nolan i Lisa Joy, zespół odpowiedzialny za serię Westworld, zostali zrekrutowani, aby ożywić projekt. Sądząc po niektórych niedawnych przeciekach ze zdjęć, ta wczesna wiara mogła być dobrze uzasadniona.

W weekend użytkownik Twittera TheMachoMando (nawiasem mówiąc, świetna nazwa) udostępnił zdjęcia czegoś, co wydaje się być serią Fallouta wraz z zardzewiałymi pojazdami zaparkowanymi przed opuszczonym supermarketem. Podczas gdy na szyldzie sklepu brakuje niektórych liter, inne są bardziej nienaruszone i wyraźnie brzmi „Super-Duper Mart”. Jeśli ta nazwa brzmi znajomo, prawdopodobnie grałeś w Fallout 3. W końcu ten zbombardowany rynek jest jednym z pierwszych miejsc, które gracze odwiedzają w tej grze po opuszczeniu Krypty 101. Z drugiej strony zniszczone nuklearnymi pustkowia Waszyngtonu to tylko jedno lokalizacja, w której gracze mogą znaleźć oddziały tej sieci supermarketów. Wiele Super-Duper Martów pojawia się również w Fallout 4 i Fallout 76 i chociaż gracze nie znajdą żadnych fizycznych gałęzi rynku w Fallout: New Vegas, mogą znaleźć reklamy Super-Duper Mart rozrzucone po całej grze.

Ogólny konsensus jest taki, że przecieki są uzasadnione, chociaż z pewnością powiadomimy Cię, jeśli ich autentyczność będzie budzić poważne wątpliwości. Na razie jednak te zdjęcia wydają się sugerować, że nadchodzący program pozostanie wierny grom (przynajmniej jeśli chodzi o ten konkretny punkt orientacyjny). Jeśli nic więcej, można bezpiecznie założyć, że Super-Duper Mart nie będzie ostatnim dobrze zrealizowanym miejscem, które fani Fallouta zobaczą w serialu.

Czytaj także  Elden Ring: najlepsze buildy postaci po patchu 1.03 i 1.04

Podczas gdy niektóre lokalizacje Fallouta są bardziej znane niż inne, postapokaliptyczne RPG są pełne punktów orientacyjnych, z których może czerpać show. Na przykład istnieją siedziby Vault-Tec, Nuka-Cola, RobCo i Red Rocket (wraz z ich lokalizacjami satelitarnymi), a także szereg mniejszych (choć zapadających w pamięć) lokalizacji, które są unikalne dla określonych wpisów w serii .

Oczywiście rodzi to interesujące pytanie. Ponieważ ani Bethesda, ani Amazon nie podzieliły się żadnymi istotnymi szczegółami na temat fabuły nadchodzącego serialu Fallout, jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy seria spróbuje zaadaptować konkretną grę z serii, czy nawet będzie ściśle trzymać się ustalonego harmonogramu Fallouta. Ponieważ jednak Super-Duper Mart na ujawnionych obrazach nie jest dokładnym odpowiednikiem żadnej z wersji tego miejsca, które widzieliśmy do tej pory, podejrzewam, że serial odbędzie się w powojennej Ameryce i powie własną historię.

Jednak najważniejszym wnioskiem z tych zdjęć jest z pewnością sugestia, że ​​adaptacja będzie przynajmniej starać się pozostać wierna materiałowi źródłowemu. W końcu Super-Duper Mart zachowuje kultową estetykę serii Fallout „Architektura Americana/sci-fi z lat 50. spotyka koniec świata”.

Oczywiście jeden zestaw to tylko ułamek tego, co ostatecznie dostaniemy. Podczas gdy przecieki wskazują, że projekt Super-Duper Mart stara się być jak najbardziej „dokładny” bez bezpośredniego odtwarzania konkretnej wersji tego sklepu, prawie nic nie wiemy o tym, jak wygląda reszta serii. Seria Fallout oferuje niezliczoną ilość rozpoznawalnych stworzeń i broni, w tym ghule, szpony śmierci, pięści mechaniczne i karabiny laserowe. Oczywiście nie można zapomnieć o charakterystycznym dla serii pancerzu wspomaganym. Każdy świetny pokaz Fallouta znajdzie sposób, aby wszystkie te rzeczy wyglądały i czuły się dobrze.

Wykorzystując zestaw Super-Duper Mart jako metrykę, pokaz Fallouta wygląda obiecująco z punktu widzenia projektu, ale inne zestawy i ich odpowiednie podglądy będą służyć jako prawdziwa metryka estetyczna. W tej notatce nadal nie wiemy, czy serial znajdzie sposób na odtworzenie trudnego tonu gry. Podczas gdy wspaniałe efekty wizualne serii Fallout od dawna pomagają jej wyróżniać się spośród wielu innych niesamowitych serii RPG, tak naprawdę to jakość pisania nadchodzącej serii będzie decydować o tym, czy całe to przedsięwzięcie spełni swój niesamowity potencjał.

Czytaj także  10 najlepszych gier wideo 2018 roku

Na razie jednak sytuacja wygląda dobrze. Skrzyżowane palce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *